Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Materiały ociepleniowe

 • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Na rynku mamy bardzo dużo wyrobów z wełny mineralnej w różnych formach i o odmiennych właściwościach (fot. MIWO)

  Wełna mineralna jest wszechstronna

  Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaką moc kryje w swojej ciepłej strukturze wełna mineralna? Jak wiele ma zastosowań? W branży ociepleń nie wymyślono dotąd innego równie wszechstronnego i długowiecznego materiału. Zresztą oceńcie sami.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Znajdź styropian na mapie!

  Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) udostępniło interaktywną mapę Polski, dzięki której konsumenci mogą szybko znaleźć dostawcę styropianu w swojej okolicy.
 • ROZMOWY Ocieplanie pianką natryskową ma wiele zalet użytkowych (fot. HONTER)

  Zgłębiamy ocieplanie pianką

  Temat „wełna czy pianka – czym izolować poddasze” to na forach budowlanych przysłowiowy kij w mrowisko. Póki co pianka natryskowa coraz mocniej szturmuje rynek ociepleń. Z ekspertem z firmy Honter rozmawiamy o zaletach tego rozwiązania.
 • DACH Wełna czy pianka? Zobacz, czym się różnią (fot. URSA, fot. PUR DOM)

  Pianka vs wełna

  Czym się różnią konkurujące ze sobą materiały do ocieplania poddasza? Które różnice są istotne? Porównujemy parametry techniczne i użytkowe natryskowej pianki PUR i wełny mineralnej.
 • PYTANIA I DYLEMATY

  Wymiary płyt styropianowych

  Jakie są standardowe wymiary płyt styropianowych używanych w systemach ociepleń?
 • MATERIAŁY Szkło piankowe jest bardzo trwałe i odporne na degradację (fot. GEOCELL)

  Ocieplenie ze stłuczki

  Produkowane z odpadów szklanych, dostępne w formie kruszywa i granulatu szkło piankowe to ekologiczny i bardzo trwały materiał termoizolacyjny.
 • MATERIAŁY To w końcu jest szkodliwa czy nie...? (fot. PUR DOM)

  Pianka - fakty kontra mity

  Jest szkodliwa dla zdrowia czy nie? Czy więźba nie będzie gniła? Czym się różnią pianki różnych producentów? Pianka natryskowa ma zwolenników i przeciwników. Poznaj fakty, a nie obiegowe opinie.
 • MATERIAŁY Prace ociepleniowe mogą wykonywać tylko certyfikowani specjaliści (fot. PUR DOM)

  Ocieplanie pianką natryskową

  Szukasz sprawdzonego rozwiązania na trwałe, szczelne ocieplenie dachu, fundamentów albo podłogi? Pianka natryskowa to efekt gwarantowany przez certyfikowanych wykonawców.
 • MATERIAŁY Jak ocenić jakość styropianu? (fot. BACHL)

  Styropian dobrej jakości - czyli jaki?

  Lista producentów styropianu jest bardzo długa. Białe płyty na składach budowlanych - na oko niemal identyczne. Po czym poznać, czy kupujemy dobry produkt?

 • MATERIAŁY Maty w rolkach są komprymowane (fot. URSA)

  Wełna szklana od podszewki

  Z czego się ją produkuje, od czego zależy jej gęstość, jak przebiega proces utwardzania włókien i co z ekologią - garść informacji o materiale, z którym mieszkamy pod jednym dachem.
 • MATERIAŁY Elementy wytworzone z różnych granulatów różnią się kolorem i właściwościami (fot. BASF)

  EPS w handlowych odsłonach

  Neopor, peripor, styropor - znasz te odmiany EPS? Przeczytaj, czym różnią się gotowe wyroby i jakie zastosowanie dedykują im producenci.