Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Różne trendy

 • INSPIRACJE Z odpowiednimi preparatami łatwiej na długo utrzymać piękny wygląd nawierzchni brukowych (fot. SEMMELROCK)

  Zadbaj o nawierzchnię wokół domu

  Aby wykonane z kostek i płyt tarasy, podjazdy czy ścieżki ogrodowe zachowały piękny wygląd na lata, trzeba je regularnie czyścić i impregnować. Zobacz, jakie środki dobrać do różnych zabrudzeń i jak je odpowiednio stosować. Materiał prasowy Semmelrock.
 • INSPIRACJE Zobacz, jak holenderscy inwestorzy odnowili kuchnię z wykorzystaniem okien dachowych FAKRO.

  Nowoczesna kuchnia skąpana w słońcu

  Właściciele domu w Groesbeek w Holandii wykorzystali sterowane bezprzewodowo okna dachowe, żeby maksymalnie doświetlić i rozjaśnić wnętrze kuchni. Zobaczcie efekt w kolejnym case study Fakro.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Aplikacja Home Connect, dedykowana urządzeniom marki Bosch i Siemens, ułatwia codzienne zarządzanie gospodarstwem domowym i pozwala obniżyć rachunki za energię (fot. BSH)

  Home Connect - technologia przyszłości

  Liczba inteligentnych domów, wyposażonych w systemy sterowania technologiami obecnymi w naszej codzienności, rośnie każdego roku. Jakie będą domy przyszłości i jakie rozwiązania oferuje rynek? Materiał prasowy.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Taras przecieka - co robić? Nie trzeba skuwać płytek, można zastosować powierzchniową bezbarwną membranę uszczelniającą. Zobacz realizację inwestorów! (fot. domszytynamiare.pl)

  Hydroizolacja tarasu bez zrywania płytek

  Czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie skuwać płytek? Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na powierzchnię. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi inwestorzy.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nieinwazyjne osuszanie ścian

  PROsystem odwraca kierunek kapilarnego podciągania wody w przegrodach, "wypychając" ją z powrotem w dół - osusza mury bez konieczności inwazyjnej ingerencji w ich konstrukcję.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Gabionowe walce świetnie sprawdzają się jako mocna i przepuszczalna dla wody opadowej podbudowa (fot. EKO-MET)

  Gabionowa podbudowa

  Walec gabionowy – proste rozwiązanie na grząską działkę.
 • RÓŻNE TRENDY Drewno z odzysku to patent na oryginalną aranżację wnętrza, ale trzeba je najpierw przygotować. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ (fot. JUCO)

  Co wyczarować ze starych desek?

  Drewno rozbiórkowe to dla jednych odpad, a dla innych surowiec, z którego można ekologicznie i tanim kosztem stworzyć prawdziwe aranżacyjne cudeńko. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ ze starych konstrukcji.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Podziemny garaż hydrauliczny, czyli winda samochodowa, umożliwia wygospodarowanie dodatkowego miejsca parkingowego (fot. podziemnygaraz.pl)

  Garaż hydrauliczny

  Działka za mała na dwustanowiskowy garaż? Nie ma zgody na nowy budynek albo wiatę? Na podjeździe brakuje miejsca dla wszystkich zmotoryzowanych domowników? Ciekawym rozwiązaniem jest podziemny garaż hydrauliczny, czyli nowoczesna winda samochodowa.
 • RÓŻNE TRENDY Lampy z kolekcji MONO od Nowodvorski Lighting to rozwiązanie przełamujące monotonne schematy, wpisujące się zarówno użytkowo, jak i wizualnie w każde wnętrze (fot. Nowodvorski Lighting)

  Lampa wymyślona na nowo

  Nowa kolekcja lamp typu spot MONO Nowodvorski Lighting to świeże spojrzenie na formę i funkcję lamp punktowych i innowacyjny sposób montażu nawet w najcieńszej płycie g-k.
 • RÓŻNE TRENDY Zobacz, jak poradzić sobie z zatkanym odkurzaczem centralnym (fot. red.)

  Zatkany odkurzacz centralny

  Co robić, kiedy wciągniemy w odkurzacz zabawkę, nakrętkę czy maseczkę, a te utkną w przewodach? Najpierw możemy wypróbować domowe sposoby udrożnienia instalacji. Jeśli zawiodą - pomogą profesjonalni serwisanci.
 • WYKOŃCZENIE Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? (fot. red.)

  Pompa ciepła - która i za ile?

  Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? Najważniejsze kwestie wyjaśnia w artykule ekspertka enerad.pl.
 • CERAMIKA Ile kosztują ściany z pustaków ceramicznych Porotherm? (fot. WIENERBERGER)

  Dom w koncepcji e4

  Chcesz zbudować dom w nowoczesnym systemie Porotherm? Zobacz przygotowane przez Wienerberger zestawienie parametrów i kosztów zewnętrznych ścian z pustaków ceramicznych w technologii jedno, dwu- i trójwarstwowej.
 • RÓŻNE TRENDY Do wielu drobnych napraw hydraulicznych możemy zabrać się samodzielnie - pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami (fot. JUCO)

  DIY – narzędzia dla domowego hydraulika

  Naprawa cieknącego kranu, zatkany syfon, podłączenie nowej pralki lub zmywarki – do mniej skomplikowanych prac hydraulicznych nie potrzebujemy fachowca. Z dobrymi narzędziami łatwo przeprowadzimy je samodzielnie.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Terca Kosmo Nova

  Tradycyjny format w nowym wydaniu - firma Wienerberger wprowadza popularną cegłę Kosmo w wersji Nova.
 • INSPIRACJE Panele ogrodzeniowe można skompletować z bramą wjazdową i furtką (fot. FORTLOOK)

  Od paneli po bramę

  Nowoczesne systemowe ogrodzenia wykonane ze stali są przystępne cenowo, trwałe i łatwe w konserwacji, a niektóre z nich można bez problemu zamontować samodzielnie.
 • ŚCIANY Beton komórkowy to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom (fot. H+H POLSKA)

  Na mur beton naturalnie!

  Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Za jego wyborem przemawiają: łatwość obróbki, odpowiednia wytrzymałość, naturalny proces produkcji oraz wysokie parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Szeroka oferta H+H to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom. Materiał prasowy.
 • WYKOŃCZENIE Uszkodzony narożnik łatwo naprawić samodzielnie - zobacz podpowiedzi eksperta Baumit (fot. BAUMIT)

  Jak naprawić uszkodzony narożnik ściany?

  Obtłuczone narożniki ścian to zmora rodziców małych dzieci… I nie tylko. Chwila nieuwagi, twardy przedmiot – i uszkodzenie gotowe. Na szczęście można je łatwo naprawić i wcale nie trzeba do tego wzywać fachowca. Zobacz podpowiedzi eksperta Baumit.
 • INSPIRACJE Okna dachowe wpuszczają do wnętrza światło i ciepło. Markizy zewnętrzne pozwalają kontrolować ich ilość (fot. FAKRO)

  Markizy – antidotum na upał

  Okna dachowe już na dobre zagościły w naszej architekturze i trudno nam sobie wyobrazić poddasze bez nich. Latem nieosłonięte okna mogą jednak prowadzić do przegrzewania wnętrza. FAKRO oferuje markizę zewnętrzną - do wypróbowania za darmo do końca września!
 • RÓŻNE TRENDY Jaki materiał wybrać na blat kuchenny? Zobacz porównanie od TechniStone (fot. TECHNISTONE)

  Co na blat kuchenny?

  Kamień naturalny, konglomerat kwarcowy, a może solid surface? TechniStone przygotował porównanie tych popularnych materiałów. Pod lupę trafiły aspekty takie jak higiena, odporność na plamy i gorącą temperaturę oraz łatwość montażu.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE W zgodzie z Matką Naturą - ecoFAKRO

  W zgodzie z Matką Naturą - ecoFAKRO

  W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego oraz stworzenie warunków do zdrowego życia ludzi to już norma. Producenci ograniczają negatywny wpływ na środowisko i projektują coraz bardziej energooszczędne produkty. Jakie proekologiczne działania podejmuje firma FAKRO?