Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Stolarka i dach

 • INSPIRACJE OKIENNE Na poddaszu coraz częściej mamy łazienkę, salon, a nawet kuchnię. Jakie okna dachowe dobrać do tych pomieszczeń? (fot. FAKRO)

  Jakie okna wybrać na poddasze?

  Jakie okna dachowe wybrać do sypialni, łazienki, salonu albo kuchni na poddaszu?
 • INSPIRACJE OKIENNE Jednolita szklana tafla w przesuwnych drzwiach tarasowych zapewnia niezwykły efekt wizualny (fot. ALURON)

  Aluron Glass Line

  Spektakularny efekt jednolitej szklanej tafli – nowa seria Aluron Glass Line.
 • ROZMOWY Co się dzieje ze zdemontowaną stolarką PVC?

  Recykling PVC. Drugie życie stolarki z demontażu.

  Wymieniasz stare okna z PVC? Oddaj je firmie recyklingowej! Zobacz, dlaczego to korzystne i co się dzieje na terenie zakładu. Rozmowa z Jędrzejem Nosko z firmy Metal-Plast.
 • OKNA, DRZWI Na nowe okna można dostać dofinansowanie (fot. MS)

  Nowe okna z dofinansowaniem

  Wymieniając stare okna na nowe, ograniczamy straty energii z budynku, zyskujemy też wygodę obsługi i lepszy wygląd wnętrza oraz elewacji. Stolarka nie jest tania, ale część kosztów może pokryć dofinansowanie.
 • PYTANIA I DYLEMATY Czy lukę pod wiązarami powinno się osłonić na czas przerwania prac?

  Czy zamknąć przestrzeń między wieńcem a wiązarami?

  Chciałbym skończyć w tym roku prace budowlane i zostawić budynek na zimę. Czy muszę zamknąć jakoś przestrzeń pod dachem?
 • OKNA DACHOWE Zamiast wymieniać całe okna dachowe, można zamówić tylko nowe pakiety szybowe (fot. FAKRO)

  Okna dachowe. Wymienić czy modernizować?

  Połać dachowa pracuje w ekstremalnych warunkach – to tu najsilniej oddziałuje słońce, grad czy ulewy. Muszą sobie z nimi radzić również zamontowane w połaci okna dachowe. Chociaż ich trwałość jest zaprojektowana na kilkadziesiąt lat, to zużycie eksploatacyjne może powodować konieczność renowacji lub wymiany na nowe. Jakie mamy opcje?
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI EVVA AirKey to rozwiązanie, w którym kluczem jest smartfon, a dostęp do wkładki można przekazać zdalnie (fot. EVVA Polska)

  Wyślij klucz na smartfon, czyli EVVA AirKey

  Najem lokalu, współdzielone biuro czy dostęp dla opiekunki - dzięki możliwości zdalnego nadawania uprawnień poprzez SMS możemy szybko i bezpiecznie przekazać klucze z każdego miejsca na świecie.
 • DACH IDEALNY Niebanalny kształt karo to gwarancja, że budynek będzie wyglądał elegancko, a jednocześnie wyróżniał się na tle innych (fot. Blachy Pruszyński)

  Panele dachowe KARO

  Postaw na stylowy dach i elewację domu. Zobacz, czym wyróżniają się panele dachowe KARO i poznaj ich szerokie zastosowanie.
 • INSPIRACJE OKIENNE Drzwi tarasowe otwarte na ogród - które wybrać? (fot. WIŚNIOWSKI)

  Dom z przeszkleniem na ogród

  Jeśli chcemy w sposób estetyczny i funkcjonalny połączyć wnętrze domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych.
 • INSPIRACJE OKIENNE Okna FORMA to elegancki minimalizm w nowoczesnym wydaniu (fot. MS)

  Kreacje okna FORMA

  FORMA to powrót do tradycyjnej linii okien, ale w nowoczesnym stylu i funkcjonalności. Proste krawędzie profili odważnie korespondują z minimalistyczną koncepcją stolarki PVC, a całość ubrana jest w najwyższej jakości detale techniczne. Do wyboru są trzy różne modele – wybierz swój wymarzony!
 • OKNA, DRZWI Jakich wkrętów użyć do zamontowania okien w budynku drewnianym CLT? (fot. KLIMAS WKRĘT-MET)

  Jak zamontować okna w drewnianym budynku?

  Budownictwo drewniane w Polsce zyskuje na popularności, zwłaszcza technologia prefabrykacji CLT. Jak zamontować stolarkę okienną w drewnianym budynku CLT?
 • DACH IDEALNY Holenderki płaskie to nowoczesne rozwiązanie tradycyjnego modelu ceramicznego pokrycia dachowego (fot. CREATON)

  Ponadczasowe dachówki holenderki

  Dachówki ceramiczne to materiał na pokrycie dachu znany i ceniony od wieków, a jedną z najchętniej wybieranych dachówek jest niezmiennie ceramiczna holenderka płaska. Na czym polega jej fenomen i skąd ta popularność?
 • BUDOWLANE DETALE Jak poprawnie wykonać uszczelnienie okien i drzwi tarasowych na poziomie terenu? (fot. REMMERS)

  Uszczelnienie okien na poziomie terenu

  Stolarka osadzona w strefie przyziemia, podobnie jak cokół budynku, jest stale narażona na obciążenia wodą i wymaga szczelnej hydroizolacji.
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI Dobry zamek i bezpieczny klucz to podstawa ochrony domu przed intruzami (rys. Eryka Rakoczy)

  Czy można oszczędzać na bezpieczeństwie?

  Podobno dla złodzieja każdy dom to kwestia przygotowania i czasu, ale im tego czasu potrzeba więcej, tym możemy czuć się bezpieczniejsi. Na co zwrócić uwagę kupując system zamknięć do domu? Zapytaliśmy ekspertów EVVA Polska.
 • OKNA, DRZWI Płynne membrany to idealne rozwiązanie na trudnych podłożach, gdzie inne typuy uszczelnienia byłyby trudne w aplikacji lub nieskuteczne (fot. SOUDAL)

  Wymiana okien ze szczelnym montażem

  Wymiana starych okien to ważny element termomodernizacji i skuteczny sposób na ciepły dom, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio zamontowane . W szczelnym montażu pomoże zastosowanie płynnych membran.
 • INSPIRACJE OKIENNE Niezależnie od tego, czy decydujemy się na stolarkę aluminiową, czy PVC, czy miksujemy je w obrębie budynku, warto w miarę możliwości korzystać z oferty jednego producenta (fot. KRISPOL)

  Wybieramy okna i drzwi

  Aluminiowe czy PVC? Wybierając okna i drzwi, postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania.
 • INSPIRACJE OKIENNE Dzięki oknom do dachów płaskich możemy wpuścić naturalne światło w ciemne dotąd wnętrze i wygodnie przewietrzyć pomieszczenie (fot. FAKRO)

  Okna do dachów płaskich

  Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne.
 • WIĘŹBA I POSZYCIE Membrana termozgrzewalna. Poznaj kluczowe zalety (fot. CREATON)

  Jakie zalety ma membrana termozgrzewalna?

  Membrany termozgrzewalne wspomagają szczelność połaci o małym nachyleniu, ale ich funkcjonalność nie ogranicza się do ochrony przed wodą - wykazują też dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na promieniowanie UV. Jakie to ma znaczenie dla trwałości dachu?
 • OKNA, DRZWI W jaki sposób dbać o rolety zewnętrzne, żeby jak nadłużej zachować ich estetyczny wygląd? (fot. MS więcej niż OKNA)

  Jak czyścić rolety?

  Rolety zewnętrzne, poza tym, że chronią przed  słońcem, hałasem czy włamaniem, stanowią ważny akcent estetyczny budynku. Aby zachować je w nienagannym stanie i jak najdłużej zapewnić sprawną obsługę, potrzebne jest systematyczne czyszczenie.
 • INSPIRACJE OKIENNE Intuicyjny ekran dotykowy pozwala na sterowanie oknami i roletami, a nawet zaprogramowanie ich na obsługę automatyczną (fot. VELUX)

  Nowoczesny panel dotykowy

  Wyobraźcie sobie, że za sprawą jednego kliknięcia możecie otworzyć okna, by przewietrzyć wnętrze, lub zaciągnąć rolety, aby chronić poddasze przed nagrzewaniemr.