Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Okna, drzwi

 • INSPIRACJE Drzwi z kolekcji CREO marki WIŚNIOWSKI możemy zaprojektować samodzielnie

  Drzwi wejściowe w unikalnej kreacji

  Parametry techniczne i użytkowe drzwi wejściowych są bardzo ważne, ale te wymarzone i tak wybieramy na wygląd. Można skorzystać z bogatej oferty gotowych wzorów i kolorów, ale można też samodzielnie zaprojektować drzwi.
 • INSPIRACJE OKIENNE Markizy zewnętrzne do okien pionowych zatrzymują upał i umożliwiają kontrolę nasłonecznienia (fot. FAKRO)

  Markizy – skuteczna ochrona przed upałem

  Ograniczają przegrzewanie się wnętrza, zapewniają naturalne światło i widok na zewnątrz, chronią przed refleksami świetlnymi, UV i owadami, a do tego ładnie komponują się z architekturą budynku. Dlaczego stosujemy markizy do okien pionowych i co mamy do wyboru?
 • OKNA, DRZWI Nowe stalowe drzwi zewnętrzne PORTA THERMO (fot. PORTA)

  Nowe drzwi PORTA

  PORTA wprowadziła cztery kolekcje nowych drzwi zewnętrznych stalowych PORTA THERMO. To produkt rekomendowany przez monterów.
 • INSPIRACJE OKIENNE Panoramiczne drzwi tarasowe SkyLine zcierają granicę między wnętrzem domu a ogrodem (fot. MS)

  Otwarte wnętrze ze SkyLine

  Panoramiczne drzwi przesuwne SkyLine® przełamują wszelkie bariery - użytkowe i wizualne. Zobaczcie, co kryje ta niesamowita aluminiowa konstrukcja.
 • OKNA, DRZWI Montaż okna za pomocą belek NYXON L GREEN (fot. DOBRY MONTAŻ)

  Jak zamontować okno z użyciem profili?

  Dobrze przeprowadzony montaż okien i drzwi to montaż nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny – do jego wykonania można wykorzystać ciepłe i wytrzymałe belki okienne, tworzące wokół stolarki szczelną ramę.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne przesłony zewnętrzne pełnią wiele przydatnych funkcji, a jedną z nich jest skuteczna ochrona przed przegrzewaniem wnętrza domu. Rolety czy żaluzje - zobacz, kiedy co sprawdzi się lepiej (fot. MS)

  Zostaw upał za oknem!

  Nowoczesne duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła słonecznego, ale jego nadmiar, podobnie jak brak, bywa uciążliwy. Jak wygodnie regulować nasłonecznienie i temperaturę pomieszczeń? Skutecznym i eleganckim rozwiązaniem są osłony zewnętrzne, takie jak rolety lub żaluzje fasadowe.
 • ROZMOWY Remont. Co zrobić ze starymi oknami PVC i gdzie kupić nowe? Rozmowa na naszym kanale YT.

  Wymiana okien PVC

  Stara stolarka okienna to dużo odpadów, które dla branży, jako regranulat PVC, stanowią cenny surowiec do produkcji nowych okien. Najpierw jednak musimy zdemontowane okna oddać do utylizacji. Zobacz, gdzie to zrobić i dlaczego to takie ważne.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  EKOmodernizacja z oknami PVC

  Zrównoważony rozwój, oszczędność energii, design - ulepsz swoją przestrzeń życiową poprzez modernizację za pomocą okien PVC.
 • INSPIRACJE OKIENNE Aluminiowe okna królują na nowoczesnych salonach. Warto wiedzieć, czemu zawdzięczają swoją popularność (fot. MS)

  Aluminium w oknach - minimalizm w maksymalnej jakości

  Opinia o ekskluzywnym charakterze aluminiowych okien i drzwi wynika z nieprzeciętnych cech tego materiału oraz nierealnych jeszcze do niedawna możliwości aranżacyjnych. Co warto wiedzieć o aluminium w oknach? Material prasowy MS Więcej niż Okna.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego

  Ruszył nabór do specjalnej edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego, organizowanego przez Akademię Zdrowego Budownictwa. Szkolenie online startuje 14 marca.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  energeto NEO

  Aluplast rozszerza swoją ofertę o nową platformę systemową ENERGETO NEO. To nowy wymiar w projektowaniu okien, łączący najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowsze trendy projektowe.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które zapewnia przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolacyjność termiczną (fot. GUARDIAN GLASS)

  Świet(l)ne perspektywy

  Firma Guardian Glass Europe wprowadziła na rynek nowe szkło, najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective — Guardian SunGuard® SNX 70.
 • OKNA, DRZWI Dopracowane wykończenie okien jest równie ważne, co ich parametry techniczne (fot. MS)

  Okna MS. Piękno tkwi w szczegółach.

  Wiecie, kiedy dostrzegamy detale? Kiedy nas irytują. Są niedopracowane. Okna stanowią silny akcent wizualny domu – i z zewnątrz, i od środka. Powinny być nie tylko trwałe, szczelne i ciepłe, ale również po prostu piękne.
 • OKNA, DRZWI Duże, wkomponowane w elewację przeszklenia są nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury – a ich znakomite uzupełnienie stanowią dobrze dobrane rolety zewnętrzne. Zobacz, kiedy które wybrać i na co zwrócić uwagę (fot. MS)

  Które rolety wybrać?

  Nowoczesne rolety zewnętrzne zaciemniają wnętrze na życzenie, chronią przed upałem, wiatrem i utrudniają włamanie, zapewniają ciszę i poczucie prywatności. Zobacz, dlaczego warto postawić na zestaw „okno + roleta” i na jakie detale techniczne zwrócić uwagę.
 • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne, funkcjonalne i dopracowane w każdym szczególe drzwi MS Patio HS 82 - zobacz, czym imponują (fot. MS)

  Patio. Serce domu.

  Czy wiecie, że drzwi tarasowych używamy w domu częściej niż wejściowych? Dobór sprawdzonego rozwiązania jest więc kwestią bezdyskusyjną. Wielkie ruchome skrzydła muszą być niezawodne, a do tego szczelne – i jeszcze nam się podobać! MS Patio HST 82 takie bonusy ma w standardzie. Zobacz, czym jeszcze imponuje.