Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Wykończenie

 • STROPY PANELOWE Strop panelowy łatwo jest w dowolny sposób wykończyć - otynkować albo tylko pomalować (fot. stropy.pl)

  Jak wykończyć strop panelowy?

  Dolna powierzchnia stropu z prefabrykowanych płyt jest równa i łatwo ją otynkować, albo nawet tylko pomalować sufit. Zobacz zalecenia wykonawcze.
 • WYKOŃCZENIE Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? (fot. red.)

  Pompa ciepła - która i za ile?

  Ile kosztuje montaż pompy ciepła i od czego to zależy? Najważniejsze kwestie wyjaśnia w artykule ekspertka enerad.pl.
 • RÓŻNE TRENDY Do wielu drobnych napraw hydraulicznych możemy zabrać się samodzielnie - pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami (fot. JUCO)

  DIY – narzędzia dla domowego hydraulika

  Naprawa cieknącego kranu, zatkany syfon, podłączenie nowej pralki lub zmywarki – do mniej skomplikowanych prac hydraulicznych nie potrzebujemy fachowca. Z dobrymi narzędziami łatwo przeprowadzimy je samodzielnie.
 • BUDOWLANE DETALE Bruzdy pod instalację elektryczną powinny być jak najpłytsze, a otwory pod puszki dopasowane do rozmiarów osprzętu (fot. H+H)

  Bruzdy instalacyjne w ścianach z betonu komórkowego

  Proces bruzdowania ścian z jednorodnego betonu komórkowego nie jest trudny. Zobacz, czym najlepiej wykonywać kanały, jaką mogą mieć głębokość i jak później estetycznie wykończyć ścianę.
 • BUDOWLANE DETALE Wykonując w murze silikatowym bruzdy pod instalację elektryczną, musimy zwrócić uwagę na właściwą głębokość i prawidłowy układ kanałów - rozwinięcie w treści artykułu (fot. H+H)

  Bruzdowanie pod instalację elektryczną w ścianie działowej z silikatów

  Decydując się na pocienienie wąskich ścian działowych bruzdami pod przewody, musimy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wytrzymałościowe, ale i akustyczne. Pamiętajmy też o używaniu odpowiednich dla silikatów narzędzi.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

  Nowe wkręty ciesielskie

  Nawet o 40% szybszy czas wkręcania dzięki nowej końcówce frezującej we wkrętach ciesielskich Klimas Wkręt-met.
 • WYKOŃCZENIE Uszkodzony narożnik łatwo naprawić samodzielnie - zobacz podpowiedzi eksperta Baumit (fot. BAUMIT)

  Jak naprawić uszkodzony narożnik ściany?

  Obtłuczone narożniki ścian to zmora rodziców małych dzieci… I nie tylko. Chwila nieuwagi, twardy przedmiot – i uszkodzenie gotowe. Na szczęście można je łatwo naprawić i wcale nie trzeba do tego wzywać fachowca. Zobacz podpowiedzi eksperta Baumit.
 • ŁAZIENKA Kolekcja Koło Bez Barier została zaprojektowana specjalnie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mają trudności e sprawnym poruszaniem się i wymagają szczególnego wyposażenia łazienki (fot. KOŁO)

  Łazienka bez barier

  Seniorzy, osoby z trudnościami w poruszaniu się, niewidomi czy niepełnosprawni na wózku inwalidzkim – wszyscy mają specjalne potrzeby związane z dostosowaniem przestrzeni mieszkalnej. Najbardziej dotkliwe są dla nich bariery w łazience. O skali problemu i o dobrych rozwiązaniach , w tym specjalnych kolekcjach łazienkowych marki Koło, opowiada Product Manager Geberit Polska.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE M-CUBE® AS 12 Compact to kompaktowa wkrętarka do zadań specjalnych - nowość od Würth Polska.

  Kompaktowa wkrętarka

  M-CUBE® AS 12 Compact to kompaktowa wkrętarka do zadań specjalnych - nowość od Würth Polska.
 • PYTANIA I DYLEMATY Wykonawca nie chce nam zrobić żywicy na balkonie, twierdząc, że jastrych jest za bardzo popękany. Czy żywica nie wypełni tych ubytków? Czym go w takim razie naprawić?

  Popękany podkład a żywica

  Wykonawca nie chce nam zrobić żywicy na balkonie, twierdząc, że jastrych jest za bardzo popękany. Czy żywica nie wypełni tych ubytków? Czym go w takim razie naprawić?
 • STROP Zsyp ułatwia życie - rzeczy przeznaczone do prania wpadają od razu do odpowiedniego kosza na dole (fot. KMR)

  Zrób zsyp na pranie!

  Strefa nocna na górze, a pralka na dole - tak często mieszkamy. Zamiast kursować po schodach z koszem na pranie, pomyśl zawczasu o zsypie przez strop!
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Natrysk bezbrodzikowy z odpływem ściennym to ogromna swoboda aranżacyjna i wygoda korzystania z prysznica. Zobacz, jak przygotować łazienkę na to rozwiązanie (fot. GEBERIT)

  Natrysk z odpływem ściennym

  To niekonwencjonalne rozwiązanie daje nam niezwykłą swobodę projektową i wygodę korzystania z prysznica. Zobacz, co warto wiedzieć o palecie możliwości i o poprawnym montażu odpływu ściennego Geberit.
 • WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG Panele winylowe nadają do zastosowania we wszystkich pomieszczeniach domu (fot. WINEO)

  Podłogi winylowe - harmonia we wnętrzu

  Jednolita podłoga ułatwia prace wykończeniowe, scala przestrzeń i efektownie się prezentuje. Trzeba tylko wybrać materiał nadający się do wnętrz o różnym przeznaczeniu oraz na małe i duże powierzchnie - jak nowoczesne podłogi winylowe wineo 400.
 • WYKOŃCZENIE Tynki cementowo-wapienne w pytaniach i odpowiedziach - zobacz artykuł (fot. SOLBET)

  Wykańczanie ścian od środka

  Jaki związek ma tynkowanie wewnętrznych powierzchni ścian z ich zewnętrznym ociepleniem? Kiedy najlepiej rozpocząć prace? Po co wykonuje się obrzutkę tynkarską? Zobacz popularne pytania (i odpowiedzi) dotyczące wykańczania ścian tynkiem cementowo-wapiennym.
 • WYKOŃCZENIE Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych to rozwiązanie, które daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz (fot. FFiL ŚNIEŻKA)

  DIY - płyty g-k

  Płyty gipsowo-kartonowe to popularny i łatwy do wykonania samodzielnie sposób na wykończenie lub remont wnętrza. O czym pamiętać, aby prace przebiegały sprawnie, a końcowy efekt był zgodny z oczekiwaniami?
 • INNE

  Webinaria Geberit

  Studio Geberit zaprasza na cykl szkoleń online skierowanych m.in. do architektów, instalatorów, płytkarzy czy uczniów szkół technicznych.
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Pneumatyczne podtynkowe przyciski spłukujące mogą być umieszczone w odległości do 1,7 m od spłuczki (fot. GEBERIT)ległości do

  Zdalny przycisk spłukujący

  Umieszczany poza obrysem stelaża przycisk spłukujący ułatwia zgrabną aranżację łazienki i może poprawić komfort obsługi toalety. Jakie są możliwości projektowe, ograniczenia i wymagania montażowe?
 • BUDOWLANE DETALE Dylatacja obwodowa oddziela podłogę od elementów konstrukcyjnych budynku (fot. PSPS)

  Dylatacja obwodowa

  Dylatacja obwodowa to niezbędny element każdej podłogi pływającej. Jak poprawnie wykonać ten detal?
 • PERSPEKTYWICZNE INSTALACJE SANITARNE Moduły Monolith można łączyć z większością dostępnych misek ustępowych (fot. GEBERIT)

  Brawurowy szklany Monolith

  Obudowany szklaną taflą samonośny moduł sanitarny to niezwykle wyrazisty łazienkowy akcent, a przy tym prawdziwy funkcjonalny majstersztyk. Zobacz, jak zbudowany jest ten wyjątkowy stelaż i w jaki sposób przygotować niezbędne przyłącza.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Silikatowo-silikonowy tynk daje szerokie możliwości ciekawego wykończenia fasady (fot. FOVEO TECH)

  Jeden tynk – wiele opcji

  Tynk Modelowany TSS 05, nowość w ofercie FOVEO TECH, pozwala kreować na fasadzie efekt przestrzenny dwukolorowy, a także wykończenie odwzorowujące deski, płyty trawertynu lub piaskowca albo beton.