Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

O redakcji

Witam wszystkich,

nazywam się Karolina Matysiak-Rakoczy. Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa, absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Przez wiele lat współpracowałam z miesięcznikiem Murator, pisząc i redagując teksty oraz porady do działu Budowa. To żadna tajemnica, łatwo to sprawdzić, choćby wpisując moje nazwisko w dowolną wyszukiwarkę.

Na łamach stworzonego i prowadzonego przeze mnie portalu "Dom szyty na miarę" przedstawiam budowę bardziej poradnikowo niż wymaga tego czasopismo branżowe, poznajecie też moje osobiste preferencje, czyli to, co doceniam i promuję, oraz to, do czego mam stosunek krytyczny czy wręcz niechętny. Osobiste, ale poparte rzetelną wiedzą i doświadczeniem doradców technicznych, handlowców, inżynierów, wykonawców i inwestorów, z którymi rozmawiam. Regularnie uczestniczę w konferencjach, szkoleniach i wydarzeniach branżowych. Odwiedzam targi i zakłady produkcyjne. Śledzę rozwój firm budowlanych, analizy badań technicznych, porównuję rozwiązania typowe i innowacje. Znam branżę od lat, nie tylko od strony teoretycznej, ale też z praktyki. Wybudowałam dwa domy, od podszewki poznałam podejście fachowców, problemy związane z logistyką czy kosztami. Rozumiem konieczność kompromisów i niekoniecznie idealnych wyborów. Dlatego...

...przystępnym językiem przekazuję Wam wiedzę, którą mam. Tłumaczę podstawowe zagadnienia i parametry techniczne, objaśniam drugie dno marketingowych opisów i instrukcji, porównuję i uczulam na zachowanie zdrowego rozsądku. Przedstawiam budowlankę najuczciwiej, jak potrafię. I tyle. Każdy i tak zrobi to, co uzna za słuszne.  

Jasne, że sama nie wymyślę wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o budowie. Każda jest inna. Dlatego piszcie, pytajcie, pomagajcie. To Wasze dylematy są solą tego portalu.  

Życzę powodzenia i zachęcam do aktywnej współpracy :)

 

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY: