Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Strefa partnerów

CREATON Polska – zaufanie wśród dekarzy i inwestorów.

Historia firmy, która dała początek marce CREATON, sięga 130 lat i rozpoczęła się w niemieckiej miejscowości Wertingen. Obecnie spółka prężnie rozwija się na rynkach całej Europy Środkowo-Wschodniej, a w samej Polsce obecna jest już od ponad 20 lat, w tym czasie uruchomiono dwa zakłady produkcyjne dachówek cementowych oraz najnowocześniejszą fabrykę dachówek ceramicznych z innowacyjnym, przyjaznym środowisku procesem suszenia półproduktów. W ofercie firmy do wyboru jest dzisiaj ponad 240 kombinacji modeli, powierzchni i kolorów cementowych oraz ceramicznych systemów dachowych.

Przedstawiciele CREATON Polska ogromną wagę przykładają do jakości rozwiązań, zarówno w kontekście wytwarzania systemów dachowych z zachowaniem poszanowania zasobów naturalnych, jak i późniejszego wykonawstwa. W procesie produkcyjnym utrzymywany jest i nieustannie rozwijany System Zarządzania Jakością (zgodnie z PN-EN ISO 9001:2015), a także potwierdzony certyfikatami System Zarządzania Środowiskowego (wg EN ISO 14001:2015). Celem stałego ulepszania technologii i produktów, spółka podjęła też współpracę badawczo-rozwojową z AGH w Krakowie.

Firma od początku istnienia inwestuje w innowacyjność technologiczną, a także w profesjonalne przygotowanie dekarzy, handlowców oraz przedstawicieli branży budowlanej. Już od lat regularnie organizuje dla nich specjalne szkolenia (Akademia CREATON) oraz prowadzi program TopDekarze.

 

CREATON Polska Sp. z o.o.
ul. Wspólna 6
32-300 Olkusz
tel. 32 624 95 00