Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ocieplenie dachu

  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Cienkowarstwowa termoizolacja BAUTER to prosta i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych systemów ociepleń (fot. BAUTERMO)

    Ocieplanie przez odbijanie

    System termoizolacji cienkowarstwowej BAUTER to gama innowacyjnych powłok przeznaczonych do ochrony cieplnej budynków.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Czy pianę natryskową można kłaść bezpośrednio na deskowanie? Zobacz artykuł (fot. IzolPoznań)

    Piana na deskowanie

    Czy ocieplenie z piany PUR można natryskiwać bezpośrednio na deskowanie? Zobacz, co na ten temat mówi profesjonalny wykonawca.
  • ROZMOWY IzolPoznań izolacje natryskowe. Ocieplanie poddaszy pianą. Jak wybrać dobrą ekipę?

    Ocieplanie poddaszy pianą. Jak znaleźć dobrą ekipę?

    Rozmowa z polecanym wielkopolskim wykonawcą izolacji natryskowych o profesjonalnym podejściu do klienta, o jakości i zaufaniu do rzemiosła, jakim jest ocieplanie pianką PUR.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Licząc czas potrzebny na aplikację i odparowanie, ocieplenie z piany

    Jak długo schnie ocieplenie z piany?

    Sama pianka PUR schnie w kilka sekund, ale aby izolacja była w pełni gotowa, potrzebuje czasu na odparowanie. Zobacz, kiedy można zacząć na poddaszu prace wykończeniowe.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Dlaczego to ważne, żeby nie wykonywać izolacji z piany natryskowej w jednej warstwie? Zobacz artykuł (fot. IzolPoznań)

    Ocieplanie poddasza pianką – ile warstw natrysku?

    Fachowcy wyjaśniają, dlaczego tak ważna jest aplikacja piany kilkoma cieńszymi warstwami zamiast jedną grubą - i ostrzegają przed skutkami niewłaściwego wykonawstwa.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Zobacz, jak wygląda proces ocieplania poddasza pianką PUR (fot. IzolPoznań)

    Akcja – aplikacja!

    „Piankowcy” na robocie, czyli co się dzieje podczas ocieplania pianą natryskową za zamkniętymi drzwiami poddasza i ile to trwa.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Odpowiednie przygotowanie składników jest istotnym czynnikiem decydującym o jakości gotowego ocieplenia pianą natryskową PUR (fot. IzolPoznań)

    Ocieplanie pianą. Ważny dobry początek.

    Piana PUR nie jest produktem gotowym. Jej cechy kreuje aplikator – i robi to nie tylko podczas samego procesu nakładania, ale także wcześniej, jeszcze zanim uruchomi pistolet natryskowy. To między innymi czas i sposób przygotowania składników „robią” finalny efekt, a przy okazji… obnażają różnice w jakości fachowców.
  • OCIEPLANIE PIANĄ PUR Zanim ekipa mająca wykonać ocieplanie poddasza pianą rozpocznie natrysk, najpierw powinna rozeznać się w sytuacji na naszym poddaszu i poczynić szereg prac przygotowawczych (fot. IzolPoznań)

    Ocieplanie pianą – jak przygotować poddasze?

    Izolacje natryskowe są coraz popularniejszą formą wykonywania ocieplenia poddasza. Kluczowa jest tu jednak dobra ekipa – a ta nie wchodzi na budynek „z marszu”. Zobacz, o co powinni zadbać fachowcy jeszcze przed założeniem kombinezonów roboczych.
  • SZCZYPTA TEORII Od stycznia 2021 roku obowiązują nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków. Jak zmieniają się dotychczasowe wartości U i Ep dla budynków jednorodzinnych?

    Nowe wartości U i Ep

    Od stycznia 2021 roku obowiązują nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków. Jak zmieniają się dotychczasowe wartości U i Ep dla budynków jednorodzinnych?
  • DACH Pamiętajmy, że dbanie o suche warunki jest ważne nie tylko dla wełny mineralnej - równie istotne jest dla drewnianej konstrukcji więźby, która nie może zostać zabudowana w stanie wilgotnym (fot. red.)

    Kiedy ocieplać dach?

    Na jakim etapie budowy najlepiej przystąpić do prac ociepleniowych na poddaszu i o czym pamiętać, żeby nie zaszkodzić izolacji?
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Podczas pracy z wełną musimy pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach (rys. EURIMA)

    Bezpieczna praca z wełną

    Wełna mineralna jest materiałem izolacyjnym bezpiecznym dla zdrowia, trwałym i efektywnym. Zanim jednak docenimy jej zalety w praktyce – najpierw musimy ją poprawnie ułożyć. Oznacza to nie tylko dbałość o detale wykonawcze, ale również stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Kuna nie szuka wełny, tylko wygodnego wstępu pod ciepły dach - materiał nie ma dla niej znaczenia (fot. Fotolia.com)

    Czy (nawet) kuna lubi wełnę?

    Oczywiście! Wełnę mineralną lubią wszyscy. Ale to nie w poszukiwaniu wełny kuny plądrują nasze dachy i nie w rodzaju termoizolacji powinniśmy się dopatrywać celu ich nieproszonych wizyt.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. ALUTHERMO

    Energooszczędny refleks

    Aluthermo Quattro to cienki wielowarstwowy i multirefleksyjny materiał do izolacji termicznej dachów, stref wokółokiennych i przewodów instalacyjnych.
  • DACH Wełna czy pianka? Zobacz, czym się różnią (fot. URSA, fot. PUR DOM)

    Pianka vs wełna

    Pianka czy wełna? Czym różnią się te dwa popularne materiały ociepleniowe? Który lepiej sprawdzi się jako termoizolacja Twojego poddasza? Porównujemy parametry techniczne i użytkowe.
  • ROZMOWY Ocieplanie pianką natryskową ma wiele zalet użytkowych (fot. HONTER)

    Zgłębiamy ocieplanie pianką

    Temat „wełna czy pianka – czym izolować poddasze” to na forach budowlanych przysłowiowy kij w mrowisko. Póki co pianka natryskowa coraz mocniej szturmuje rynek ociepleń. Z ekspertem z firmy Honter rozmawiamy o zaletach tego rozwiązania.