Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Materiały pokryciowe

 • DACH Wsporniki do paneli na rąbek umożliwiają stabilny montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu (fot. CEDA)

  Wsporniki pod panele fotowoltaiczne

  Bądźmy bardziej eko – cały czas poszukujemy rozwiązań OZE, które ograniczą nasz negatywny wpływ na środowisko, a jednym z nich są panele fotowoltaiczne.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Dachówki cementowe KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG wyróżniają się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia i porastanie oraz korzystnym stosunkiem jakości do ceny (fot. CREATON)

  Dachówki na lata

  KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG to trzy modele dachówek cementowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów ze względu na trwałość, wyróżniający design oraz staranne dopracowanie detali. Wszystkie dostępne są w konkurencyjnych cenach i z szeregiem systemowych akcesoriów.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Prace związane z wymianą eternitu na nowe pokrycie należy zlecić wyspecjalizowanej ekipie (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

  Co zamiast eternitu?

  Zgodnie z dyrektywą UE, do 2032 roku musimy pozbyć się pokryć zawierających azbest do 2032 roku. Podpowiadamy, czym zastąpić niepożądany materiał.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowy trapez dachowy

  Nowa blacha trapezowa T18P od Blachy Pruszyński – stop podciekaniu wody deszczowej!
 • DACH IDEALNY Falowane dachy nigdy nie wychodza z mody. Jaką blachodachówkę wybrać? (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

  Dach w kształcie fali – kiedy się sprawdza?

  Tradycyjna fala na dachu jest głęboko zakorzeniona w naszej wyobraźni. Wzór fali jest obecnie najpopularniejszym w Polsce motywem, niezależnie od wybranego materiału pokryciowego. Jaki jest sekret falowanego dachu i gdzie sprawdzi się najlepiej?
 • INNE Nowe panele fotowoltaiczne VARIO w ofercie CREATON

  Nowa jakość systemów PV

  W ofercie CREATON Polska pojawiła się nowość - zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowy system do paneli PV

  Nowość w ofercie firmy Röben - system do montażu paneli fotowoltaicznych - został nagrodzony Złotym Medalem Targów DACH FORUM 2024.
 • DACH IDEALNY Nowa dachówka Koramic V9 ma opatentowany kształt zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche i jest większa od swojej poprzedniczki V11 (fot. Wienerberger)

  NoVa Koramic V9

  Marka Koramic rozszerza ofertę dachówek ceramicznych o wielkoformatowy model Koramic V9 – kolejny efekt współpracy Wienerberger z uznanym Studio F. A. Porsche.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile od Wienerberger przeznaczone sa do układania razem z wybranymi modelami płaskich dachówek ceramicznych (fot. WIENERBERGER)

  PV Wevolt X-Tile

  Wienerberger wprowadza do oferty nowoczesne panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile zintegrowane z płaskimi dachówkami ceramicznymi.
 • DACH IDEALNY Niebanalny kształt karo to gwarancja, że budynek będzie wyglądał elegancko, a jednocześnie wyróżniał się na tle innych (fot. Blachy Pruszyński)

  Panele dachowe KARO

  Postaw na stylowy dach i elewację domu. Zobacz, czym wyróżniają się panele dachowe KARO i poznaj ich szerokie zastosowanie.
 • DACH IDEALNY Holenderki płaskie to nowoczesne rozwiązanie tradycyjnego modelu ceramicznego pokrycia dachowego (fot. CREATON)

  Ponadczasowe dachówki holenderki

  Dachówki ceramiczne to materiał na pokrycie dachu znany i ceniony od wieków, a jedną z najchętniej wybieranych dachówek jest niezmiennie ceramiczna holenderka płaska. Na czym polega jej fenomen i skąd ta popularność?
 • DACH Kąt nachylenia dachu może mieć wpływ na wybór modelu dachówki (fot. CREATON)

  Jakie znaczenie ma kąt nachylenia połaci?

  Spadek dachu jest parametrem, który wpływa na estetykę, szczelność i koszt wykonania dachu, determinuje też wybór pokrycia. Co warto wiedzieć przed zakupem dachówki?
 • DACH Jakich formalności trzeba dopełnić decydując się na wymianę pokrycia dachowego? (fot. CREATON)

  Wymiana dachu - formalności

  Kiedy wystarczy zgłoszenie, a kiedy wymagane jest pozwolenie na wymianę dachu?
 • INSPIRACJE Blachodachówka to popularny wśród inwestorów, zgrabny i ekonomiczny materiał pokryciowy (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

  Jaki dach wybrać?

  Rodzaj pokrycia dachowego najczęściej zasygnalizowany jest w projekcie, ale umówmy się – to tylko początek trudnej drogi poszukiwań wymarzonego dachu. Jakie kroki podjąć przed ostateczną decyzją? Materiał prasowy Blachy Pruszyński.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Innowacyjny system 2w1, czyli Galeco DACHRYNNA

  Galeco DACHRYNNA – sekret idealnego dopasowania

  Galeco jak zawsze innowacyjnie! W ofercie pojawił się pierwszy na rynku zintegrowany system 2w1, łączący dach z ukrytym systemem rynnowym.
 • DACH Czym się kierować przy wyborze konkretnych dachówek na dach? (fot. CREATON)

  Kupujemy dach

  Dachówka dachówce nierówna. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pokrycia dachowego?
 • ROZMOWY Rozmowa i migawki

  Akademia CREATON - migawki ze szkolenia

  "Byłam, widziałam, montowałam!" - relacja ze szkolenia dla dekarzy, które odbyło się w Akademii CREATON w Widziszewie. O tym, co się dzieje na sali, opowiada Michał Kacprzak.
 • DACH IDEALNY Dachówki cementowe to piękny i solidny materiał pokryciowy w atrakcyjnej cenie (fot. CREATON)

  Nowoczesne dachówki cementowe

  Chcąc w kilku słowach podsumować wybór dachówek cementowych, można powiedzieć, że kupujemy solidny dach w dobrej cenie. Co przemawia za tym rodzajem pokrycia?
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Blachodachówka panelowa czy cięta w arkuszach - jaka na jaki dach? (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI))

  Blachodachówka szyta na miarę

  Czy kształt dachu może decydować o tym, która blachodachówka okaże się lepsza - cięta na wymiar albo panelowa? Może i decyduje! Zatem jaki wariant wybrać na jaki dach?
 • INSPIRACJE Dachówki ceramiczne to pokrycie

  Dach premium z ceramiki

  Dachówka ceramiczna jest pokryciem ponadczasowym. Wyróżnia ją wysoka jakość, trwałość, funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd, a zróżnicowanie formy i estetyki modeli umożliwia zaprojektowanie dachu szytego na miarę indywidualnych potrzeb i preferencji.