Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Zobacz najnowsze publikacje

 • CZYM OGRZAĆ DOM? Pamiętaj o regularnej konserwacji pompy ciepła! (fot. red.)

  Czy trzeba robić przegląd pompy ciepła?

  Regularny serwis pompy ciepła umożliwia jej bezawaryjną pracę, jest też elementem utrzymania warunków gwarancji. Co się dzieje podczas przeglądu i ile to kosztuje?
 • ROZMOWY Co się dzieje ze zdemontowaną stolarką PVC?

  Recykling PVC. Drugie życie stolarki z demontażu.

  Wymieniasz stare okna z PVC? Oddaj je firmie recyklingowej! Zobacz, dlaczego to korzystne i co się dzieje na terenie zakładu. Rozmowa z Jędrzejem Nosko z firmy Metal-Plast.
 • OKNA, DRZWI Na nowe okna można dostać dofinansowanie (fot. MS)

  Nowe okna z dofinansowaniem

  Wymieniając stare okna na nowe, ograniczamy straty energii z budynku, zyskujemy też wygodę obsługi i lepszy wygląd wnętrza oraz elewacji. Stolarka nie jest tania, ale część kosztów może pokryć dofinansowanie.
 • OCIEPLENIE Do ocieplenia domu można wykorzystać nowoczesną termoizolację z piany natryskowej (fot. SOUDAL)

  Ciepły dom z pianką

  Nowoczesną metodą termoizolacji, cieszącą się coraz większą popularnością, jest natrysk piany poliuretanowej. Można nią kompleksowo ocieplić poddasze, ściany, dachy i fundamenty, a także docieplić trudno dostępne przestrzenie.
 • OKNA DACHOWE Zamiast wymieniać całe okna dachowe, można zamówić tylko nowe pakiety szybowe (fot. FAKRO)

  Okna dachowe. Wymienić czy modernizować?

  Połać dachowa pracuje w ekstremalnych warunkach – to tu najsilniej oddziałuje słońce, grad czy ulewy. Muszą sobie z nimi radzić również zamontowane w połaci okna dachowe. Chociaż ich trwałość jest zaprojektowana na kilkadziesiąt lat, to zużycie eksploatacyjne może powodować konieczność renowacji lub wymiany na nowe. Jakie mamy opcje?
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI EVVA AirKey to rozwiązanie, w którym kluczem jest smartfon, a dostęp do wkładki można przekazać zdalnie (fot. EVVA Polska)

  Wyślij klucz na smartfon, czyli EVVA AirKey

  Najem lokalu, współdzielone biuro czy dostęp dla opiekunki - dzięki możliwości zdalnego nadawania uprawnień poprzez SMS możemy szybko i bezpiecznie przekazać klucze z każdego miejsca na świecie.
 • DACH IDEALNY Niebanalny kształt karo to gwarancja, że budynek będzie wyglądał elegancko, a jednocześnie wyróżniał się na tle innych (fot. Blachy Pruszyński)

  Panele dachowe KARO

  Postaw na stylowy dach i elewację domu. Zobacz, czym wyróżniają się panele dachowe KARO i poznaj ich szerokie zastosowanie.
 • INSPIRACJE OKIENNE Okna FORMA to elegancki minimalizm w nowoczesnym wydaniu (fot. MS)

  Kreacje okna FORMA

  FORMA to powrót do tradycyjnej linii okien, ale w nowoczesnym stylu i funkcjonalności. Proste krawędzie profili odważnie korespondują z minimalistyczną koncepcją stolarki PVC, a całość ubrana jest w najwyższej jakości detale techniczne. Do wyboru są trzy różne modele – wybierz swój wymarzony!
 • BUDOWLANE DETALE Jak poprawnie wykonać uszczelnienie okien i drzwi tarasowych na poziomie terenu? (fot. REMMERS)

  Uszczelnienie okien na poziomie terenu

  Stolarka osadzona w strefie przyziemia, podobnie jak cokół budynku, jest stale narażona na obciążenia wodą i wymaga szczelnej hydroizolacji.
 • OGRZEWANIE Ekspert Solplanet odpowiada na popularne pytania dotyczące pomp ciepła (fot. red.)

  Co warto wiedzieć o pompach ciepła?

  Popularność pomp ciepła z roku na rok rośnie, ale wokół tej tematyki wciąż krąży wiele pytań. Solplanet odpowiada na kilka z nich.
 • OGRZEWANIE Montaż klimatyzacji to nie fizyka kwantowa, ale warto wiedzieć, jakich błędów się wystrzegać.

  Najczęstsze błędy przy montażu klimatyzacji

  Aby klimatyzator dobrze spełniał swoje zadanie, musi być poprawnie zamontowany. Zobacz, jakich błędów unikać.
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI Dobry zamek i bezpieczny klucz to podstawa ochrony domu przed intruzami (rys. Eryka Rakoczy)

  Czy można oszczędzać na bezpieczeństwie?

  Podobno dla złodzieja każdy dom to kwestia przygotowania i czasu, ale im tego czasu potrzeba więcej, tym możemy czuć się bezpieczniejsi. Na co zwrócić uwagę kupując system zamknięć do domu? Zapytaliśmy ekspertów EVVA Polska.
 • BUDOWLANE DETALE Uszczelnienie cokołu to ważny detal w nowoczesnym budynku (fot. REMMERS)

  Uszczelnienie strefy cokołowej budynku

  Pomimo realnych szkód wilgotnościowych, jakie woda wyrządza w strefie przyziemia, cokół budynku to detal wciąż zaniedbywany w temacie hydroizolacji. Zobacz, jak i czym powinno się go uszczelnić.
 • OKNA, DRZWI Płynne membrany to idealne rozwiązanie na trudnych podłożach, gdzie inne typuy uszczelnienia byłyby trudne w aplikacji lub nieskuteczne (fot. SOUDAL)

  Wymiana okien ze szczelnym montażem

  Wymiana starych okien to ważny element termomodernizacji i skuteczny sposób na ciepły dom, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio zamontowane . W szczelnym montażu pomoże zastosowanie płynnych membran.
 • INSPIRACJE OKIENNE Niezależnie od tego, czy decydujemy się na stolarkę aluminiową, czy PVC, czy miksujemy je w obrębie budynku, warto w miarę możliwości korzystać z oferty jednego producenta (fot. KRISPOL)

  Wybieramy okna i drzwi

  Aluminiowe czy PVC? Wybierając okna i drzwi, postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania.
 • INSPIRACJE OKIENNE Dzięki oknom do dachów płaskich możemy wpuścić naturalne światło w ciemne dotąd wnętrze i wygodnie przewietrzyć pomieszczenie (fot. FAKRO)

  Okna do dachów płaskich

  Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne.
 • WIĘŹBA I POSZYCIE Membrana termozgrzewalna. Poznaj kluczowe zalety (fot. CREATON)

  Jakie zalety ma membrana termozgrzewalna?

  Membrany termozgrzewalne wspomagają szczelność połaci o małym nachyleniu, ale ich funkcjonalność nie ogranicza się do ochrony przed wodą - wykazują też dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na promieniowanie UV. Jakie to ma znaczenie dla trwałości dachu?
 • OKNA, DRZWI W jaki sposób dbać o rolety zewnętrzne, żeby jak nadłużej zachować ich estetyczny wygląd? (fot. MS więcej niż OKNA)

  Jak czyścić rolety?

  Rolety zewnętrzne, poza tym, że chronią przed  słońcem, hałasem czy włamaniem, stanowią ważny akcent estetyczny budynku. Aby zachować je w nienagannym stanie i jak najdłużej zapewnić sprawną obsługę, potrzebne jest systematyczne czyszczenie.
 • ROZMOWY Asystent Projektanta to profesjonalna aplikacja, która ułatwia wyszukiwanie produktów i konfigurowanie rozwiązań konstrukcyjnych spełniających wymagania techniczne i normowe.

  Asystent Projektanta H+H krok po kroku

  Robert Bulka, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego H+H, prowadzi nas przez program, przybliża obsługę, omawia dostępne narzędzia i korzyści.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Projekt OKNOREC ruszył!

  Inauguracja projektu recyklingowego OKNOREC - platformy stworzonej w celu ułatwienia współpracy uczestnikom wymiany okien w Polsce.