Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Materiały ociepleniowe

  • OCIEPLENIE Do ocieplenia domu można wykorzystać nowoczesną termoizolację z piany natryskowej (fot. SOUDAL)

    Ciepły dom z pianką

    Nowoczesną metodą termoizolacji, cieszącą się coraz większą popularnością, jest natrysk piany poliuretanowej. Można nią kompleksowo ocieplić poddasze, ściany, dachy i fundamenty, a także docieplić trudno dostępne przestrzenie.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Nowe łączniki do termoizolacji w systemie ETICS ThermoDrive V2 (fot. KLIMAS WKRĘT-MET)

    Nowe uniwersalne kołki

    ThermoDrive V2 marki Klimas Wkręt-met to seria nowej generacji uniwersalnych łączników do mocowania termoizolacji ze styropianu, wełny mineralnej oraz drzewnej.
  • MATERIAŁY Termoizolacja w dachu odwróconym powinna być nienasiąkliwa i mieć zwiększoną odporność mechaniczną (fot. STYROPMIN)

    Jaka termoizolacja na dach odwrócony?

    W dachu płaskim odwróconym nawierzchnia stanowi przestrzeń rekreacyjną, a ocieplenie leży bezpośrednio pod nią. Taka termoizolacja musi być odpowiednio mocna i nienasiąkliwa.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Cienkowarstwowa termoizolacja BAUTER to prosta i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych systemów ociepleń (fot. BAUTERMO)

    Ocieplanie przez odbijanie

    System termoizolacji cienkowarstwowej BAUTER to gama innowacyjnych powłok przeznaczonych do ochrony cieplnej budynków.
  • ROZMOWY IzolPoznań izolacje natryskowe. Ocieplanie poddaszy pianą. Jak wybrać dobrą ekipę?

    Ocieplanie poddaszy pianą. Jak znaleźć dobrą ekipę?

    Rozmowa z polecanym wielkopolskim wykonawcą izolacji natryskowych o profesjonalnym podejściu do klienta, o jakości i zaufaniu do rzemiosła, jakim jest ocieplanie pianką PUR.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

    Płyty styropianowe z deklaracjami środowiskowymi

    W wyniku cyklu badań prowadzonych przez PSPS we współpracy z ITB płyty styropianowe produkowane przez firmy członkowskie PSPS uzyskały Deklaracje Środowiskowe II i III typu oraz stwierdzenia środowiskowe ze znakiem "ITB EKO przyjazny wyrób".
  • STYROPIAN W DOMU Szary styropian może poprawić izolacyjność słabszych termicznie miejsc w budynku, może też być cieńszy niż biały, co korzystnie wpływa na aspekty ekonomiczne i wizualne (fot. MR)

    Szary styropian – gdy mniej znaczy więcej

    Wybierając szare płyty styropianowe na termoizolację ścian, możemy bez wpływu na bilans energetyczny budynku zredukować grubość warstwy ocieplenia. Niesie to szereg korzyści użytkowych.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Maty ArmaGel HT są ultracienkie, chronią instalacje przed korozją i zachowują stabilność nawet pod działaniem bardzo wysokiej temperatury (fot. ARMACELL)

    Aerożele – z kosmosu na budowę

    Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować również w przemyśle budowlanym - wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Podczas pracy z wełną musimy pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach (rys. EURIMA)

    Bezpieczna praca z wełną

    Wełna mineralna jest materiałem izolacyjnym bezpiecznym dla zdrowia, trwałym i efektywnym. Zanim jednak docenimy jej zalety w praktyce – najpierw musimy ją poprawnie ułożyć. Oznacza to nie tylko dbałość o detale wykonawcze, ale również stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Producenci systemów kominowych i kominkowych używają do izolacji wyłącznie płyt i otulin z wełny mineralnej (fot. BESTKOMIN)

    Bezpieczna izolacja komina

    Przewody kominowe często wymagają ocieplenia - pamiętajmy, że w trosce o bezpieczeństwo pożarowe do ich zaizolowania powinniśmy używać niepalnej wełny mineralnej.
  • STYROPIAN W DOMU Szare płyty styropianowe szybko zyskały miano termoizolacji klasy premium, a szary kolor na elewacjach stał się znakiem energooszczędności i jakości (rys. PSPS)

    Szary styropian – inteligentna termoizolacja

    Szary styropian, najmłodsze dziecko branży EPS, które potoczną nazwę handlową zawdzięcza swojemu kolorowi, wyróżnia się nie tylko barwą. Jakie praktyczne korzyści płyną z zastosowania tego innowacyjnego materiału?
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Systemy ETICS na wełnie mineralnej są trwałe i bezpieczne pod względem przeciwpożarowym (fot. MIWO)

    Wełna w ETICS

    System ETICS to obecnie najpopularniejsza metoda ocieplania ścian budynków murowanych. Jednym z wariantów jest ETICS na wełnie mineralnej. Co warto o nim wiedzieć?
  • BUDOWLANE DETALE Na ściany fundamentowe należy stosować styropian o obniżonej nasiąkliwości i odpowiednich właściwościach fizykomechanicznych (fot. PSPS)

    Odpowiedni styropian na fundamenty

    Decydując się na wykonanie izolacji termicznej fundamentów z płyt styropianowych (EPS) musimy pamiętać o wyborze właściwego typu styropianu. 
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE warto zastanowić się, co robią producenci materiałów izolacyjnych, by środowisko naturalne było jak najmniej obciążone (fot. MIWO)

    Dlaczego wełna jest „eko”?

    Naturalne surowce, deklaracje środowiskowe, zasada zrównoważonego rozwoju, zmniejszenie zapotrzebowania na energię przez poprawę termoizolacyjności budynków, zaawansowany recykling i upcykling – filozofia ekologicznej świadomości towarzyszy wyrobom z wełny mineralnej na każdym etapie produkcji i eksploatacji.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Deklaracje Właściwości Użytkowych wyrobów z wełny mineralnej potwierdzają ich jakość (fot. MIWO)

    Rzetelna gwarancja

    Prawidłowe wykonawstwo jest bardzo ważne, ale… z pustego i Salomon nie naleje. Priorytetem zawsze jest jakość materiału izolacyjnego. A nic nie jest lepszym jej gwarantem, niż potwierdzona badaniami dokumentacja.