Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Różne trendy

 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Koloryelewacji.pl

  Marka Weber opracowała aplikację, która pozwala w prosty sposób przygotować wizualizację wymarzonej fasady i wygenerować plik ułatwiający dokonanie właściwego zakupu w punkcie sprzedaży.
 • INSPIRACJE W ciasnej wielkomiejskiej zabudowie idealnie sprawdzają się okna do dachów płaskich DXW (fot. FAKRO)

  FAKRO w wielkim mieście

  Okna do płaskich dachów sprawiły, że usytuowany w ciasnej zabudowie dom w pobliżu Chicago zyskał zupełnie nową jakość i funkcjonalność.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Czy wiecie, że z betonu komórkowego można wykonać atrakcyjną i bezpieczną obudowę kominka? (fot. SOLBET)

  Kominek w obudowie z betonu komórkowego

  Stelaż z płyt g-k? Niekoniecznie! Beton komórkowy jest odporny na działanie ognia i wysokiej temperatury, a jego podatność na klejenie i szlifowanie pozwala wykreować nawet niecodzienny projekt obudowy kominka.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Rekuperacja VASCO na szlaku instalatora!

  Firma VASCO stworzyła dla instalatorów wyjątkową okazję do spotkań. W trasę po Polsce wyruszył VASCO Truck Ventilation ze specjalną misją edukacyjną.
 • BRAMY GARAŻOWE Dbaj o przydomową automatykę, a przed zimą wykonaj serwis napędów do bram wjazdowej i garażowej, żeby znienacka nie odmówiły posłuszeństwa (fot. BFT)

  Napęd do bramy ­– sprawdź przed zimą!

  Zimy nie są już tak srogie, jak kiedyś, ale plucha, wiatr i marznący deszcz ze śniegiem nie zachęcają do opuszczania auta przed bramą… Aby uniknąć przykrych niespodzianek w zimowe miesiące i zapewnić sobie wygodny dostęp do garażu i posesji, zadbaj o konserwację napędu.
 • RÓŻNE TRENDY FAKRO smartHome to nie tylko okna do domu inteligentnego, ale też indywidualnie dopasowany projekt (fot. FAKRO)

  Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

  Żyjemy szybko, borykamy się z brakiem czasu i na każdym kroku szukamy rozwiązań, które ułatwią nam życie, poprawią jego komfort i pozwolą zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W te oczekiwania wpisuje się technologia, a wraz z jej coraz śmielszym rozwojem - dom inteligentny. 
 • INSPIRACJE Z odpowiednimi preparatami łatwiej na długo utrzymać piękny wygląd nawierzchni brukowych (fot. SEMMELROCK)

  Zadbaj o nawierzchnię wokół domu

  Aby wykonane z kostek i płyt tarasy, podjazdy czy ścieżki ogrodowe zachowały piękny wygląd na lata, trzeba je regularnie czyścić i impregnować. Zobacz, jakie środki dobrać do różnych zabrudzeń i jak je odpowiednio stosować. Materiał prasowy Semmelrock.
 • INSPIRACJE Zobacz, jak holenderscy inwestorzy odnowili kuchnię z wykorzystaniem okien dachowych FAKRO.

  Nowoczesna kuchnia skąpana w słońcu

  Właściciele domu w Groesbeek w Holandii wykorzystali sterowane bezprzewodowo okna dachowe, żeby maksymalnie doświetlić i rozjaśnić wnętrze kuchni. Zobaczcie efekt w kolejnym case study Fakro.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Aplikacja Home Connect, dedykowana urządzeniom marki Bosch i Siemens, ułatwia codzienne zarządzanie gospodarstwem domowym i pozwala obniżyć rachunki za energię (fot. BSH)

  Home Connect - technologia przyszłości

  Liczba inteligentnych domów, wyposażonych w systemy sterowania technologiami obecnymi w naszej codzienności, rośnie każdego roku. Jakie będą domy przyszłości i jakie rozwiązania oferuje rynek? Materiał prasowy.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Taras przecieka - co robić? Nie trzeba skuwać płytek, można zastosować powierzchniową bezbarwną membranę uszczelniającą. Zobacz realizację inwestorów! (fot. domszytynamiare.pl)

  Hydroizolacja tarasu bez zrywania płytek

  Czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie skuwać płytek? Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na powierzchnię. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi inwestorzy.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nieinwazyjne osuszanie ścian

  PROsystem odwraca kierunek kapilarnego podciągania wody w przegrodach, "wypychając" ją z powrotem w dół - osusza mury bez konieczności inwazyjnej ingerencji w ich konstrukcję.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Gabionowe walce świetnie sprawdzają się jako mocna i przepuszczalna dla wody opadowej podbudowa (fot. EKO-MET)

  Gabionowa podbudowa

  Walec gabionowy – proste rozwiązanie na grząską działkę.
 • RÓŻNE TRENDY Drewno z odzysku to patent na oryginalną aranżację wnętrza, ale trzeba je najpierw przygotować. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ (fot. JUCO)

  Co wyczarować ze starych desek?

  Drewno rozbiórkowe to dla jednych odpad, a dla innych surowiec, z którego można ekologicznie i tanim kosztem stworzyć prawdziwe aranżacyjne cudeńko. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ ze starych konstrukcji.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Podziemny garaż hydrauliczny, czyli winda samochodowa, umożliwia wygospodarowanie dodatkowego miejsca parkingowego (fot. podziemnygaraz.pl)

  Garaż hydrauliczny

  Działka za mała na dwustanowiskowy garaż? Nie ma zgody na nowy budynek albo wiatę? Na podjeździe brakuje miejsca dla wszystkich zmotoryzowanych domowników? Ciekawym rozwiązaniem jest podziemny garaż hydrauliczny, czyli nowoczesna winda samochodowa.
 • RÓŻNE TRENDY Lampy z kolekcji MONO od Nowodvorski Lighting to rozwiązanie przełamujące monotonne schematy, wpisujące się zarówno użytkowo, jak i wizualnie w każde wnętrze (fot. Nowodvorski Lighting)

  Lampa wymyślona na nowo

  Nowa kolekcja lamp typu spot MONO Nowodvorski Lighting to świeże spojrzenie na formę i funkcję lamp punktowych i innowacyjny sposób montażu nawet w najcieńszej płycie g-k.
 • RÓŻNE TRENDY Zobacz, jak poradzić sobie z zatkanym odkurzaczem centralnym (fot. red.)

  Zatkany odkurzacz centralny

  Co robić, kiedy wciągniemy w odkurzacz zabawkę, nakrętkę czy maseczkę, a te utkną w przewodach? Najpierw możemy wypróbować domowe sposoby udrożnienia instalacji. Jeśli zawiodą - pomogą profesjonalni serwisanci.
 • WYKOŃCZENIE Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? (fot. red.)

  Pompa ciepła - która i za ile?

  Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? Najważniejsze kwestie wyjaśnia w artykule ekspertka enerad.pl.
 • CERAMIKA Ile kosztują ściany z pustaków ceramicznych Porotherm? (fot. WIENERBERGER)

  Dom w koncepcji e4

  Chcesz zbudować dom w nowoczesnym systemie Porotherm? Zobacz przygotowane przez Wienerberger zestawienie parametrów i kosztów zewnętrznych ścian z pustaków ceramicznych w technologii jedno, dwu- i trójwarstwowej.
 • RÓŻNE TRENDY Do wielu drobnych napraw hydraulicznych możemy zabrać się samodzielnie - pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami (fot. JUCO)

  DIY – narzędzia dla domowego hydraulika

  Naprawa cieknącego kranu, zatkany syfon, podłączenie nowej pralki lub zmywarki – do mniej skomplikowanych prac hydraulicznych nie potrzebujemy fachowca. Z dobrymi narzędziami łatwo przeprowadzimy je samodzielnie.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Terca Kosmo Nova

  Tradycyjny format w nowym wydaniu - firma Wienerberger wprowadza popularną cegłę Kosmo w wersji Nova.