W jaki sposób najlepiej zamocować panele fotowoltaiczne albo system solarny na dachu krytym dachówką? Czy rodzaj dachówki – falista albo płaska – ma znaczenie?
Tynk cienkowarstwowy pełni w systemie ETICS funkcję ochronną i dekoracyjną. Jakość wykonawstwa ma więc kluczowe znaczenie dla trwałości i ostatecznego efektu wizualnego ocieplonej elewacji.
Obudowany szklaną taflą samonośny moduł sanitarny to niezwykle wyrazisty łazienkowy akcent, a przy tym prawdziwy funkcjonalny majstersztyk. Zobacz, jak zbudowany jest ten wyjątkowy stelaż i w jaki sposób przygotować niezbędne przyłącza.
Jako zewnętrzna warstwa systemu ociepleniowego ETICS, tynk musi radzić sobie z wieloma czynnikami eksploatacyjnymi.
W systemie Solbet TERMO mamy charakteryzujący się bardzo korzystnymi właściwościami tynk silikonowo-silikatowy.
Aby taśma kalenicowa dobrze spełniała swoją funkcję, musi być poprawnie ułożona, a podklejone butylem krawędzie precyzyjnie dociśnięte do pokrycia dachowego.
System ETICS to obecnie najpopularniejsza metoda ocieplania ścian budynków murowanych. Jednym z wariantów jest ETICS na wełnie mineralnej. Co warto o nim wiedzieć?
Na jakim etapie można bezpiecznie rozpocząć ocieplanie budynku styropianem? Jakie są optymalne warunki pogodowe, a kiedy nie należy prowadzić prac? Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, zanim zaczniesz.
Chcesz szybko i „czysto” przedzielić pokój na dwa mniejsze? Możesz wykorzystać do tego lekkie poręczne elementy z betonu komórkowego murowane na suchy klej poliuretanowy.
Elementem wchodzącym w skład nadproża zespolonego jest prefabrykowana płaska belka nadprożowa – zbrojona. Musi być poprawnie osadzona w murze oraz dodatkowo nadmurowana stosownie do wymaganej nośności przesklepienia. Na co zwrócić uwagę?
Ultrapłaski brodzik z kamiennej żywicy cieszy oko, umila kąpiel i jest bezproblemowy w eksploatacji. Zobacz, jakie masz możliwości aranżacyjne - i jak odpowiednio przygotować łazienkę na to awangardowe rozwiązanie.
Przy ocieplaniu ścian metodą ETICS mamy do czynienia z wielowarstwowym systemem, w którym ważny jest zarówno układ kolejnych warstw, jak i jakość materiałów oraz ich wzajemna kompatybilność. Z czego składa się dobry i trwały system ociepleń?
Zadaniem poziomej izolacji układanej na ścianach fundamentowych - pod murami budynku - jest ochrona przed podciąganiem przez nie wilgoci. Z czego i jak poprawnie ją wykonać?
Strefy wokółokienne, wieniec, styk z dachem – ich prawidłowe wykonanie jest w ceramicznych ścianach jednowarstwowych szczególnie istotne. Jak uniknąć mostków termicznych i zachować jednorodność systemu?
Jak poradzić sobie na budowie, kiedy nie ma rusztowań ani profesjonalnej drabiny, a trzeba zabetonować wysoki element? Można szybko zbić stosowny "mebel" z desek.
Rynna zbiorcza to dyskretny i gustowny sposób na odprowadzenie wody spod prysznica. Trzeba ją tylko odpowiednio wcześnie zaplanować, a montaż przeprowadzić precyzyjnie i zgodnie z wytycznymi.
Przywykliśmy postrzegać wełnę mineralną jako materiał w formie płyt i zrolowanych mat do izolacji dachu czy ścian domu. Ale wachlarz jej zastosowań jest znacznie szerszy - nie tylko w budownictwie. Większość z nas zapewne nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu rozwiązaniach można spotkać wełnę.
Wiedząc lub choćby przypuszczając, że prace elewacyjne się opóźnią, przy montażu stolarki powinniśmy z zewnątrz zastosować uszczelnienie o długotrwałej odporności na promieniowanie UV.
Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych należy ocenić stan techniczny ścian i upewnić się, że murarze solidnie wykonali swoją robotę - a w razie czego podjąć odpowiednie działania naprawcze. Co i jak sprawdzamy?
Budujemy domy energooszczędne. W większości są to domy z zewnętrznym ociepleniem ścian. Skąd bierze się ich popularność? Jaka grubość styropianu jest potrzebna dla popularnych ścian z betonu komórkowego? Jak ocieplić dom, żeby elewacja przez lata zachowała swoją estetykę?
Geberit Setaplano łączy zalety natrysku bezbrodzikowego z komfortem właściwym gładkiej tafli brodzika. Zobacz, jak przygotować instalację i podłogę w łazience na montaż tego eleganckiego panelu.
Branża budowlana zaczyna realnie mierzyć się z kwestiami recyklingu odpadów i redukcji śladu węglowego. Jak radzą sobie z tym producenci wełny mineralnej zrzeszeni w MIWO?