Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Beton komórkowy

 • ŚCIANY Który materiał wybrać na ściany domu - beton komórkowy, ceramikę czy silikaty? (fot. SOLBET)

  Z czego stawiać dom?

  Beton komórkowy, ceramika czy silikaty? Zobacz, jakimi właściwościami wyróżniają się popularne elementy murowe oraz które cechy - i dlaczego - warto brać pod uwagę przy wyborze materiału na ściany domu.
 • BUDOWLANE DETALE Nadproża pod rolety podtynkowe najczęściej się pocienia, żeby docieplić w tym miejscu mur. Jeśli są to nadproża prefabrykowane, to dobiera się ich szerokość tak, aby stworzyć wnękę na dołożenie ocieplenia (fot. SOLBET)

  Nadproża prefabrykowane a rolety

  Jak przygotować miejsce potrzebne na docieplenie ściany pod kasetą rolety podtynkowej, jeśli mamy nadproża prefabrykowane?
 • ROZMOWY Co wybrać - silikaty czy beton komórkowy?

  Co wybrać - beton komórkowy czy silikaty?

  Z inżynierami z H+H Polska rozmawiamy o cechach silikatów i betonu komórkowego, omawiamy ich zalety w kontekście konkretnych zastosowań, radzimy, co kiedy sprawdzi się lepiej, a na co trzeba uważać. Poruszamy też ciekawy wątek łączenia obu materiałów w obrębie jednego budynku, a nawet... jednej przegrody. Zobaczcie sami!
 • ROZMOWY Jak zachowuje się beton komórkowy w kontakcie z wodą?

  Beton komórkowy, czyli ściana, co się wody nie boi

  Ściany z betonu komórkowego podczas budowy łatwo przyjmują wodę, co budzi niepotrzebny niepokój inwestorów. Mokre bloczki szybko wysychają, a ich parametry nie ulegają zmianie... Ale posłuchajcie sami, wyjaśniamy, o co chodzi.
 • ZASADY MUROWANIA Zimowa zaprawa klejowa umożliwia bezpieczne murowanie ścian podczas przymrozków do -6 stopni (fot. H+H)

  Zimowa zaprawa klejowa

  Budowa domu z betonu komórkowego i silikatów. Czy można murować ściany podczas przymrozków? Materiał prasowy H+H Polska.
 • ŚCIANY System Budowy H+H to sposób na sprawną i szybką budowę (fot. H+H)

  System Budowy H+H

  Sprawnie, kompleksowo i w zgodzie z naturą – System Budowy H+H. Materiał prasowy. 
 • BUDOWLANE DETALE Kształtki wieńcowe to wygodny i niedrogi sposób na przygotowanie ścian pod wieniec i oparcie stropu (fot. KMR)

  Kształtki wieńcowe

  Kształtki wieńcowe to elementy układane na górnej powierzchni ścian jako zewnętrzny szalunek tracony wieńca, a także jako podłoże pod belki lub płyty stropowe.
 • ZASADY MUROWANIA Kiedy musimy murować ściany na pełne spoiny poziome i pionowe, a kiedy z tych ostatnich możemy zrezygnować? (fot. H+H)

  Czy spoiny pionowe są konieczne?

  Ekonomiczna, szybka i łatwa wykonawczo budowa. Kiedy możemy zrezygnować z wypełniania zaprawą pionowej spoiny? Materiał prasowy H+H Polska.
 • ŚCIANY Dzięki wirtualnemu „Asystentowi projektanta H+H” możemy modelować naszą przegrodę i porównywać wyniki dla różnych materiałów (fot. H+H Polska)

  Zaprojektuj ciepłe ściany z wirtualnym „Asystentem projektanta H+H”

  Ściana o wysokiej termoizolacyjności jest naszym sprzymierzeńcem zarówno pod względem rachunków za ogrzewanie, jak i zmniejszenia wpływu na środowisko.
 • BUDOWLANE DETALE Wolno stojące murowane ściany działowe należy wzmacniać zbrojeniem, najlepiej układanym w każdej spoinie poziomej (fot. red.)

  Wolno stojąca ściana działowa

  Jak zapewnić stabilność murowanym ścianom działowym, które nie są po bokach zakotwione w ścianach nośnych?
 • PYTANIA I DYLEMATY Czy ścianę trójwarstwową można murować na cienkie spoiny? (fot. SOLBET)

  Czy ścianę trójwarstwową można murować na cienkie spoiny?

  Chciałbym wumurować ściany domu z betonu komórkowego, ale w technologii trójwarstwowej: bloczki 24 cm, styropian i bloczki 12 cm. Czy mogę murować na cienkie spoiny?
 • BUDOWLANE DETALE Bruzdy pod instalację elektryczną powinny być jak najpłytsze, a otwory pod puszki dopasowane do rozmiarów osprzętu (fot. H+H)

  Bruzdy instalacyjne w ścianach z betonu komórkowego

  Proces bruzdowania ścian z jednorodnego betonu komórkowego nie jest trudny. Zobacz, czym najlepiej wykonywać kanały, jaką mogą mieć głębokość i jak później estetycznie wykończyć ścianę.
 • ŚCIANY Beton komórkowy to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom (fot. H+H POLSKA)

  Na mur beton naturalnie!

  Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Za jego wyborem przemawiają: łatwość obróbki, odpowiednia wytrzymałość, naturalny proces produkcji oraz wysokie parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Szeroka oferta H+H to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom. Materiał prasowy.
 • BUDOWLANE DETALE Murując ściany na cienkie spoiny, nie wolno dopuścić do zbyt szybkiej utraty wilgotności ze świeżej zaprawy (fot. H+H)

  Spoiny cienkowarstwowe – odpowiednie warunki

  Murowanie ścian na zaprawę klejową jest wygodne, czyste i dokładne. Do czasu związania cienka warstwa zaprawy jest jednak narażona na zbyt szybkie wysychanie. Lato za pasem - zobacz, w jakich warunkach (nie) murować.
 • BUDOWLANE DETALE Jakich narzędzi można lub przeciwnie - nie należy używać do cięcia bloczków z betonu komórkowego? (fot. H+H)

  Czym ciąć bloczki z betonu komórkowego?

  Pojedyncze bloczki poddadzą się nawet powszechnie używanym uniwersalnym piłom warsztatowym, ale do celów budowlanych powinno się używać narzędzi profesjonalnych, które przyśpieszą prace i zapewnią właściwą precyzję cięcia.
 • INNE Stosowanie gotowych rozwiązań murowych H+H ułatwia wygodne i bezbłędne wykonanie pionów instalacyjnych (fot. H+H)

  Piony instalacyjne – rozwiązania H+H

  Gotowe rozwiązania H+H pozwalają w łatwy i szybki sposób wymurować ściany z ukrytymi przewodami pod instalacje kanalizacyjne, wodociągowe i wentylacyjne.
 • ŚCIANY W produkcji wyrobów grupy H+H wykorzystywane są jedynie produkty pochodzenia naturalnego, powszechnie występujące w naszym otoczeniu (fot. H+H)

  Dom w zgodzie z naturą

  Silikaty i beton komórkowy - w obu do produkcji wykorzystywane są te same, powszechnie występujące surowce pochodzenia naturalnego. Skąd zatem tak odmienne właściwości finalnych wyrobów? I co wybrać do budowy domu?
 • BUDOWLANE DETALE Długie nadproża żelbetowe warto wykonać w szalunku traconym z kształtek U (fot. z arch.red.)

  Nadproże w kształtkach U

  Tam, gdzie rozpiętość otworu nie pozwala zastosować prefabrykatu, do wykonania żelbetowego nadproża warto wykorzystać szalunek tracony w postaci kształtek U. Zobacz, jak je poprawnie układać.
 • ZASADY MUROWANIA Ewentualne błędy popełnione na etapie pierwszej warstwy muru skutkują problemami w trakcie dalszych prac, a nawet wykończenia i eksploatacji budynku, dlatego ważne, żeby poprawnie zacząć budowę (fot. H+H Polska)

  Pierwsza warstwa muru

  Początek budowy to moment, w którym marzenia o domu zaczynają się materializować. W tym czasie szczególnie ważna jest precyzja i właściwe wykonawstwo, bo błędy w pierwszej warstwie muru powodują problemy na późniejszych etapach. Jak poprawnie rozpocząć prace murarskie?
 • BUDOWLANE DETALE Budowa domu, w którym wymiary ścian i ukłąd otworów pozostają w zgodzie z modułem elementów murowych, przebiega łatwiej i szybciej (fot. H+H)

  Projekt w zgodzie z modułem

  Materiały ścienne różnią się wieloma parametrami. Jednym z nich jest ich rozmiar. Planując budowę domu w określonej technologii, podczas dokonywania adaptacji możemy od razu uwzględnić moduł w projekcie.