Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Strefa partnerów

Wienerberger – ceramika  jako synonim zdrowego i nowoczesnego materiału budowlanego.

Wienerberger to wiodący producent pustaków ceramicznych na świecie oraz lider w branży cegieł elewacyjnych i dachówek ceramicznych w Europie. Firma stanowi część globalnego koncernu Wienerberger AG, działającego na światowym rynku już od 200 lat – w Polsce obecna jest od  blisko 25 lat, oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji. Połączenie tradycji z najnowszymi technologiami zapewnia marce pozycję lidera jakości i innowacji. Misją firmy jest tworzenie nowoczesnego budownictwa, przyjaznego dla środowiska i wpływającego pozytywnie na komfort zamieszkania.

W portfolio Wienerberger znajdują się produkty i systemy ścienne, dachowe oraz klinkierowe. Rozwiązania ścienne Porotherm to tworzące kompletny system ceramiczne pustaki (w tym Porotherm Dryfix - innowacyjna cienkospoinowa technologia murowania na sucho), stropy, nadproża, kształtki i zaprawy. Rozwiązania dachowe Koramic to ceramiczne dachówki i akcesoria w bogatym wzornictwie i kolorystyce oraz dodatki techniczne, pozwalające stworzyć trwały i szczelny dach. Rozwiązania klinkierowe Terca, czyli cegły, kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw, przeznaczone są do budowy elewacji, ogrodzeń, kominów i elementów małej architektury ogrodowej.

Poza dbałością o najwyższą trwałość i jakość swoich wyrobów, firma duży nacisk kładzie na systemowość, komplementarny system budowania i odpowiedzialne doradztwo, a także na estetykę kształtowanej przestrzeni. Dzięki temu ceramika to nie tylko natura, zdrowie i trwałość, ale przede wszystkim synonim nowoczesności, w której rozwiązania budowlane odpowiadają na potrzeby klientów i zmiany rynkowe.

Jako renomowany producent, Wienerberger nie ustaje w działaniach edukacyjnych. Regularnie organizowane są szkolenia dla murarzy i dekarzy. Fachowcy, architekci oraz inwestorzy mogą też liczyć na wsparcie Doradców Technicznych dostępnych w całej Polsce. Dla inwestorów budujących domy Wienerberger dodatkowo uruchomił platformę społecznościową BUDOGRAM. Firma od lat wspiera również sektor budowlany w zakresie wielu programów społecznych i inicjatyw branżowych.

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Plac Konesera 8
03-736 Warszawa
tel. 22 514 21 00