Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowa jakość systemów PV

W ofercie CREATON Polska pojawiła się nowość - zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO.

Nowy zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO powstał z myślą o dachach domów jednorodzinnych. Świetne parametry techniczne, wysoka efektywność, długoletnia żywotność i przemyślana estetyka czynią z niego produkt nie tylko funkcjonalny, ale też dopasowany do nowoczesnej architektury współczesnych budynków.

Co wyróżnia VARIO na tle alternatywnych opcji?

Po pierwsze - podkonstrukcja umożliwia pełną integrację z dachem, czego nie oferują konwencjonalne produkty. Mocowane do łat dachu płyty montażowe, w połączeniu z wysokiej jakości membraną, zapewniają stabilność systemu i maksymalną szczelność połaci.

System paneli fotowoltaicznych VARIO mocuje się na specjalnych płytach przykręcanych bezpośrednio do łat dachu (fot. CREATON)
System paneli fotowoltaicznych VARIO mocuje się na specjalnych płytach przykręcanych bezpośrednio do łat dachu (fot. CREATON)

Po drugie - panele fotowoltaiczne systemu VARIO wykazują bardzo wysoką wydajność. Producent deklaruje efektywność 92% po 25 latach pracy, gdzie przy klasycznych rozwiązaniach jest to przeważnie 83-87%. Przekłada się to bezpośrednio na zdecydowanie większy uzysk energii z instalacji w kolejnych latach użytkowania, a nie tylko w pierwszych sezonach. To ważne, bo przecież oczekujemy od instalacji, że będzie pracować wiele lat – najlepiej na zbliżonym poziomie.

Po trzecie – system fotowoltaiczny VARIO dobrze radzi sobie w trudnych warunkach, na dachach o niedużej powierzchni albo przy niekorzystnym nasłonecznieniu. Dzięki temu pozwala realnie zmniejszyć rachunki za prąd każdego gospodarstwa, nie tylko rozległego domu jednorodzinnego.

Zachowana estetyka dachu z VARIO

Dla większości inwestorów wygląd dachu jest kwestią istotną – zarówno atrakcyjne wizualnie pokrycie dachowe, jak i wszelkie akcesoria. Fotowoltaika nie może szpecić dachu, powinna być w niego wkomponowana. Pod takim kątem stworzony został system VARIO. Pozwala zachować atrakcyjny wygląd połaci i spójny z całym budynkiem styl. Przede wszystkim panele fotowoltaiczne nie wystają ponad linię dachu, ale optycznie licują z płaszczyzną pokrycia. Ponadto system pasuje do wszystkich modeli dachówek marki CREATON – od klasycznych karpiówek i marsylek, przez esówki oraz holenderki, aż po dachówki płaskie, a specjalnie do pokryć w ciemnych kolorach stworzono wersję full black.

Po zamontowaniu, panele fotowoltaiczne VARIO leżą w płaszczyźnie pokrycia, komponując się z dachem pod względem funkcjonalnym i wizualnym (fot. CREATON)
Po zamontowaniu, panele fotowoltaiczne VARIO leżą w płaszczyźnie pokrycia, komponując się z dachem pod względem funkcjonalnym i wizualnym (fot. CREATON)

Gwarancja na funkcjonalność i żywotność VARIO

Od fotowoltaiki, podobnie jak od wszelkich innych instalacji, oczekujemy niezawodności. CREATON na swoje panele przyznaje gwarancję 25 lat, zarówno na produkt, jak i wydajność. Takim samym okresem ochronnym objęte są wykorzystywane mikroinwertery Enphase (standardowo jest to najczęściej od 5 do 8 lat). System VARIO wyróżnia też funkcjonalność oraz wygoda użytkowania, choćby możliwość stałego monitorowania działania wszystkich paneli za pomocą dedykowanej aplikacji Enlighten.

Ważną informacją jest to, że montaż systemu VARIO przeprowadzają przeszkoleni dekarze CREATON. Przebiega on równolegle z kładzeniem dachu – za całą konstrukcję odpowiada więc jedna firma, co minimalizuje ryzyko błędów i usprawnia ewentualne procedury reklamacyjne.

System paneli fotowoltaicznych VARIO montuje się razem z pokryciem dachowym (fot. CREATON)


Źródło: materiały prasowe CREATON Polska.

Data publikacji: 7 marca 2024

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy system do paneli PV

Nowość w ofercie firmy Röben - system do montażu paneli fotowoltaicznych - został nagrodzony Złotym Medalem Targów DACH FORUM 2024.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Membrany BLACK

Nowość w ofercie marki CREATON – linia innowacyjnych membran BLACK na dachy skośne i elewacje.
Nowa dachówka Koramic V9 ma opatentowany kształt zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche i jest większa od swojej poprzedniczki V11 (fot. Wienerberger)DACH IDEALNY

NoVa Koramic V9

Marka Koramic rozszerza ofertę dachówek ceramicznych o wielkoformatowy model Koramic V9 – kolejny efekt współpracy Wienerberger z uznanym Studio F. A. Porsche.