Źle stosowana folia kubełkowa przynosi więcej szkody niż pożytku. Jakie jest jej zadanie i jak ją układać - wypustkami do ściany fundamentowej czy do gruntu? Wyjaśnienie w filmie.
Hydroizolacje to temat trudny w kontekście ekologii, ale firma Remmers zmodyfikowała swój sztandarowy produkt MB 2K i opracowała formułę „eco” przyjazną środowisku.
W budowlanej nomenklaturze często występują skrótowce lub symbole. Ich rozszyfrowanie może sprawiać kłopot nawet osobom zaznajomionym z branżą! Sprawdź, czy znasz popularne pojęcia z zakresu hydroizolacji budowli.
Papa na lepiku, długo, długo nic, potem masy KMB, szlamy mineralne i wreszcie hybrydowe polimery. Na przestrzeni ostatnich dekad w zakresie hydroizolacji nastąpił prawdziwy przełom. Co wyróżnia te najnowocześniejsze?
Aby uniknąć problemów z odpadającymi płytkami i wykruszaniem spoin, trzeba po pierwsze użyć odpowiedniej chemii budowlanej, a po drugie zadbać w trakcie prac o kilka istotnych szczegółów.
Czy wykonawcy słusznie „boją się” zewnętrznych okładzin ceramicznych, czy może szkody mrozowe to nie wina braku staranności, a raczej kwestia nieodpowiednich materiałów? Zobacz, z czego wykonać uszczelnienie zespolone, żeby płytki na tarasie i balkonie trwale się trzymały.
Pomimo realnych szkód wilgotnościowych, jakie woda wyrządza w strefie przyziemia, cokół budynku to detal wciąż zaniedbywany w temacie hydroizolacji. Zobacz, jak i czym powinno się go uszczelnić.
Czym są uszczelnienia szybkoschnące? Czy zawsze są lepsze od tradycyjnych? Kiedy i gdzie warto je stosować? Poznaj zalety i wady produktów hydroizolacyjnych typu „rapid”.
Nowoczesne uszczelnienia w budynku
Uszczelnienia to warstwy, których w gotowym budynku nie widać, za to szybko daje o sobie znać ich brak lub uszkodzenie… Są niezbędne dla zapewnienia ochrony przed wodą i wilgocią, a fakt, że zostają zasłonięte, utrudnia ich kontrolę czy ewentualną naprawę. Tym większą uwagę warto im poświęcić na etapie wykonawczym, najpierw dbając o dobór właściwych dla danego zastosowania produktów, a potem poprawne wykonanie powłok hydroizolacyjnych.
Z uszczelnieniami mamy do czynienia wielokrotnie podczas budowy: przy zabezpieczaniu fundamentów, cokołu, podłogi na gruncie, tarasu, balkonu, dachu płaskiego, podczas montażu stolarki otworowej czy wykańczania ścian w łazience. Wspólnie z firmą Remmers, ekspertem w dziedzinie profesjonalnych uszczelnień, w cyklu „Nowoczesne uszczelnienia w budynku” podpowiemy, jak poprawnie pracować z produktami w konkretnych sytuacjach.