Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Wykończenie

 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Łatwiej, szybciej i bez ryzyka uszkodzenia - QLP to innowacyjny system poziomowania płytek (fot. MMT)

  Innowacja w montażu płytek

  Quick Level PRO to uniwersalny system poziomowania płytek, bez niwelacji podłoża, z dowolną regulacją fugi i z możliwością natychmiastowego chodzenia po wykańczanej podłodze.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Szybkie odmalowanie ścian to skuteczny sposób na wyraźną odmianę charakteru wnętrza (fot. tesa)

  Jak sprytnie odświeżyć pokój?

  W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie, samodzielne remonty mieszkania, bez udziału ekipy fachowców. Zobacz, jak odmalować sypialnię albo salon z wykorzystaniem taśm tesa.
 • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Taras przecieka - co robić? Nie trzeba skuwać płytek, można zastosować powierzchniową bezbarwną membranę uszczelniającą. Zobacz realizację inwestorów! (fot. domszytynamiare.pl)

  Hydroizolacja tarasu bez zrywania płytek

  Czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie skuwać płytek? Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na powierzchnię. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi inwestorzy.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nieinwazyjne osuszanie ścian

  PROsystem odwraca kierunek kapilarnego podciągania wody w przegrodach, "wypychając" ją z powrotem w dół - osusza mury bez konieczności inwazyjnej ingerencji w ich konstrukcję.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Podłogi wineo to rozwiązanie proste w montażu i łatwe do utrzymania w nienagannej świeżości przez długie lata (fot. wineo)

  Podłogi do zadań specjalnych

  Utrzymanie podłogi w idealnym stanie nie jest łatwe - codzienne użytkowanie niszczy powierzchnię. Aby jak najdłużej cieszyć się jej zadbanym widokiem, warto postawić na funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości materiał - biopodłogi PURLINE wineo 1000 lub panele winylowe wineo 800.
 • STROPY PANELOWE Strop panelowy łatwo jest w dowolny sposób wykończyć - otynkować albo tylko pomalować (fot. stropy.pl)

  Jak wykończyć strop panelowy?

  Dolna powierzchnia stropu z prefabrykowanych płyt jest równa i łatwo ją otynkować, albo nawet tylko pomalować sufit. Zobacz zalecenia wykonawcze.
 • WYKOŃCZENIE Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? (fot. red.)

  Pompa ciepła - która i za ile?

  Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? Najważniejsze kwestie wyjaśnia w artykule ekspertka enerad.pl.
 • RÓŻNE TRENDY Do wielu drobnych napraw hydraulicznych możemy zabrać się samodzielnie - pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami (fot. JUCO)

  DIY – narzędzia dla domowego hydraulika

  Naprawa cieknącego kranu, zatkany syfon, podłączenie nowej pralki lub zmywarki – do mniej skomplikowanych prac hydraulicznych nie potrzebujemy fachowca. Z dobrymi narzędziami łatwo przeprowadzimy je samodzielnie.
 • BUDOWLANE DETALE Bruzdy pod instalację elektryczną powinny być jak najpłytsze, a otwory pod puszki dopasowane do rozmiarów osprzętu (fot. H+H)

  Bruzdy instalacyjne w ścianach z betonu komórkowego

  Proces bruzdowania ścian z jednorodnego betonu komórkowego nie jest trudny. Zobacz, czym najlepiej wykonywać kanały, jaką mogą mieć głębokość i jak później estetycznie wykończyć ścianę.
 • BUDOWLANE DETALE Wykonując w murze silikatowym bruzdy pod instalację elektryczną, musimy zwrócić uwagę na właściwą głębokość i prawidłowy układ kanałów - rozwinięcie w treści artykułu (fot. H+H)

  Bruzdowanie pod instalację elektryczną w ścianie działowej z silikatów

  Decydując się na pocienienie wąskich ścian działowych bruzdami pod przewody, musimy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wytrzymałościowe, ale i akustyczne. Pamiętajmy też o używaniu odpowiednich dla silikatów narzędzi.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowe wkręty ciesielskie

  Nawet o 40% szybszy czas wkręcania dzięki nowej końcówce frezującej we wkrętach ciesielskich Klimas Wkręt-met.
 • WYKOŃCZENIE Uszkodzony narożnik łatwo naprawić samodzielnie - zobacz podpowiedzi eksperta Baumit (fot. BAUMIT)

  Jak naprawić uszkodzony narożnik ściany?

  Obtłuczone narożniki ścian to zmora rodziców małych dzieci… I nie tylko. Chwila nieuwagi, twardy przedmiot – i uszkodzenie gotowe. Na szczęście można je łatwo naprawić i wcale nie trzeba do tego wzywać fachowca. Zobacz podpowiedzi eksperta Baumit.
 • ŁAZIENKA Kolekcja Koło Bez Barier została zaprojektowana specjalnie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mają trudności e sprawnym poruszaniem się i wymagają szczególnego wyposażenia łazienki (fot. KOŁO)

  Łazienka bez barier

  Seniorzy, osoby z trudnościami w poruszaniu się, niewidomi czy niepełnosprawni na wózku inwalidzkim – wszyscy mają specjalne potrzeby związane z dostosowaniem przestrzeni mieszkalnej. Najbardziej dotkliwe są dla nich bariery w łazience. O skali problemu i o dobrych rozwiązaniach , w tym specjalnych kolekcjach łazienkowych marki Koło, opowiada Product Manager Geberit Polska.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE M-CUBE® AS 12 Compact to kompaktowa wkrętarka do zadań specjalnych - nowość od Würth Polska.

  Kompaktowa wkrętarka

  M-CUBE® AS 12 Compact to kompaktowa wkrętarka do zadań specjalnych - nowość od Würth Polska.
 • PYTANIA I DYLEMATY Wykonawca nie chce nam zrobić żywicy na balkonie, twierdząc, że jastrych jest za bardzo popękany. Czy żywica nie wypełni tych ubytków? Czym go w takim razie naprawić?

  Popękany podkład a żywica

  Wykonawca nie chce nam zrobić żywicy na balkonie, twierdząc, że jastrych jest za bardzo popękany. Czy żywica nie wypełni tych ubytków? Czym go w takim razie naprawić?
 • STROP Zsyp ułatwia życie - rzeczy przeznaczone do prania wpadają od razu do odpowiedniego kosza na dole (fot. KMR)

  Zrób zsyp na pranie!

  Strefa nocna na górze, a pralka na dole - tak często mieszkamy. Zamiast kursować po schodach z koszem na pranie, pomyśl zawczasu o zsypie przez strop!
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Natrysk bezbrodzikowy z odpływem ściennym to ogromna swoboda aranżacyjna i wygoda korzystania z prysznica. Zobacz, jak przygotować łazienkę na to rozwiązanie (fot. GEBERIT)

  Natrysk z odpływem ściennym

  To niekonwencjonalne rozwiązanie daje nam niezwykłą swobodę projektową i wygodę korzystania z prysznica. Zobacz, co warto wiedzieć o palecie możliwości i o poprawnym montażu odpływu ściennego Geberit.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Panele winylowe nadają do zastosowania we wszystkich pomieszczeniach domu (fot. WINEO)

  Podłogi winylowe - harmonia we wnętrzu

  Jednolita podłoga ułatwia prace wykończeniowe, scala przestrzeń i efektownie się prezentuje. Trzeba tylko wybrać materiał nadający się do wnętrz o różnym przeznaczeniu oraz na małe i duże powierzchnie - jak nowoczesne podłogi winylowe wineo 400.
 • WYKOŃCZENIE Tynki cementowo-wapienne w pytaniach i odpowiedziach - zobacz artykuł (fot. SOLBET)

  Wykańczanie ścian od środka

  Jaki związek ma tynkowanie wewnętrznych powierzchni ścian z ich zewnętrznym ociepleniem? Kiedy najlepiej rozpocząć prace? Po co wykonuje się obrzutkę tynkarską? Zobacz popularne pytania (i odpowiedzi) dotyczące wykańczania ścian tynkiem cementowo-wapiennym.
 • WYKOŃCZENIE Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych to rozwiązanie, które daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz (fot. FFiL ŚNIEŻKA)

  DIY - płyty g-k

  Płyty gipsowo-kartonowe to popularny i łatwy do wykonania samodzielnie sposób na wykończenie lub remont wnętrza. O czym pamiętać, aby prace przebiegały sprawnie, a końcowy efekt był zgodny z oczekiwaniami?