Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Inspiracje okienne

 • INSPIRACJE OKIENNE Energooszczędne okna dachowe to must have każdego poddasza użytkowego (fot. FAKRO)

  Nowoczesne okna dachowe

  Wpuść światło, zatrzymaj ciepło. Czym wyróżniają się okna dachowe do domu energooszczędnego?
 • ROZMOWY FAKRO oferuje rozwiązanie w wersji RENO - bezproblemową wymianę starych okien dachowych na nowe

  Wymiana okien dachowych. Korzyści i opcje montażu

  Dlaczego warto wymienić okna dachowe w domach sprzed 20-30 lat? Czy taki remont da się przeprowadzić bezproblemowo? Do kogo się z tym zwrócić? Rozmowa z FAKRO.
 • INSPIRACJE W ciasnej wielkomiejskiej zabudowie idealnie sprawdzają się okna do dachów płaskich DXW (fot. FAKRO)

  FAKRO w wielkim mieście

  Okna do płaskich dachów sprawiły, że usytuowany w ciasnej zabudowie dom w pobliżu Chicago zyskał zupełnie nową jakość i funkcjonalność.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne przesłony zewnętrzne pełnią wiele przydatnych funkcji, a jedną z nich jest skuteczna ochrona przed przegrzewaniem wnętrza domu. Rolety czy żaluzje - zobacz, kiedy co sprawdzi się lepiej (fot. MS)

  Zostaw upał za oknem!

  Nowoczesne duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła słonecznego, ale jego nadmiar, podobnie jak brak, bywa uciążliwy. Jak wygodnie regulować nasłonecznienie i temperaturę pomieszczeń? Skutecznym i eleganckim rozwiązaniem są osłony zewnętrzne, takie jak rolety lub żaluzje fasadowe.
 • INSPIRACJE Markizy FAKRO VMZ Solar idealnie komponują się z elewacją holenderskiego domu, a jego mieszkańcom zapewniają komfort codziennej eksploatacji (fot. FAKRO)

  Markizy pięknie wkomponowane w dom

  Słomiana strzecha, ceglana elewacja, a na dużych przeszkleniach... nowoczesne markizy solarne. Właściciele holenderskiego domu zainwestowali w komfort, jednocześnie utrzymując nietuzinkową architekturę budynku. Zobacz case study FAKRO.
 • INSPIRACJE Zobacz, jak holenderscy inwestorzy odnowili kuchnię z wykorzystaniem okien dachowych FAKRO.

  Nowoczesna kuchnia skąpana w słońcu

  Właściciele domu w Groesbeek w Holandii wykorzystali sterowane bezprzewodowo okna dachowe, żeby maksymalnie doświetlić i rozjaśnić wnętrze kuchni. Zobaczcie efekt w kolejnym case study Fakro.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne okna dachowe to niezbędny element udanej modernizacji poddasza (fot. FAKRO)

  Domowe biuro na poddaszu

  Klimatyczne miejsce pracy na poddaszu? Musi być komfortowe i pełne światła. Pierwsze skrzypce w modernizacji grają okna dachowe! Zobacz, jak z adaptacją nieużywanego poddasza poradzili sobie właściciele domu w holenderskim Roosendaal.
 • INSPIRACJE OKIENNE Markizy FAKRO ograniczają uciążliwości związane z nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń, zachowując przezierność umożliwiającą kontakt wzrokowy z otoczeniem (fot. FAKRO)

  Markizy okienne

  Montowane po zewnętrznej stronie szyby markizy do okien dachowych i fasadowych to nowoczesny, komfortowy sposób ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowe życie holenderskiego domu dzięki oknom dachowym FAKRO - strych stał się pełnowartościową sypialnią (fot. FAKRO)

  Kameralna sypialnia na słonecznym strychu

  Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Case study FAKRO.
 • INSPIRACJE OKIENNE Very peri króluje w FAKRO (fot. FAKRO)

  Very peri króluje w FAKRO

  Roleta do okna dachowego FAKRO w kolorze sezonu 2022 ożywi każde wnętrze i doda mu wyjątkowości.
 • INSPIRACJE OKIENNE Kupując okno dachowe w zestawie z roletą otrzymujemy w korzystnej cenie gwarancję idealnego dopasowania, poprawnego montażu (fot. FAKRO)

  Okna i rolety stworzone dla siebie

  Rola przesłon okien dachowych wciąż jest niedoceniana, tymczasem wewnętrzne rolety to niedrogi, a bardzo przydatny dodatek, który ochroni przed uciążliwym słońcem i ciekawie udekoruje pomieszczenie. W ofercie Fakro mamy szeroki wachlarz idealnie dopasowanych zestawów.
 • OKNA DACHOWE Okna PVC od FAKRO są produkowane z poszanowaniem środowiska i mogą być w 100% poddane recyklingowi (fot. FAKRO)

  Wybierz EKOlogicznie!

  Lepszą przyszłość buduje się dobrymi decyzjami, a taką jest wybór okien przyjaznych środowisku. Okna aluminiowo-tworzywowe są nie tylko ładne i funkcjonalne, ale też produkowane z poszanowaniem przyrody i z łatwością poddawane recyklingowi.
 • INSPIRACJE OKIENNE Aluminiowe okna królują na nowoczesnych salonach. Warto wiedzieć, czemu zawdzięczają swoją popularność (fot. MS)

  Aluminium w oknach - minimalizm w maksymalnej jakości

  Opinia o ekskluzywnym charakterze aluminiowych okien i drzwi wynika z nieprzeciętnych cech tego materiału oraz nierealnych jeszcze do niedawna możliwości aranżacyjnych. Co warto wiedzieć o aluminium w oknach? Material prasowy MS Więcej niż Okna.
 • INSPIRACJE OKIENNE Ciekawa realizacja z wykorzystaniem okien dachowych FAKRO

  Bungalowy w Turcji

  Małe domki wkomponowane w naturę to ciekawa architektoniczna inspiracja, ale też doskonały przykład na to, jak ważną funkcję – poza doświetleniem – pełnią okna dachowe. Zobacz case study.
 • INSPIRACJE OKIENNE

  Obrotowe okna dachowe PVC

  W pomieszczeniach o okresowo podwyższonej wilgotności powietrza, jak łazienki czy kuchnie, najlepiej sprawdzą się energooszczędne i ekologiczne okna dachowe wykonane z PVC.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  energeto NEO

  Aluplast rozszerza swoją ofertę o nową platformę systemową ENERGETO NEO. To nowy wymiar w projektowaniu okien, łączący najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowsze trendy projektowe.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które zapewnia przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolacyjność termiczną (fot. GUARDIAN GLASS)

  Świet(l)ne perspektywy

  Firma Guardian Glass Europe wprowadziła na rynek nowe szkło, najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective — Guardian SunGuard® SNX 70.
 • INSPIRACJE OKIENNE Bez okna w kuchni żyje się ciężko, ale nie musimy z niego rezygnować w imię wystroju wnętrza. Na wszystko jest jedno proste rozwiązanie - okno przesuwne FAKRO Innoview (fot. FAKRO)

  Kuchnia, przesunąć okno!

  FAKRO inspiruje - przesuwne okno Innoview to funkcjonalny i ciekawy sposób doświetlenia kuchni.
 • OKNA, DRZWI Dopracowane wykończenie okien jest równie ważne, co ich parametry techniczne (fot. MS)

  Okna MS. Piękno tkwi w szczegółach.

  Wiecie, kiedy dostrzegamy detale? Kiedy nas irytują. Są niedopracowane. Okna stanowią silny akcent wizualny domu – i z zewnątrz, i od środka. Powinny być nie tylko trwałe, szczelne i ciepłe, ale również po prostu piękne.
 • INSPIRACJE OKIENNE Dlaczego warto wymienić okna dachowe i jak wygląda w praktyce przebieg prac? (fot. FAKRO)

  Wymiana okien dachowych

  Zamontowane kilkanaście lat temu okna dachowe starego typu najwyższy czas wymienić na nowe. Jakie to przyniesie korzyści – i jak w praktyce wygląda przebieg prac? Zobacz realizację FAKRO w domu w podwarszawskim Chotomowie.