Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Okna, drzwi

 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI Otwieranie wszystkich zamków za pomocą jednego klucza jest wygodne, a dzięki zzaawansowanej technologii systemów zamknięć również bezpieczne.

  Master Key

  Jeden klucz do wszystkiego: czy wygoda może iść w parze z bezpieczeństwem?
 • INSPIRACJE OKIENNE Jednolita szklana tafla w przesuwnych drzwiach tarasowych zapewnia niezwykły efekt wizualny (fot. ALURON)

  Aluron Glass Line

  Spektakularny efekt jednolitej szklanej tafli – nowa seria Aluron Glass Line.
 • ROZMOWY Co się dzieje ze zdemontowaną stolarką PVC?

  Recykling PVC. Drugie życie stolarki z demontażu.

  Wymieniasz stare okna z PVC? Oddaj je firmie recyklingowej! Zobacz, dlaczego to korzystne i co się dzieje na terenie zakładu. Rozmowa z Jędrzejem Nosko z firmy Metal-Plast.
 • OKNA, DRZWI Na nowe okna można dostać dofinansowanie (fot. MS)

  Nowe okna z dofinansowaniem

  Wymieniając stare okna na nowe, ograniczamy straty energii z budynku, zyskujemy też wygodę obsługi i lepszy wygląd wnętrza oraz elewacji. Stolarka nie jest tania, ale część kosztów może pokryć dofinansowanie.
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI EVVA AirKey to rozwiązanie, w którym kluczem jest smartfon, a dostęp do wkładki można przekazać zdalnie (fot. EVVA Polska)

  Wyślij klucz na smartfon, czyli EVVA AirKey

  Najem lokalu, współdzielone biuro czy dostęp dla opiekunki - dzięki możliwości zdalnego nadawania uprawnień poprzez SMS możemy szybko i bezpiecznie przekazać klucze z każdego miejsca na świecie.
 • INSPIRACJE OKIENNE Drzwi tarasowe otwarte na ogród - które wybrać? (fot. WIŚNIOWSKI)

  Dom z przeszkleniem na ogród

  Jeśli chcemy w sposób estetyczny i funkcjonalny połączyć wnętrze domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych.
 • INSPIRACJE OKIENNE Okna FORMA to elegancki minimalizm w nowoczesnym wydaniu (fot. MS)

  Kreacje okna FORMA

  FORMA to powrót do tradycyjnej linii okien, ale w nowoczesnym stylu i funkcjonalności. Proste krawędzie profili odważnie korespondują z minimalistyczną koncepcją stolarki PVC, a całość ubrana jest w najwyższej jakości detale techniczne. Do wyboru są trzy różne modele – wybierz swój wymarzony!
 • OKNA, DRZWI Jakich wkrętów użyć do zamontowania okien w budynku drewnianym CLT? (fot. KLIMAS WKRĘT-MET)

  Jak zamontować okna w drewnianym budynku?

  Budownictwo drewniane w Polsce zyskuje na popularności, zwłaszcza technologia prefabrykacji CLT. Jak zamontować stolarkę okienną w drewnianym budynku CLT?
 • INSPIRACJE OKIENNE W ostatnich latach można zaobserwować rozwój nowatorskich projektów architektonicznych, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania i wykorzystują nowoczesne materiały - zobacz realizację w Markach (fot. FAKRO)

  Dom w Markach - case study

  Właściciele domu w podwarszawskich Markach postawili na drewniane okna FAKRO INNOVIEW z czarnym oblachowaniem. Zobacz, jaki osiągnęli efekt.
 • BUDOWLANE DETALE Jak poprawnie wykonać uszczelnienie okien i drzwi tarasowych na poziomie terenu? (fot. REMMERS)

  Uszczelnienie okien na poziomie terenu

  Stolarka osadzona w strefie przyziemia, podobnie jak cokół budynku, jest stale narażona na obciążenia wodą i wymaga szczelnej hydroizolacji.
 • KLUCZ DO BEZPIECZEŃSTWA – EVVA RADZI Dobry zamek i bezpieczny klucz to podstawa ochrony domu przed intruzami (rys. Eryka Rakoczy)

  Czy można oszczędzać na bezpieczeństwie?

  Podobno dla złodzieja każdy dom to kwestia przygotowania i czasu, ale im tego czasu potrzeba więcej, tym możemy czuć się bezpieczniejsi. Na co zwrócić uwagę kupując system zamknięć do domu? Zapytaliśmy ekspertów EVVA Polska.
 • OKNA, DRZWI Płynne membrany to idealne rozwiązanie na trudnych podłożach, gdzie inne typuy uszczelnienia byłyby trudne w aplikacji lub nieskuteczne (fot. SOUDAL)

  Wymiana okien ze szczelnym montażem

  Wymiana starych okien to ważny element termomodernizacji i skuteczny sposób na ciepły dom, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio zamontowane . W szczelnym montażu pomoże zastosowanie płynnych membran.
 • INSPIRACJE OKIENNE Niezależnie od tego, czy decydujemy się na stolarkę aluminiową, czy PVC, czy miksujemy je w obrębie budynku, warto w miarę możliwości korzystać z oferty jednego producenta (fot. KRISPOL)

  Wybieramy okna i drzwi

  Aluminiowe czy PVC? Wybierając okna i drzwi, postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania.
 • INSPIRACJE OKIENNE Dzięki oknom do dachów płaskich możemy wpuścić naturalne światło w ciemne dotąd wnętrze i wygodnie przewietrzyć pomieszczenie (fot. FAKRO)

  Okna do dachów płaskich

  Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne.
 • OKNA, DRZWI W jaki sposób dbać o rolety zewnętrzne, żeby jak nadłużej zachować ich estetyczny wygląd? (fot. MS więcej niż OKNA)

  Jak czyścić rolety?

  Rolety zewnętrzne, poza tym, że chronią przed  słońcem, hałasem czy włamaniem, stanowią ważny akcent estetyczny budynku. Aby zachować je w nienagannym stanie i jak najdłużej zapewnić sprawną obsługę, potrzebne jest systematyczne czyszczenie.