Fachowcy polecają ciepły montaż okien elewacyjnych! Według najnowszego raportu branżowego „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2018” technologia ciepłego montażu okien elewacyjnych cieszy się coraz większą popularnością.
Przywykliśmy do tego, że z dachu domu wystaje przynajmniej jeden komin, a w pomieszczeniach mamy grzejniki albo ciepłe podłogi. System ogrzewania podczerwienią wywraca to myślenie do góry nogami… O jego zaletach oraz o kwestiach technicznych i użytkowych rozmawiamy z przedstawicielem firmy Red Snake.
Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.
Klasa reakcji na ogień B-s1, d0 - co to znaczy? Podstawowa klasyfikacja ogniowa dzieli materiały ogólnie na niepalne i palne - o różnym stopniu zapalności. Informują o tym litery od A do F. Dodatkowo określa się klasy rozwoju dymu (s1, s2, s3) i płonących kropli (d0, d1, d2). Jak interpretować te symbole?
Silikaty nie należą do "ciepłych" materiałów murowych. Skąd bierze się ich popularność w budownictwie energooszczędnym i pasywnym? O czym pamiętać, żeby w pełni wykorzystać ich możliwości? Ciekawa rozmowa z ekspertami Stowarzyszenia Producentów Silikatów "Białe murowanie".
Temat „wełna czy pianka – czym izolować poddasze” to na forach budowlanych przysłowiowy kij w mrowisko. Póki co pianka natryskowa coraz mocniej szturmuje rynek ociepleń. Z ekspertem z firmy Honter rozmawiamy o zaletach tego rozwiązania.
Jak zamontować parapet w balkonie francuskim, czyli oknie typu portfenetr? Od dołu jest wysokie dolne poszerzenie, nie da się wsunąć parapetu pod ramę.
Monolityczny, gęstożebrowy czy prefabrykowany? Szalowanie, zbrojenie i pielęgnacja betonu. Nasza redaktor naczelna w czwartym odcinku cyklu "Rozmowy z ekspertem" na blogu "O prawie budowlanym" zwraca uwagę na istotne kwestie związane ze stropami.
Wąski wjazd, niski wskaźnik powierzchni zabudowy i konkretny inwestor - o ambitnym wyzwaniu, jakim był projekt House 09, rozmawiamy z Patrykiem Dolińskim z pracowni DomPP.pl.
Czy wiesz, że mur z betonu komórkowego może mieć nośność większą, niż ten z ceramiki? Klasa elementów ściennych to tylko jeden z czynników decydujących o wytrzymałości ściany - zobacz, co jeszcze ma na nią wpływ.
Cegły pełne czy drążone? Jakiej użyć zaprawy? Jak przygotować płytę wspornikową? Co z obróbkami? O prawidłowe wykonanie obmurówki komina zapytaliśmy ekspertów.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaką moc kryje w swojej ciepłej strukturze wełna mineralna? Jak wiele ma zastosowań? W branży ociepleń nie wymyślono dotąd innego równie wszechstronnego i długowiecznego materiału. Zresztą oceńcie sami.
Nietypowe elementy murowe, nadproża prefabrykowane i tradycyjne, kominy, a do tego garść prostych przestróg. To już trzeci wywiad z naszą redaktor naczelną w cyklu "Rozmowa z ekspertem" na blogu "O prawie budowlanym".
Ławy czy płyta? Jak i czym izolować? Czego użyć do zasypania? O czym pamiętać? W cyklu "Rozmowa z ekspertem" na blogu "O prawie budowlanym" wywiad z naszą redaktor naczelną - odcinek 2.
Lambda, opór cieplny, współczynnik przewodzenia ciepła, strumień, wartość deklarowana i obliczeniowa... Jakie parametry kryją się pod tymi określeniami - i jak to się ma do tego wszechobecnego współczynnika przenikania ciepła U?
Gotowy system kominowy to wygodny i bezpieczny sposób na odprowadzanie spalin. Sami jednak musimy wybrać odpowiedni typ, przekrój i wysokość, a potem poprawnie przygotować miejsce montażu. Ekspert z firmy Schiedel podpowiada, na co zwrócić uwagę.
Dlaczego, wydając niemałe pieniądze na stolarkę otworową, zaniedbujemy jej poprawny montaż? W ramach cyklu "Budynki pasywne TV", o nowoczesnych rozwiązaniach rozmawiamy z Karolem Piętą.
Zapytaliśmy eksperta o korzyści i ewentualne problemy wynikające z użytkowania zmiękczacza wody Aquahome, a także o to, jak działa, który wybrać, jak przygotować się do montażu i z czym musimy się liczyć podczas eksploatacji.
W odcinku 1 przedstawiliśmy najpopularniejsze opinie krążące wokół budownictwa pasywnego. Dziś pora się z nimi zmierzyć. Wywiad z Kamilem Lesiukiem, ekspertem w tej dziedzinie i twórcą programu "Budynki pasywne TV".