Nawet na nieskomplikowanych dachach znajdziemy newralgiczne miejsca, w których może pojawić się przeciek. Im więcej załamań, okien, przebić, tym ryzyko większe. Zobacz, które strefy wymagają szczególnej uwagi i jak je trwale zabezpieczyć.
Doskonale się lepi, trudno go oderwać od podłoża, jest trwały i stale plastyczny. Jak produkuje się butyl i czemu zawdzięcza on swoje fenomenalne właściwości?
Jastrych zamknięty jest między podłożem a posadzką, co definiuje zakres jego grubości, a tym samym zawęża nieco wybór konkretnej mieszanki. Jednocześnie na docelową grubość podkładu podłogowego ma wpływ szereg czynników eksploatacyjnych. Co musimy uwzględnić?
W dzisiejszym świecie pełnym bodźców, niezmiernie ważne jest poczucie komfortu akustycznego we własnym domu. Wełna mineralna, jako materiał świetnie tłumiący dźwięki, skutecznie ochroni nas przed hałasem.
Jakie znaczenie dla materiału termoizolacyjnego ma współczynnik lambda? Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę rozpatrując parametry przegrody? Rozmowa z ekspertem MIWO.
Rodzaj posadzki definiuje nam grubość jastrychu w poszczególnych pomieszczeniach, ma też znaczenie dla niektórych jego cech użytkowych. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.
Są takie blachodachówki panelowe, których wzór nie ma nic wspólnego z tradycyjną falą. Wyróżnia je też specyfika montażu. To przypominający gont panel REGLE oraz blachodachówka PŁASKA.
O tym, jaki konkretnie wybrać jastrych, decyduje wiele czynników. Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę, to warunki eksploatacji - czyli przeznaczenie pomieszczenia.
Czego oczekujemy od materiałów wykorzystywanych do termoizolacji przegród zewnętrznych budynku? Przede wszystkim, by zapewniały skuteczną izolację przez długie lata ich użytkowania. Wełna mineralna skalna i szklana świetnie spełnia te wymagania.
Czym jest komfort termiczny? Jakie cechy izolacji mają na niego wpływ? Czym się kierować wybierając wełnę do konkretnej aplikacji? Na co zwrócić uwagę? Rozmowa z ekspertem MIWO.
Chociaż o parametrach profili decyduje wiele czynników bardziej istotnych niż ich podział, to właśnie o liczbie komór najczęściej się dyskutuje. Wybrać pięć czy sześć? Czy więcej znaczy lepiej? Sprawdźmy, jak budowa kształtowników przekłada się na ich właściwości.
Na pozór typowe, a jednak mają w sobie "to coś". Bierzemy na tapetę pokrycia modułowe o wzorach falistych - ich modele, budowę, sposób montażu i okres gwarancji.
Z jakimi obciążeniami musi sobie radzić dach? Jakie zagrożenia dla szczelności niesie nasz niestabilny klimat? I dlaczego butyl może być antidotum na dekarskie kłopoty? Zapraszamy na pierwszy, wprowadzający w temat odcinek cyklu.
Czym blachodachówka panelowa, inaczej nazywana modułową, różni się od tradycyjnych arkuszy? Jakie ma zalety i jak wykorzystać jej potencjał? Poznaj ogólne cechy tego nowoczesnego materiału.
Fachowcy polecają ciepły montaż okien elewacyjnych! Według najnowszego raportu branżowego „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2018” technologia ciepłego montażu okien elewacyjnych cieszy się coraz większą popularnością.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaką moc kryje w swojej ciepłej strukturze wełna mineralna? Jak wiele ma zastosowań? W branży ociepleń nie wymyślono dotąd innego równie wszechstronnego i długowiecznego materiału. Zresztą oceńcie sami.
...czyli zgodnie ze sztuką, wykorzystując materiały dobrej jakości oraz optymalne rozwiązania i technologie budowlane. Nie ma jednolitego przepisu na idealny dom, nie ma też gwarancji, że budowa przebiegnie bez potknięcia. Każdego inwestora czeka stres, nieprzewidziane wydatki i niejeden kompromis. Większość wcześniej czy później stanie w obliczu konieczności podjęcia decyzji, co kupić i co robić na danym etapie budowy, które kwestie uznać za priorytetowe. Akademia Świadomego Budowania ma to ułatwić - jej partnerami są marki znane i od wielu lat cenione na naszym rynku za imponujący wkład w rozwój branży oraz promocję szeroko pojętej świadomości budowlanej.