Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Inspiracje

 • DACH IDEALNY DURATOP PRO zapewnia dachówkom gładkość, większą odporność na czynniki atmosferyczne, trwałość kolorów i redukcję osadzania się zanieczyszczeń (fot. CREATON)

  Elegancki dach w wersji DURATOP PRO

  Innowacyjna powłoka DURATOP PRO, zaprojektowana specjalnie dla dachówek cementowych CREATON, jest odpowiedzią na potrzeby wymagającego rynku nowoczesnych pokryć dachowych. Zastosowana technologia skutecznie chroni przed wpływem czynników atmosferycznych, a dachówki w każdych warunkach zachowują swoje walory funkcjonalne i estetyczne.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Nowe dekory biopodłóg PURLINE wineo 1000 (fot. wineo)

  Nowe dekory wineo

  Tej wiosny kolekcja biopodłóg PURLINE wineo 1000 została wzbogacona o nowe, oryginalne dekory oraz strukturę NatureSurface.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowe życie holenderskiego domu dzięki oknom dachowym FAKRO - strych stał się pełnowartościową sypialnią (fot. FAKRO)

  Kameralna sypialnia na słonecznym strychu

  Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Case study FAKRO.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Szybkie odmalowanie ścian to skuteczny sposób na wyraźną odmianę charakteru wnętrza (fot. tesa)

  Jak sprytnie odświeżyć pokój?

  W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie, samodzielne remonty mieszkania, bez udziału ekipy fachowców. Zobacz, jak odmalować sypialnię albo salon z wykorzystaniem taśm tesa.
 • INSPIRACJE OKIENNE Very peri króluje w FAKRO (fot. FAKRO)

  Very peri króluje w FAKRO

  Roleta do okna dachowego FAKRO w kolorze sezonu 2022 ożywi każde wnętrze i doda mu wyjątkowości.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Małe formaty wielkich możliwości - płytaki ceramiczne Neve Creative by Maja Ganszyniec (fot. CERAMIKA PARADYŻ)

  Małe formaty wielkich możliwości

  Wysublimowane wzornictwo, szlachetność form, ponadczasowa prostota oraz autorskie struktury. To wszystko znajdziemy w nowej kolekcji płytek ceramicznych Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Taras przecieka - co robić? Nie trzeba skuwać płytek, można zastosować powierzchniową bezbarwną membranę uszczelniającą. Zobacz realizację inwestorów! (fot. domszytynamiare.pl)

  Hydroizolacja tarasu bez zrywania płytek

  Czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie skuwać płytek? Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na powierzchnię. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi inwestorzy.
 • INSPIRACJE OKIENNE Kupując okno dachowe w zestawie z roletą otrzymujemy w korzystnej cenie gwarancję idealnego dopasowania, poprawnego montażu (fot. FAKRO)

  Okna i rolety stworzone dla siebie

  Rola przesłon okien dachowych wciąż jest niedoceniana, tymczasem wewnętrzne rolety to niedrogi, a bardzo przydatny dodatek, który ochroni przed uciążliwym słońcem i ciekawie udekoruje pomieszczenie. W ofercie Fakro mamy szeroki wachlarz idealnie dopasowanych zestawów.
 • OKNA DACHOWE Okna PVC od FAKRO są produkowane z poszanowaniem środowiska i mogą być w 100% poddane recyklingowi (fot. FAKRO)

  Wybierz EKOlogicznie!

  Lepszą przyszłość buduje się dobrymi decyzjami, a taką jest wybór okien przyjaznych środowisku. Okna aluminiowo-tworzywowe są nie tylko ładne i funkcjonalne, ale też produkowane z poszanowaniem przyrody i z łatwością poddawane recyklingowi.
 • INSPIRACJE OKIENNE Aluminiowe okna królują na nowoczesnych salonach. Warto wiedzieć, czemu zawdzięczają swoją popularność (fot. MS)

  Aluminium w oknach - minimalizm w maksymalnej jakości

  Opinia o ekskluzywnym charakterze aluminiowych okien i drzwi wynika z nieprzeciętnych cech tego materiału oraz nierealnych jeszcze do niedawna możliwości aranżacyjnych. Co warto wiedzieć o aluminium w oknach? Material prasowy MS Więcej niż Okna.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Q Stalyo - nowa ekonomiczna marka Galeco, nowoczesne rynny kwadratowe na każdą kieszeń (fot. GALECO)

  Nowoczesne rynny na każdą kieszeń

  Minimalistyczna stylistyka przy maksymalnym uproszczeniu systemu - Q Stalyo z innowacyjnym rozwiązaniem łączenia rynien Qnnect to nowa ekonomiczna marka firmy Galeco.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nieinwazyjne osuszanie ścian

  PROsystem odwraca kierunek kapilarnego podciągania wody w przegrodach, "wypychając" ją z powrotem w dół - osusza mury bez konieczności inwazyjnej ingerencji w ich konstrukcję.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Gabionowe walce świetnie sprawdzają się jako mocna i przepuszczalna dla wody opadowej podbudowa (fot. EKO-MET)

  Gabionowa podbudowa

  Walec gabionowy – proste rozwiązanie na grząską działkę.
 • WYBIERZ SWÓJ DACH Ile kosztuje dach? Dlaczego dach dwuspadowy jest z założenia tańszy niż wielopołąciowy? Jakie materiały i obróbki decydują o kosztach? Przeczytaj artykuł (fot. CREATON)

  Ile kosztuje dach?

  Cena dachówki „z metra” to nie wszystko. W prostej połaci jest pozycją istotną, ale przy bardziej skomplikowanej lwią część stanowią obróbki, akcesoria i robocizna. Finalny koszt dachu zależy też od jakości zastosowanych rozwiązań. Co musimy uwzględnić w kosztorysie? Zobacz porównanie dachu dwuspadowego i wielopołaciowego.
 • INSPIRACJE OKIENNE Ciekawa realizacja z wykorzystaniem okien dachowych FAKRO

  Bungalowy w Turcji

  Małe domki wkomponowane w naturę to ciekawa architektoniczna inspiracja, ale też doskonały przykład na to, jak ważną funkcję – poza doświetleniem – pełnią okna dachowe. Zobacz case study.
 • INSPIRACJE OKIENNE

  Obrotowe okna dachowe PVC

  W pomieszczeniach o okresowo podwyższonej wilgotności powietrza, jak łazienki czy kuchnie, najlepiej sprawdzą się energooszczędne i ekologiczne okna dachowe wykonane z PVC.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Aby bezpiecznie poruszać się po dachu, musimy zainstalować odpowiedni system komunikacji dachowej (fot. CREATON)

  Dach bezpieczny

  Ławy, stopnie, pomosty, wyłaz, wsporniki, dachówki bazowe… Jakie akcesoria tworzą system komunikacji dachowej?
 • RÓŻNE TRENDY Drewno z odzysku to patent na oryginalną aranżację wnętrza, ale trzeba je najpierw przygotować. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ (fot. JUCO)

  Co wyczarować ze starych desek?

  Drewno rozbiórkowe to dla jednych odpad, a dla innych surowiec, z którego można ekologicznie i tanim kosztem stworzyć prawdziwe aranżacyjne cudeńko. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się do wyjmowania desek i gwoździ ze starych konstrukcji.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  energeto NEO

  Aluplast rozszerza swoją ofertę o nową platformę systemową ENERGETO NEO. To nowy wymiar w projektowaniu okien, łączący najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowsze trendy projektowe.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Podziemny garaż hydrauliczny, czyli winda samochodowa, umożliwia wygospodarowanie dodatkowego miejsca parkingowego (fot. podziemnygaraz.pl)

  Garaż hydrauliczny

  Działka za mała na dwustanowiskowy garaż? Nie ma zgody na nowy budynek albo wiatę? Na podjeździe brakuje miejsca dla wszystkich zmotoryzowanych domowników? Ciekawym rozwiązaniem jest podziemny garaż hydrauliczny, czyli nowoczesna winda samochodowa.