Ultrapłaski brodzik z kamiennej żywicy cieszy oko, umila kąpiel i jest bezproblemowy w eksploatacji. Zobacz, jakie masz możliwości aranżacyjne - i jak odpowiednio przygotować łazienkę na to awangardowe rozwiązanie.
Przy ocieplaniu ścian metodą ETICS mamy do czynienia z wielowarstwowym systemem, w którym ważny jest zarówno układ kolejnych warstw, jak i jakość materiałów oraz ich wzajemna kompatybilność. Z czego składa się dobry i trwały system ociepleń?
Strefy wokółokienne, wieniec, styk z dachem – ich prawidłowe wykonanie jest w ceramicznych ścianach jednowarstwowych szczególnie istotne. Jak uniknąć mostków termicznych i zachować jednorodność systemu?
Rynna zbiorcza to dyskretny i gustowny sposób na odprowadzenie wody spod prysznica. Trzeba ją tylko odpowiednio wcześnie zaplanować, a montaż przeprowadzić precyzyjnie i zgodnie z wytycznymi.
Przywykliśmy postrzegać wełnę mineralną jako materiał w formie płyt i zrolowanych mat do izolacji dachu czy ścian domu. Ale wachlarz jej zastosowań jest znacznie szerszy - nie tylko w budownictwie. Większość z nas zapewne nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu rozwiązaniach można spotkać wełnę.
Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych należy ocenić stan techniczny ścian i upewnić się, że murarze solidnie wykonali swoją robotę - a w razie czego podjąć odpowiednie działania naprawcze. Co i jak sprawdzamy?
Budujemy domy energooszczędne. W większości są to domy z zewnętrznym ociepleniem ścian. Skąd bierze się ich popularność? Jaka grubość styropianu jest potrzebna dla popularnych ścian z betonu komórkowego? Jak ocieplić dom, żeby elewacja przez lata zachowała swoją estetykę?
Geberit Setaplano łączy zalety natrysku bezbrodzikowego z komfortem właściwym gładkiej tafli brodzika. Zobacz, jak przygotować instalację i podłogę w łazience na montaż tego eleganckiego panelu.
Branża budowlana zaczyna realnie mierzyć się z kwestiami recyklingu odpadów i redukcji śladu węglowego. Jak radzą sobie z tym producenci wełny mineralnej zrzeszeni w MIWO?
Technologia Porotherm Dryfix to budowlana innowacja, a więc i wytyczne wykonawcze trochę się od tradycyjnych różnią. Na co zwrócić szczególną uwagę budując ceramiczne ściany jednowarstwowe?
Toaleta „z bajerami”? Niezależnie od tego, czy wstawiamy ją od razu, czy rozważamy zakup dopiero za jakiś czas – już na etapie budowy musimy dobrać właściwe elementy instalacyjne i doprowadzić kanalizację, wodę oraz prąd.
Dzisiejszy inwestor szanuje czas i środowisko. Szuka rozwiązań dobrej jakości, energooszczędnych, ekologicznych, zdrowych, ale też szybkich i wygodnych w budowie. Nowoczesna ceramika budowlana, ze szczegółowo dopracowaną technologią murowanych na sucho ścian jednowarstwowych, doskonale wpisuje się w ten pozytywny trend.
Czy jastrych cementowy jest rozwiązaniem uniwersalnym? Na jakim etapie budowy najlepiej go wykonywać? Co zrobić, jeśli wykonawca nie dopilnuje warunków i świeży podkład popęka? Na te i inne pytania odpowiada ekspert z firmy Weber.
Naturalne surowce, deklaracje środowiskowe, zasada zrównoważonego rozwoju, zmniejszenie zapotrzebowania na energię przez poprawę termoizolacyjności budynków, zaawansowany recykling i upcykling – filozofia ekologicznej świadomości towarzyszy wyrobom z wełny mineralnej na każdym etapie produkcji i eksploatacji.
Nikt nie zna materiału lepiej niż obcujący z nim na co dzień inżynier produktu. O kilka istotnych kwestii związanych z zastosowaniem butylu na dachu spytaliśmy eksperta z firmy AIB.
Oczywiście! Wełnę mineralną lubią wszyscy. Ale to nie w poszukiwaniu wełny kuny plądrują nasze dachy i nie w rodzaju termoizolacji powinniśmy się dopatrywać celu ich nieproszonych wizyt.
Bez względu na to, czy zejście z placu budowy zaplanowane było w harmonogramie, czy podyktowane nieprzewidzianymi okolicznościami, ściany budynku i materiały powinniśmy na czas przerwy w pracach odpowiednio zabezpieczyć.
Wieńce, trzpienie, ramy – coraz częściej w murowanych budynkach projektuje się wzmacniające elementy z żelbetu. Ich układ oraz sposób połączenia z murem to czynniki wpływające między innymi na odporność ścian na zarysowania.
...czyli zgodnie ze sztuką, wykorzystując materiały dobrej jakości oraz optymalne rozwiązania i technologie budowlane. Nie ma jednolitego przepisu na idealny dom, nie ma też gwarancji, że budowa przebiegnie bez potknięcia. Każdego inwestora czeka stres, nieprzewidziane wydatki i niejeden kompromis. Większość wcześniej czy później stanie w obliczu konieczności podjęcia decyzji, co kupić i co robić na danym etapie budowy, które kwestie uznać za priorytetowe. Akademia Świadomego Budowania ma to ułatwić - jej partnerami są marki znane i od wielu lat cenione na naszym rynku za imponujący wkład w rozwój branży oraz promocję szeroko pojętej świadomości budowlanej.