Oczywiście, że się da! To tylko kwestia właściwych narzędzi i odpowiedniego podejścia wykonawców. Jeśli ekipa dysponuje profesjonalną piłą tarczową to pustaki można ciąć skośnie z dokładnością co do milimetra. Ale nawet mniej zaawansowane ręczne elektronarzędzia przy odrobinie wprawy i dobrej woli poradzą sobie z docięciem pod kątem. Ważne, żeby zawsze stosować piły odpowiednie dla specyfiki drążonych elementów ceramicznych i do każdej pracy podchodzić nie tylko ze sprzętem, ale przede wszystkim z głową.
Jak widać, przekrój pustaka Porotherm po docięciu może być idealnie równy (fot. Adam Penger)
Partnerem cyklu POROTHERM NA BUDOWIE jest firma Wienerberger, wiodący producent pustaków ceramicznych.
Data publikacji: 28 listopada 2023
Pustaki ceramiczne w akcji - bez idealizowania, bez upiększania, prosto z placu budowy. Murarka to nie apteka. Tutaj ma prawo być trochę kurzu, a i wykonawcy raczej nie noszą białych rękawiczek. Ale z materiałem powinni obchodzić się jak należy, używać odpowiednich narzędzi, stosować się do wytycznych dla danej technologii i dbać o dokładność prowadzonych prac.
W naszym cyklu pokazujemy budowy małe, lokalne, jednak prowadzone. Możecie obejrzeć ceramikę "na surowo", porównać, czy Wasze mury wyglądają podobnie, sprawdzić, co powinno zaniepokoić, o co dopytać, a na co w ogóle nie zwracać uwagi, choćby na pierwszy rzut oka wydawało się wadą czy błędem.
Dziękujemy zaprzyjaźnionym wykonawcom za merytoryczną pomoc i zdjęcia oraz inwestorom za udzielenie wstępu na swoje budowy :)