W bezokapowym systemie orynnowania pion spustowy schowany jest w grubości ocieplenia ściany, pocieniając je. Aby nie powstał w tym miejscu mostek termiczny, a całą elewację dało się później równomiernie otynkować lub osłonić, rury spustowe muszą być zamontowane w odpowiedni sposób. Zobacz rozwiązanie detalu.
Otwór o rozmiarach umożliwiających wstawienie schodów poważnie ingeruje w konstrukcję stropu i zawsze musi być uwzględniony w projekcie. W stropach panelowych przy otworach na schody najczęściej projektuje się wymiany.
Antresola. Przestrzeń między ziemią a… naszą wyobraźnią. W domach z antresolą tkwi magiczny potencjał. Z garścią inspiracji w projektach HomeKONCEPT i ze szczyptą własnego stylu bez trudu wyczarujemy sobie wnętrze marzeń.
Szczelność jest priorytetem każdego systemu rynnowego, ale w rozwiązaniu bezokapowym bezpieczeństwo w tej kwestii jest szczególnie istotne. Tylko dobrej jakości materiały i prawidłowy montaż orynnowania trwale zagwarantują mu bezawaryjność.
Maksymalna rozpiętość stropów panelowych wynosi do 10,5 m. Co to daje nam, inwestorom? Co w praktyce oznacza dopuszczalna rozpiętość i dlaczego ten parametr jest w rozwiązaniach stropowych tak istotny?
Montaż gotowych płyt stropowych przebiega szybko i sprawnie. Zanim to jednak nastąpi, potrzebny jest szereg prac przygotowawczych. Co powinniśmy zrobić, zanim prefabrykaty wjadą na budowę?
Liczba i umiejscowienie pionów spustowych to nie tylko kwestia estetyki elewacji. Ich prawidłowy układ w dużej mierze warunkuje wydajność całego systemu orynnowania.
Izolacje natryskowe są coraz popularniejszą formą wykonywania ocieplenia poddasza. Kluczowa jest tu jednak dobra ekipa – a ta nie wchodzi na budynek „z marszu”. Zobacz, o co powinni zadbać fachowcy jeszcze przed założeniem kombinezonów roboczych.
W nowoczesnych wnętrzach przestrzeń sypialni coraz częściej powiększamy o prywatną łazienkę i garderobę. Korzyści tłumaczyć chyba nie trzeba – warto natomiast przed budową zaczerpnąć garść inspiracji. Przeglądamy strefy master bedroom w wybranych projektach HomeKONCEPT.
O czym mówią Warunki Techniczne? Które działy są istotne w kontekście zastosowania izolacji z wełny mineralnej? Podpowiadamy, dlaczego warto poczytać przepisy, planując budowę lub zakup domu.
Ułatwia wykończenie okapu podbitką, poprawia też wygląd dachu, bo zasłania orynnowanie. Montaż maskownicy jest intuicyjny, ale żeby odbył się bez komplikacji, musimy na kilka kwestii zwrócić uwagę.
Prawidłowe usytuowanie uchwytów to istotny czynnik wpływający na trwałość i bezawaryjność systemu rynnowego. Planując liczbę i rozmieszczenie haków, należy przestrzegać wytycznych producenta.
Podoba Ci się prefabrykowany strop TERIVA PANEL, ale w projekcie masz inne rozwiązanie? Żaden problem. Z pomocą profesjonalnych doradców prawie każdy strop da się sprawnie przeprojektować.
Wygodny i szybki w montażu jak płytowy prefabrykat, funkcjonalny jak gęstożebrowy klasyk, sztywny, cichy i odporny na fuszerkę – TERIVA PANEL to strop nowej generacji.
W nowoczesnych otwartych wnętrzach wyspa kuchenna zajmuje pozycję szczególną - pełni funkcję dodatkowej przestrzeni roboczej, ale też symbolicznie oddziela kuchnię od salonu i gromadzi wokół siebie gości oraz domowników. Zespół HomeKONCEPT radzi, na co warto zwrócić uwagę w projekcie i aranżacji zabudowy.
To niekonwencjonalne rozwiązanie daje nam niezwykłą swobodę projektową i wygodę korzystania z prysznica. Zobacz, co warto wiedzieć o palecie możliwości i o poprawnym montażu odpływu ściennego Geberit.
Wełna mineralna jest materiałem izolacyjnym bezpiecznym dla zdrowia, trwałym i efektywnym. Zanim jednak docenimy jej zalety w praktyce – najpierw musimy ją poprawnie ułożyć. Oznacza to nie tylko dbałość o detale wykonawcze, ale również stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.
Kupując dach, płacimy nie tylko za to, żeby był szczelny, ale też żeby ładnie wyglądał – nie chcemy, żeby pokrycie rdzewiało, blakło albo się łuszczyło. Jak dbać o żywotność blachodachówek? Które są najtrwalsze? I co powinna obejmować uczciwa gwarancja?
Jak, szukając projektu, oszacować planowaną powierzchnię domu? Skąd mamy wiedzieć, ile potrzebujemy miejsca? Na wybranych rozwiązaniach HomeKONCEPT omawiamy, co wpływa na zwiększenie niezbędnego metrażu i jakie możemy zadać rozsądne „widełki”.
...czyli zgodnie ze sztuką, wykorzystując materiały dobrej jakości oraz optymalne rozwiązania i technologie budowlane. Nie ma jednolitego przepisu na idealny dom, nie ma też gwarancji, że budowa przebiegnie bez potknięcia. Każdego inwestora czeka stres, nieprzewidziane wydatki i niejeden kompromis. Większość wcześniej czy później stanie w obliczu konieczności podjęcia decyzji, co kupić i co robić na danym etapie budowy, które kwestie uznać za priorytetowe. Akademia Świadomego Budowania ma to ułatwić - jej partnerami są marki znane i od wielu lat cenione na naszym rynku za imponujący wkład w rozwój branży oraz promocję szeroko pojętej świadomości budowlanej.