Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Jak czyścić rolety?

Rolety zewnętrzne, poza tym, że chronią przed  słońcem, hałasem czy włamaniem, stanowią ważny akcent estetyczny budynku. Aby zachować je w nienagannym stanie i jak najdłużej zapewnić sprawną obsługę, potrzebne jest systematyczne czyszczenie.

Rolety zewnętrzne stanowią pierwszą linię obrony przed wiatrem i silnym słońcem, zbierają też kurz, pyłki i znieczyszczenia niesione z deszczem. Z tego powodu, podobnie jak okna, wymagają regularnej pielęgnacji.

Jak czyścić rolety zewnętrzne?

Rolety można czyścić za pomocą myjki ciśnieniowej, ale trzeba ustawić ją na delikatny strumień wody i kierować pod kątem, z góry, nie bezpośrednio na płaszcz, żeby nie uszkodzić powłoki. Ostrożnie też trzeba obchodzić się z kasetą, w której umieszczone są mechanizmy oraz z elementami mocującymi. Do mycia warto używać łagodnych detergentów, które ułatwią usuwanie osadu. Delikatny środek czyszczący należy wlać do ciepłej wody i przetrzeć rolety miękką szmatką lub gąbką albo spryskać je roztworem, a po wszystkim spłukać powierzchnię wodą.

Jeśli dom stoi przy szutrowej drodze albo pod lasem, gdzie nietrudno o kurz czy pyłki, to poza okresowym myciem warto regularnie na sucho odkurzać powierzchnię rolet.

Pielęgnacja rolet zewnętrznych pozwala dłużej utrzymać ich oryginalny wygląd i sprawne funkcjonowanie (fot. MS więcej niż OKNA)
Pielęgnacja rolet zewnętrznych pozwala dłużej utrzymać ich oryginalny wygląd i sprawne funkcjonowanie (fot. MS więcej niż OKNA)


Zobacz więcej na oknonet.pl


 

Data publikacji: 4 lipca 2023

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Projekt OKNOREC ruszył!

Inauguracja projektu recyklingowego OKNOREC - platformy stworzonej w celu ułatwienia współpracy uczestnikom wymiany okien w Polsce.
Balustrada całoszklana AS VGB - nowość w ofercie Aluron o szerokim spektrum zastosowań (fot. ALURON)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wszechstronna balustrada całoszklana

W ofercie Aluronu pojawiła się nowa propozycja – balustrada całoszklana AS VGB o najszerszej skali zastosowań potwierdzonej Krajową Oceną Techniczną.
Drzwi z kolekcji CREO marki WIŚNIOWSKI możemy zaprojektować samodzielnieINSPIRACJE

Drzwi wejściowe w unikalnej kreacji

Parametry techniczne i użytkowe drzwi wejściowych są bardzo ważne, ale te wymarzone i tak wybieramy na wygląd. Można skorzystać z bogatej oferty gotowych wzorów i kolorów, ale można też samodzielnie zaprojektować drzwi.