Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Aktualności

 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  POiD Building Awards 2021

  Rusza pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi - POiD Building Awards 2021. W ramach konkursu zaprezentowane zostaną najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej w kontekście zrealizowanych projektów architektonicznych.
 • RÓŻNE TRENDY Dzięki zredukowaniu absorpcji ciepła słonecznego płyty nawierzchniowe Dasag Prato mniej się nagrzewają (fot. DASAG)

  Nagrzewanie pod kontrolą

  W ofercie Dasag dostępne są teraz kamienne płyty nawierzchniowe Prato o ograniczonej absorpcji promieniowania cieplnego.
 • INSPIRACJE

  Drzwi według własnego projektu

  Linia INDIVIDUAL firmy AWILUX to wychodząca poza ramy katalogu możliwość samodzielnego zaprojektowania drzwi wejściowych – od strony technicznej, przez ogólny design, po dobór wszystkich detali.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Maty ArmaGel HT są ultracienkie, chronią instalacje przed korozją i zachowują stabilność nawet pod działaniem bardzo wysokiej temperatury (fot. ARMACELL)

  Aerożele – z kosmosu na budowę

  Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować również w przemyśle budowlanym - wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Kolekcja SET to sposób na ciekawe zaakcentowanie wybranych fragmentów przestrzeni dzięki precyzyjnemu ukierunkowaniu światła (fot. NOWODVORSKI LIGHTING)

  Światło pięknie ukierunkowane

  Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia pozwala w prosty sposób wykreować unikalną atmosferę domowego wnętrza – niezależnie od metrażu. Kolekcja SET to sposób na ciekawe zaakcentowanie wybranych fragmentów przestrzeni dzięki precyzyjnemu ukierunkowaniu światła.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowe pustaki Porotherm D

  Wienerberger rozszerza ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych i wprowadza na rynek nowe, lżejsze pustaki ceramiczne Porotherm D.
 • Nowe produkty Bostik

  Bostik Sealing & Bonding Pro to nowa linia klejów montażowych i uszczelniaczy, przeznaczonych dla profesjonalistów.
 • BUDMA - nowy termin

  W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce planowane pierwotnie na luty 2021 r. targi BUDMA oraz WINDOOR-TECH zostają przeniesione na 23-26 listopada 2021 roku.
 • AKTUALNOŚCI Początki CREATON. Alois Berchtold w swojej fabryce dachówek w Wertingen (fot. CREATON)

  CREATON - krótka retrospekcja

  Historia dachówek ceramicznych marki CREATON sięga XIX wieku. Pielęgnowane tradycje rzemieślnicze w połączeniu z pasją i stałym doskonaleniem technologii zapewniają najwyższą jakość wyrobów, które od dekad cieszą się uznaniem i zaufaniem inwestorów.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowa papa

  W/PET PLUS - SBS/ICOPAL - nowość w ofercie pap tradycyjnych BMI Icopal.
 • AKADEMIA Poradnik inwestora - bezpłatny pdf do pobrania

  Poradnik inwestora - bezpłatny pdf do pobrania

  Poradniki inwestora - do pobrania bezpłatnie w wersji pdf.
 • INSPIRACJE fot. NOWODVORSKI LIGHTING

  Zadbaj o światło

  Nowoczesne lampki biurkowe Nowodvorski Lighting: STYLE LED, SMART LED i CHIC LED – minimalistyczny design, maksymalna funkcjonalność.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  BIM z nakładką Armacell

  Nowa nakładka Armacell dla BIM w Autodesk Revit® - wygodne i bezbłędne projektowanie izolacji systemów rurowych oraz kanałów wentylacyjnych.
 • Jedyne takie płytki

  Ceramika Paradyż zainwestuje w innowacyjną technologię i jako pierwsza firma na świecie zyska możliwość produkcji wielkoformatowych płyt ceramicznych zdobionych „na wskroś” w całej masie.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Profesjonalny montaż stolarki

  Poliuretanowe piany Perfect Seal, nowość w ofercie marki Bostik, przeznaczone są do zastosowań montażowych, izolacyjnych i uszczelniających w obrębie stolarki okiennej i drzwiowej.
 • INSPIRACJE

  Blachodachówki TOPMAT

  TOPMAT to poliester w nowej odsłonie, czyli głęboko matowa, bardziej odporna na korozję, odbarwienia i mikropęknięcia powłoka od Blachy Pruszyński.
 • Webinarium "Mury skrępowane"

  8 października 2020 r. odbędzie się webinarium dla inżynierów budownictwa, poświęcone tematyce projektowania murów skrępowanych na przykładzie ścian z silikatów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie”.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowe dekory od KRISPOL

  Marka KRISPOL prezentuje nowe wzory drewnopodobnych matowych oklein profili okiennych.
 • INSPIRACJE

  Designerskie wanny

  Ideal Standard, wiodący producent wyposażenia łazienki, wprowadza na rynek nową kolekcję produktów o nazwie ATELIER.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Gdzie hałas atakuje nas najmocniej, a gdzie możemy do niego odetchnąć? Przedstawiamy wyniki raportu „Polska w decybelach” opracowanego przez Grupę Saint-Gobain i Stowarzyszenie Komfort Ciszy

  Polska w decybelach

  Ludzkie ucho jest w stanie odróżnić poziom dźwięku 1-2 dB. Jednocześnie zmiana natężenia o 8-10 dB to dla nas dźwięk słyszalny dwukrotnie ciszej (lub głośniej). Gdzie hałas atakuje nas najmocniej, a gdzie możemy do niego odetchnąć? Przedstawiamy wyniki raportu „Polska w decybelach”.