Wiercenie i montaż w ścianach z pustaków Porotherm jest bezproblemowe. Wystarczy, że użyjemy kołków przewidzianych do mocowania w pustakach ceramicznych, a podczas prac zastosujemy się do kilku prostych zasad.
Prawidłowe wykonanie pierwszej warstwy pustaków w technologii cienkowarstwowej Porotherm Dryfix decyduje o łatwości i poprawności dalszych prac murarskich.
Wybierając szare płyty styropianowe na termoizolację ścian, możemy bez wpływu na bilans energetyczny budynku zredukować grubość warstwy ocieplenia. Niesie to szereg korzyści użytkowych.
Z samych prefabrykatów nie stworzymy płyty konstrukcyjnej – strop trzeba jeszcze uciąglić za pomocą zbrojenia i betonu. Zużycie mieszanki zależy od rodzaju stropu panelowego.
W bezokapowym systemie orynnowania pion spustowy schowany jest w grubości ocieplenia ściany, pocieniając je. Aby nie powstał w tym miejscu mostek termiczny, a całą elewację dało się później równomiernie otynkować lub osłonić, rury spustowe muszą być zamontowane w odpowiedni sposób. Zobacz rozwiązanie detalu.
Otwór o rozmiarach umożliwiających wstawienie schodów poważnie ingeruje w konstrukcję stropu i zawsze musi być uwzględniony w projekcie. W stropach panelowych przy otworach na schody najczęściej projektuje się wymiany.
W przypadku wyrobów silikatowych producenci najczęściej sugerują wykorzystanie do murowania zaprawy cienkowarstwowej. Są jednak sytuacje, kiedy wymagana jest „zwykła” zaprawa, co wiąże się również z wykonaniem odmiennej grubości spoin. Kiedy należy murować ściany z silikatów na zaprawę tradycyjną?
Antresola. Przestrzeń między ziemią a… naszą wyobraźnią. W domach z antresolą tkwi magiczny potencjał. Z garścią inspiracji w projektach HomeKONCEPT i ze szczyptą własnego stylu bez trudu wyczarujemy sobie wnętrze marzeń.
Czy wiesz, że rury spustowe często są kilkukrotnie demontowane z obejm, zanim budynek będzie gotowy? Zobacz, kiedy i dlaczego należy je zdejmować, a potem montować ponownie.
Szczelność jest priorytetem każdego systemu rynnowego, ale w rozwiązaniu bezokapowym bezpieczeństwo w tej kwestii jest szczególnie istotne. Tylko dobrej jakości materiały i prawidłowy montaż orynnowania trwale zagwarantują mu bezawaryjność.
Maksymalna rozpiętość stropów panelowych wynosi do 10,5 m. Co to daje nam, inwestorom? Co w praktyce oznacza dopuszczalna rozpiętość i dlaczego ten parametr jest w rozwiązaniach stropowych tak istotny?
W każdym budynku w ciemno można wskazać potencjalne strefy tzw. mostków termicznych, czyli miejsc o podwyższonej przenikalności cieplnej. Nie trzeba się ich bać, nie musisz się też na nie godzić - sprawdź, gdzie się ich spodziewać i po prostu dopilnuj starannego ocieplenia.
Zbyt wczesne przystąpienie do prac ociepleniowych lub niewłaściwe przygotowanie budynku może skutkować zniszczeniem całego systemu elewacyjnego. Sprawdź, kiedy jest bezpiecznie.
Początek budowy to moment, w którym marzenia o domu zaczynają się materializować. W tym czasie szczególnie ważna jest precyzja i właściwe wykonawstwo, bo błędy w pierwszej warstwie muru powodują problemy na późniejszych etapach. Jak poprawnie rozpocząć prace murarskie?
Kupując dachówkę ceramiczną CREATON, warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych kominków dachowych. Tylko oryginalne produkty SIGNUM będą w pełni spójne z materiałem pokryciowym i zapewnią nam uzyskanie gwarancji wynoszącej aż do 50 lat.
Montaż gotowych płyt stropowych przebiega szybko i sprawnie. Zanim to jednak nastąpi, potrzebny jest szereg prac przygotowawczych. Co powinniśmy zrobić, zanim prefabrykaty wjadą na budowę?
Liczba i umiejscowienie pionów spustowych to nie tylko kwestia estetyki elewacji. Ich prawidłowy układ w dużej mierze warunkuje wydajność całego systemu orynnowania.
Na tej stronie znajdziecie listę artykułów, które ostatnio pojawiły się w serwisie. Dzięki temu łatwiej być na bieżąco - i nie umkną Wam żadne tematy. Owocnej lektury!