Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

ROZMOWY

 • ROZMOWY Co to jest Budowlana Marka Roku? Zobacz nagranie na naszym YT.

  Co to jest Budowlana Marka Roku?

  Ranking BMR opiera się na badaniu opinii wykonawców, którzy spontanicznie wskazują marki najlepszej jakości i używane najczęściej. O tym, na jakiej podstawie przyznawane są wyróżnienia, jak sporządzany jest raport i co logo BMR daje konsumentom - rozmawiamy z Joanną Florczak-Czujwid.
 • ROZMOWY Czy ukryty system rynnowy rzeczywiście jest tak skomplikowany wykonawczo, jak się na pierwszy rzut oka wydaje? Zobacz nagranie.

  Ukryty system rynnowy. Czego (niepotrzebnie) boją się inwestorzy? CZĘŚĆ 2.

  Galeco BEZOKAPOWY - część 2. Obawa przed skomplikowanym montażem i błędami wykonawczymi. 
 • ROZMOWY Skąd wiadomo, że ukryty system rynnowy nie przecieka i czy nie powoduje przemarzania ściany? Zobacz nagranie.

  Ukryty system rynnowy. Czego (niepotrzebnie) boją się inwestorzy? CZĘŚĆ 1.

  Galeco BEZOKAPOWY - część 1. Obawa przed awarią i przemarzaniem. 
 • ROZMOWY FAKRO oferuje rozwiązanie w wersji RENO - bezproblemową wymianę starych okien dachowych na nowe

  Wymiana okien dachowych. Korzyści i opcje montażu

  Dlaczego warto wymienić okna dachowe w domach sprzed 20-30 lat? Czy taki remont da się przeprowadzić bezproblemowo? Do kogo się z tym zwrócić? Rozmowa z FAKRO.
 • ROZMOWY Jak nakładać tynk agregatem? W jaki sposób zaciera się tynk? Zobacz nagranie

  Tynk cementowo-wapienny. Aplikacja i zacieranie

  Profesjonalny wykonawca tynków maszynowych na żywo prezentuje, w jaki sposób poprawnie nakładać i wyrównywać, a potem mechanicznie wygładzać cementowo-wapienny tynk typu lekkiego.
 • ROZMOWY Szalowanie stropu. Migawki z placu budowy.

  Szalowanie stropu. Migawki z budowy.

  Dlaczego warto korzystać z gotowych szalunków stropowych? Z czego wykonać niewymiarowe uzupełnienia i jak ustabilizować płyty? Zobaczcie krótkie nagranie z budowy.
 • BUDOWLANE DETALE Gotowe systemy szalunkowe świetnie nadają się na formy pod żelbetowe słupy. Zobacz, jak sprawnie przygotować szalunek filara pod bramę garażową (fot. red.)

  Szalowanie słupa. Z wizytą na budowie

  Jak przygotować szalunek pod żelbetowy filar lub fragment ściany z wykorzystaniem systemowych płyt? Na ile wystarczają szalunki i jak o nie dbać? Zobacz migawki z placu budowy.
 • ROZMOWY Co wybrać - silikaty czy beton komórkowy?

  Co wybrać - beton komórkowy czy silikaty?

  Z inżynierami z H+H Polska rozmawiamy o cechach silikatów i betonu komórkowego, omawiamy ich zalety w kontekście konkretnych zastosowań, radzimy, co kiedy sprawdzi się lepiej, a na co trzeba uważać. Poruszamy też ciekawy wątek łączenia obu materiałów w obrębie jednego budynku, a nawet... jednej przegrody. Zobaczcie sami!
 • ROZMOWY Remont. Co zrobić ze starymi oknami PVC i gdzie kupić nowe? Rozmowa na naszym kanale YT.

  Wymiana okien PVC

  Stara stolarka okienna to dużo odpadów, które dla branży, jako regranulat PVC, stanowią cenny surowiec do produkcji nowych okien. Najpierw jednak musimy zdemontowane okna oddać do utylizacji. Zobacz, gdzie to zrobić i dlaczego to takie ważne.
 • ROZMOWY Profesjonalne systemy szalunkowe - szybka i pewna budowa domu

  Profesjonalne systemy szalunkowe

  Nowoczesna architektura niesie szereg wyzwań konstrukcyjnych. Adam Penger, inżynier budownictwa i wykonawca budowlany, oprowadza nas po ciekawej budowie i opowiada, dlaczego zdecydował się zainwestować w profesjonalne szalunki.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Najłatwiej zweryfikować, czy ściany

  Jak sprawdzić kąt prosty przy pomocy metrówki?

  Jak sprawdzić na budowie, czy ściany "trzymają kąt"? Zobacz najprostszy sposób na metrówkę i trójkąt egipski.
 • ROZMOWY Jak zachowuje się beton komórkowy w kontakcie z wodą?

  Beton komórkowy, czyli ściana, co się wody nie boi

  Ściany z betonu komórkowego podczas budowy łatwo przyjmują wodę, co budzi niepotrzebny niepokój inwestorów. Mokre bloczki szybko wysychają, a ich parametry nie ulegają zmianie... Ale posłuchajcie sami, wyjaśniamy, o co chodzi.
 • ROZMOWY Co to jest prefabrykowany strop panelowy? Gdzie zrobić adaptację projektu i złożyć zamówienie? Jak długo trwa montaż i ile kosztuje strop? Zobacz rozmowę na YouTube (domszytynamiare.pl)

  Stropy panelowe. Cechy, projekt, montaż, koszt.

  Co to jest prefabrykowany strop panelowy? Gdzie zrobić adaptację projektu i złożyć zamówienie? Jak długo trwa montaż i ile kosztuje strop? Rozmowa z reprezentantem STROPY.PL.
 • ROZMOWY IzolPoznań izolacje natryskowe. Ocieplanie poddaszy pianą. Jak wybrać dobrą ekipę?

  Ocieplanie poddaszy pianą. Jak znaleźć dobrą ekipę?

  Rozmowa z polecanym wielkopolskim wykonawcą izolacji natryskowych o profesjonalnym podejściu do klienta, o jakości i zaufaniu do rzemiosła, jakim jest ocieplanie pianką PUR.
 • ROZMOWY Przydomowa samowola. Co nam wolno wybudować?

  Przydomowa samowola

  Czy garaż, wiata, kompostownik albo fotowoltaika wymagają zgłoszenia? Jaka jest kara? Jak zalegalizować samowolę budowlaną? Rozmowa na YouTube o tym, co nam wolno wybudować na własną rękę, a co musimy zgłosić odpowiednim organom nadzoru.
 • ROZMOWY Paweł Kaim rozmowa:

  Swój dom. U inżyniera na budowie

  Inżynier też inwestor - Paweł zawodowo jest inżynierem budownictwa, a prywatnie właśnie kończy budowę swojego domu. Rozmawiamy o tym, jak planował inwestycję i co go zaskoczyło.
 • ROZMOWY Rozmowa z rzeczoznawcą budowlanym - tekst z linkiem do kanału na YouTube (fot. red.)

  Polski ład dla domów do 70 m2

  Budowa domu bez pozwolenia, bez kierownika, bez milczącej zgody, za to z szeregiem składanych pod sankcją karną oświadczeń... Jakie korzyści i jakie zagrożenia dla inwestora niesie nowa ustawa? Rozmowa z rzeczoznawcą budowlanym - tekst + link do kanału na YouTube.
 • PROJEKTY - HOMEKONCEPT RADZI Tarasy w domach HomeKONCEPT traktowane są jako integralna część budynku, naturalne przedłużenie jego wnętrza (fot. HOMEKONCEPT)

  Taras idealny

  Trudno sobie wyobrazić dom bez tarasu. Nie wystarczy jednak po prostu go mieć – aby w pełni się nim cieszyć, musimy odpowiednio zaplanować jego umiejscowienie, aranżację i sposób wkomponowania w funkcjonalną przestrzeń domu.
 • PROJEKTY - HOMEKONCEPT RADZI Odcinek 1 cyklu

  Rozmowa o przestrzeni

  Czym jest przestrzeń funkcjonalna? Od czego zależy wygoda i ustawność wnętrza? Jak nasze potrzeby wpływają na rozwiązania projektowe – i skąd czerpać inspirację? Na przykładzie pięciu gotowych projektów omawiamy domy w kontekście funkcjonalnego komfortu.
 • DOBRY JASTRYCH CEMENTOWY Dobry jastrych cementowy - rozmowa z ekspertem firmy Weber (fot. WEBER)

  Dobry jastrych cementowy

  Czy jastrych cementowy jest rozwiązaniem uniwersalnym? Na jakim etapie budowy najlepiej go wykonywać? Co zrobić, jeśli wykonawca nie dopilnuje warunków i świeży podkład popęka? Na te i inne pytania odpowiada ekspert z firmy Weber.