Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Wykończenie

 • WYKOŃCZENIE Pneumatyczne podtynkowe przyciski spłukujące mogą być umieszczone w odległości do 1,7 m od spłuczki (fot. GEBERIT)ległości do

  Zdalny przycisk spłukujący

  Umieszczany poza obrysem stelaża przycisk spłukujący ułatwia zgrabną aranżację łazienki i może poprawić komfort obsługi toalety. Jakie są możliwości projektowe, ograniczenia i wymagania montażowe?
 • WYKOŃCZENIE Dylatacja obwodowa oddziela podłogę od elementów konstrukcyjnych budynku (fot. PSPS)

  Dylatacja obwodowa

  Dylatacja obwodowa to niezbędny element każdej podłogi pływającej. Jak poprawnie wykonać ten detal?
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Moduły Monolith można łączyć z większością dostępnych misek ustępowych (fot. GEBERIT)

  Brawurowy szklany Monolith

  Obudowany szklaną taflą samonośny moduł sanitarny to niezwykle wyrazisty łazienkowy akcent, a przy tym prawdziwy funkcjonalny majstersztyk. Zobacz, jak zbudowany jest ten wyjątkowy stelaż i w jaki sposób przygotować niezbędne przyłącza.
 • RÓŻNE TRENDY Silikatowo-silikonowy tynk daje szerokie możliwości ciekawego wykończenia fasady (fot. FOVEO TECH)

  Jeden tynk – wiele opcji

  Tynk Modelowany TSS 05, nowość w ofercie FOVEO TECH, pozwala kreować na fasadzie efekt przestrzenny dwukolorowy, a także wykończenie odwzorowujące deski, płyty trawertynu lub piaskowca albo beton.
 • WYKOŃCZENIE Aluminiowy system podtarasowy ułatwia oraz przyśpiesza montaż (fot. JAF)

  Taras na aluminiowych legarach

  Taras z desek kompozytowych wymaga odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Firma JAF poleca legary aluminiowe - trwałe, sztywne i wygodne w montażu.
 • WYKOŃCZENIE Panele podłogowe są łatwe w montażu, a szeroki wachlarz typó i wzorów umożliwia dopasowanie wystroju wnętrza do każdych warunków i preferencji (fot. WINEO)

  Montaż paneli laminowanych

  Pozbycie się starej podłogi i ułożenie nowych paneli laminowanych to ciekawy sposób na spektakularną - i do tego samodzielną - metamorfozę wnętrza bez gruntownej wymiany wyposażenia. Ekspert marki wineo radzi, jak zrobić to dobrze.
 • INSPIRACJE Nowe wyposażenie, zmiana koloru, kilka drobiazgów - i łazienka jest nie tylko ładniejsza, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalna i higieniczna (fot. KOŁO)

  Szybka metamorfoza łazienki

  Przymusowy pobyt w domu to dobra okazja do przeprowadzenia własnoręcznie efektownego, niekłopotliwego remontu łazienki.
 • WYKOŃCZENIE Dobra drabina to bezpieczeństwo i wygoda użytkownika (fot. KRAUSE)

  Drabina na miarę

  Profesjonalna drabina to atrybut zawodowego instalatora, ale jej zalety z pewnością doceni każdy, kto w domu lubi samodzielnie „podłubać” przy czynnościach remontowo-budowlanych. Jaki model wybrać?
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Poznaj prosty i wygodny sposób na ścianę działową w istniejącym pokoju (fot. TR)

  Działówka w istniejącym wnętrzu

  Chcesz szybko i „czysto” przedzielić pokój na dwa mniejsze? Możesz wykorzystać do tego lekkie poręczne elementy z betonu komórkowego murowane na suchy klej poliuretanowy.
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Geberit CleanLine - jakie rozwiązania mamy do wyboru? O czym pamiętać, żeby nie mieć problemów z montażem? (fot. GEBERIT)

  Odpływ liniowy w podłodze natrysku

  Rynna zbiorcza to dyskretny i gustowny sposób na odprowadzenie wody spod prysznica. Trzeba ją tylko odpowiednio wcześnie zaplanować, a montaż przeprowadzić precyzyjnie i zgodnie z wytycznymi.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... W miejscach wymagających wzmocnienia sprawdzają się płyty g-k ogniochronne (fot. Zbigniew Moskal)

  Mocniejsze podłoże g-k

  Zwykłe płyty g-k nie nadają się pod ciężkie okładziny ścienne, na przykład ręcznie formowane płytki klinkierowe. Jak radzą sobie z tym wykonawcy?
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Na jakim etapie podjąć decyzję o natrysku bezbrodzikowym z pabnelem i o czym pamiętać podczas prac? (fot. GEBERIT)

  Natrysk bezbrodzikowy z panelem

  Geberit Setaplano łączy zalety natrysku bezbrodzikowego z komfortem właściwym gładkiej tafli brodzika. Zobacz, jak przygotować instalację i podłogę w łazience na montaż tego eleganckiego panelu.
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Przygotowane w porę instalacje pozwalają nam bez żadnego kłopotu zamontować dodatkowe funkcje w dogodnym momencie (fot. GEBERIT)

  Przyłącza pod zautomatyzowaną toaletę

  Toaleta „z bajerami”? Niezależnie od tego, czy wstawiamy ją od razu, czy rozważamy zakup dopiero za jakiś czas – już na etapie budowy musimy dobrać właściwe elementy instalacyjne i doprowadzić kanalizację, wodę oraz prąd.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. BOSTIK

  "Zielony gekon" DIY

  Bostik wprowadza na rynek nową linię uszczelniaczy w kartuszach Perfect Seal, opracowaną pod kątem majsterkowiczów i miłośników DIY.
 • BUDOWLANE DETALE Grubość tynku nad przewodami nie może być mniejsza niż 5 mm (fot. TR)

  Przewody elektryczne bez bruzdowania

  Jeśli prowadzimy na ścianach przewody elektryczne wtynkowe, warstwa tynku musi być odpowiednio gruba, inaczej po pewnym czasie zaczną "przebijać" w postaci wyświeceń lub brudnych smug.
 • DOBRY JASTRYCH CEMENTOWY Dobry jastrych cementowy - rozmowa z ekspertem firmy Weber (fot. WEBER)

  Dobry jastrych cementowy

  Czy jastrych cementowy jest rozwiązaniem uniwersalnym? Na jakim etapie budowy najlepiej go wykonywać? Co zrobić, jeśli wykonawca nie dopilnuje warunków i świeży podkład popęka? Na te i inne pytania odpowiada ekspert z firmy Weber.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WINEO

  Profile schodowe wineo

  Firma wineo wprowadziła do oferty 3 warianty funkcjonalnych profili schodowych, ułatwiających stworzenie wykończenia spójnego wizualnie z podłogą.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. BOSTIK

  Klej do desek i parkietu

  Nibofloor PK100 marki Bostik to trwale elastyczny klej hybrydowy do podłóg z drewna. Wyróżnia go łatwość aplikacji, krótki czas schnięcia i uniwersalność zastosowania – od mozaikowego parkietu po lite i warstwowe deski.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. BOTAMENT

  Płytki pod kontrolą

  Nowa wysokoelastyczna zaprawa klejowa M 21 HP marki Botament, dzięki technologii Airflow Control, zapewnia pełną kontrolę nad płytką i większą wydajność.
 • DOBRY JASTRYCH CEMENTOWY Budowa to nie laboratorium, ale produkty o potwierdzonej jakości sprawdzają się i w polowych warunkach (fot. WEBER)

  Przegląd parametrów

  Czy wszystkie jastrychy cementowe są odporne na wodę? Czym charakteryzują się mieszanki szybkowiążące? Czy podkład trzeba zbroić? Jaka jest wytrzymałość na ściskanie i zginanie? Jak obliczyć zużycie? Przedstawiamy zestawienie najważniejszych właściwości jastrychów cementowych.