W budowlanej nomenklaturze często występują skrótowce lub symbole. Ich rozszyfrowanie może sprawiać kłopot nawet osobom zaznajomionym z branżą! Sprawdź, czy znasz popularne pojęcia z zakresu hydroizolacji budowli.
Nawet jeśli ściany ceramiczne murujemy na zaprawę cienkowarstwową, pierwsza warstwa pustaków Porotherm powinna spoczywać na grubej warstwie zaprawy cementowej. Ważne jest idealne wypoziomowanie!
Uniwersalne kołki rozporowe są wszechstronne i łatwe w montażu. Model SHARK TWIST nadaje się do każdego typu podłoża budowlanego i nie wymaga użycia młotka.
Papa na lepiku, długo, długo nic, potem masy KMB, szlamy mineralne i wreszcie hybrydowe polimery. Na przestrzeni ostatnich dekad w zakresie hydroizolacji nastąpił prawdziwy przełom. Co wyróżnia te najnowocześniejsze?
Aby uniknąć problemów z odpadającymi płytkami i wykruszaniem spoin, trzeba po pierwsze użyć odpowiedniej chemii budowlanej, a po drugie zadbać w trakcie prac o kilka istotnych szczegółów.
Czy wykonawcy słusznie „boją się” zewnętrznych okładzin ceramicznych, czy może szkody mrozowe to nie wina braku staranności, a raczej kwestia nieodpowiednich materiałów? Zobacz, z czego wykonać uszczelnienie zespolone, żeby płytki na tarasie i balkonie trwale się trzymały.
Pomimo realnych szkód wilgotnościowych, jakie woda wyrządza w strefie przyziemia, cokół budynku to detal wciąż zaniedbywany w temacie hydroizolacji. Zobacz, jak i czym powinno się go uszczelnić.
Czym są uszczelnienia szybkoschnące? Czy zawsze są lepsze od tradycyjnych? Kiedy i gdzie warto je stosować? Poznaj zalety i wady produktów hydroizolacyjnych typu „rapid”.
Czy warto łączyć panele fotowoltaiczne, które wytwarzają prąd głównie latem, z pompą ciepła, pracującą przede wszystkim zimą? Jeśli akurat budujesz dom lub robisz gruntowny remont, to ten duet ma większy potencjał, niż się pozornie wydaje.
Kiedy warto jest przygotować warstwę chudziaka pod ławy fundamentowe, a kiedy lepiej z niego zrezygnować i całość wybetonować z docelowej mieszanki konstrukcyjnej?