Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Inspiracje

 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  KODA w czerni

  Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarna glazurowana.
 • INSPIRACJE OKIENNE Energooszczędne okna dachowe to must have każdego poddasza użytkowego (fot. FAKRO)

  Nowoczesne okna dachowe

  Wpuść światło, zatrzymaj ciepło. Czym wyróżniają się okna dachowe do domu energooszczędnego?
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Koloryelewacji.pl

  Marka Weber opracowała aplikację, która pozwala w prosty sposób przygotować wizualizację wymarzonej fasady i wygenerować plik ułatwiający dokonanie właściwego zakupu w punkcie sprzedaży.
 • ROZMOWY FAKRO oferuje rozwiązanie w wersji RENO - bezproblemową wymianę starych okien dachowych na nowe

  Wymiana okien dachowych. Korzyści i opcje montażu

  Dlaczego warto wymienić okna dachowe w domach sprzed 20-30 lat? Czy taki remont da się przeprowadzić bezproblemowo? Do kogo się z tym zwrócić? Rozmowa z FAKRO.
 • DACH IDEALNY Dach∑óki cementowe to atrakcyjna wizualnie i cenowo alternatywa dla dachówek ceramicznych (fot. CREATON)

  Dachówki cementowe – trwałe i estetyczne pokrycie

  Dachówki cementowe cechują się wysoką trwałością, atrakcyjną estetyką oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi, pozostając przy tym rozwiązaniem tańszym niż konkurencyjne dachówki ceramiczne. Czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj pokrycia?
 • DACH IDEALNY Czy wiecie, że już projekt domu, a więc kształt dachu, w pewien sposób generuje zakres cenowy? Zobacz, kiedy wydasz mniej (fot. CREATON)

  Projekt domu a koszt dachu – czy da się zaoszczędzić?

  Dach to jeden z droższych elementów budynku, a ewentualne cięcia budżetowe nie mogą zagrażać jego funkcjonalności i bezpieczeństwu. Gdzie zatem szukać potencjalnych oszczędności?
 • INSPIRACJE W ciasnej wielkomiejskiej zabudowie idealnie sprawdzają się okna do dachów płaskich DXW (fot. FAKRO)

  FAKRO w wielkim mieście

  Okna do płaskich dachów sprawiły, że usytuowany w ciasnej zabudowie dom w pobliżu Chicago zyskał zupełnie nową jakość i funkcjonalność.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Czy wiecie, że z betonu komórkowego można wykonać atrakcyjną i bezpieczną obudowę kominka? (fot. SOLBET)

  Kominek w obudowie z betonu komórkowego

  Stelaż z płyt g-k? Niekoniecznie! Beton komórkowy jest odporny na działanie ognia i wysokiej temperatury, a jego podatność na klejenie i szlifowanie pozwala wykreować nawet niecodzienny projekt obudowy kominka.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Rekuperacja VASCO na szlaku instalatora!

  Firma VASCO stworzyła dla instalatorów wyjątkową okazję do spotkań. W trasę po Polsce wyruszył VASCO Truck Ventilation ze specjalną misją edukacyjną.
 • DACH IDEALNY Dobrej jakości akcesoria są spójne z estetyką dachu, a poprawiają bezpieczeństwo (fot. CREATON)

  Rozwiązania systemowe dla dachówek cementowych CREATON

  Dachówki cementowe CREATON są cenione przez inwestorów za doskonałą jakość oraz wiele zalet użytkowych, takich jak wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, duża trwałość i atrakcyjna estetyka. Uzupełnieniem pokrycia są systemy funkcyjne: komunikacji dachowej oraz ochrony przeciwśnieżnej. 
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowa blacha trapezowa

  W ofercie firmy Blachy Pruszyński dostępna jest nowa dachowa blacha trapezowa TP26 SUPER.
 • BRAMY GARAŻOWE Dbaj o przydomową automatykę, a przed zimą wykonaj serwis napędów do bram wjazdowej i garażowej, żeby znienacka nie odmówiły posłuszeństwa (fot. BFT)

  Napęd do bramy ­– sprawdź przed zimą!

  Zimy nie są już tak srogie, jak kiedyś, ale plucha, wiatr i marznący deszcz ze śniegiem nie zachęcają do opuszczania auta przed bramą… Aby uniknąć przykrych niespodzianek w zimowe miesiące i zapewnić sobie wygodny dostęp do garażu i posesji, zadbaj o konserwację napędu.
 • INSPIRACJE Jakie dachówki kupić na swój dach i czym się kierować przy wyborze? Ekspert CREATON radzi (ft. CREATON)

  Jakie dachówki wybrać?

  Czym się kierować przy doborze pokrycia dachowego z ceramicznych lub cementowych dachówek? Ekspert CREATON radzi.
 • RÓŻNE TRENDY FAKRO smartHome to nie tylko okna do domu inteligentnego, ale też indywidualnie dopasowany projekt (fot. FAKRO)

  Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

  Żyjemy szybko, borykamy się z brakiem czasu i na każdym kroku szukamy rozwiązań, które ułatwią nam życie, poprawią jego komfort i pozwolą zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W te oczekiwania wpisuje się technologia, a wraz z jej coraz śmielszym rozwojem - dom inteligentny. 
 • ŁAZIENKA Nowa powłoka Superglaze od Roca to higiena na najwyższym poziomie (fot. ROCA)

  Higiena PLUS

  Roca wprowadza do swoich kolekcji nową powłokę Superglaze® ograniczającą osadzanie się brudu i rozwój bakterii na ceramice łazienkowej.
 • INSPIRACJE Z odpowiednimi preparatami łatwiej na długo utrzymać piękny wygląd nawierzchni brukowych (fot. SEMMELROCK)

  Zadbaj o nawierzchnię wokół domu

  Aby wykonane z kostek i płyt tarasy, podjazdy czy ścieżki ogrodowe zachowały piękny wygląd na lata, trzeba je regularnie czyścić i impregnować. Zobacz, jakie środki dobrać do różnych zabrudzeń i jak je odpowiednio stosować. Materiał prasowy Semmelrock.
 • DACH Utrzymanie wysokiej funkcjonalności i estetycznego wyglądu dachu wymaga regularnego wykonywania różnych prac serwisowych (fot. CREATON)

  Zadbaj o dach jesienią

  Jak dbać o dach, aby utrzymać jego wysoką funkcjonalność i cieszyć się bezproblemowym, pięknym pokryciem przez lata?
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Blachodachówka Szafir to eleganckie i trwałe pokrycie dachowe, łączące w sobie tradycję z nowoczesną technologią (fot. Blachy Pruszyński)

  Nowa blachodachówka panelowa

  Blachodachówka Szafir, produkowana przez Blachy Pruszyński, teraz dostępna w nowej, panelowej odsłonie!
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne przesłony zewnętrzne pełnią wiele przydatnych funkcji, a jedną z nich jest skuteczna ochrona przed przegrzewaniem wnętrza domu. Rolety czy żaluzje - zobacz, kiedy co sprawdzi się lepiej (fot. MS)

  Zostaw upał za oknem!

  Nowoczesne duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła słonecznego, ale jego nadmiar, podobnie jak brak, bywa uciążliwy. Jak wygodnie regulować nasłonecznienie i temperaturę pomieszczeń? Skutecznym i eleganckim rozwiązaniem są osłony zewnętrzne, takie jak rolety lub żaluzje fasadowe.
 • INSPIRACJE Markizy FAKRO VMZ Solar idealnie komponują się z elewacją holenderskiego domu, a jego mieszkańcom zapewniają komfort codziennej eksploatacji (fot. FAKRO)

  Markizy pięknie wkomponowane w dom

  Słomiana strzecha, ceglana elewacja, a na dużych przeszkleniach... nowoczesne markizy solarne. Właściciele holenderskiego domu zainwestowali w komfort, jednocześnie utrzymując nietuzinkową architekturę budynku. Zobacz case study FAKRO.