Szczelność jest priorytetem każdego systemu rynnowego, ale w rozwiązaniu bezokapowym bezpieczeństwo w tej kwestii jest szczególnie istotne. Tylko dobrej jakości materiały i prawidłowy montaż orynnowania trwale zagwarantują mu bezawaryjność.
Maksymalna rozpiętość stropów panelowych wynosi do 10,5 m. Co to daje nam, inwestorom? Co w praktyce oznacza dopuszczalna rozpiętość i dlaczego ten parametr jest w rozwiązaniach stropowych tak istotny?
W każdym budynku w ciemno można wskazać potencjalne strefy tzw. mostków termicznych, czyli miejsc o podwyższonej przenikalności cieplnej. Nie trzeba się ich bać, nie musisz się też na nie godzić - sprawdź, gdzie się ich spodziewać i po prostu dopilnuj starannego ocieplenia.
Zbyt wczesne przystąpienie do prac ociepleniowych lub niewłaściwe przygotowanie budynku może skutkować zniszczeniem całego systemu elewacyjnego. Sprawdź, kiedy jest bezpiecznie.
Początek budowy to moment, w którym marzenia o domu zaczynają się materializować. W tym czasie szczególnie ważna jest precyzja i właściwe wykonawstwo, bo błędy w pierwszej warstwie muru powodują problemy na późniejszych etapach. Jak poprawnie rozpocząć prace murarskie?
Kupując dachówkę ceramiczną CREATON, warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych kominków dachowych. Tylko oryginalne produkty SIGNUM będą w pełni spójne z materiałem pokryciowym i zapewnią nam uzyskanie gwarancji wynoszącej aż do 50 lat.
Montaż gotowych płyt stropowych przebiega szybko i sprawnie. Zanim to jednak nastąpi, potrzebny jest szereg prac przygotowawczych. Co powinniśmy zrobić, zanim prefabrykaty wjadą na budowę?
Liczba i umiejscowienie pionów spustowych to nie tylko kwestia estetyki elewacji. Ich prawidłowy układ w dużej mierze warunkuje wydajność całego systemu orynnowania.
Materiały ścienne różnią się wieloma parametrami. Jednym z nich jest ich rozmiar. Planując budowę domu w określonej technologii, podczas dokonywania adaptacji możemy od razu uwzględnić moduł w projekcie.
Podczas wykonywania wolego oka, poza doborem właściwego materiału pokryciowego, powinniśmy zwrócić uwagę na poprawne przygotowanie konstrukcji połaci i sztywnego poszycia.
Izolacje natryskowe są coraz popularniejszą formą wykonywania ocieplenia poddasza. Kluczowa jest tu jednak dobra ekipa – a ta nie wchodzi na budynek „z marszu”. Zobacz, o co powinni zadbać fachowcy jeszcze przed założeniem kombinezonów roboczych.
W nowoczesnych wnętrzach przestrzeń sypialni coraz częściej powiększamy o prywatną łazienkę i garderobę. Korzyści tłumaczyć chyba nie trzeba – warto natomiast przed budową zaczerpnąć garść inspiracji. Przeglądamy strefy master bedroom w wybranych projektach HomeKONCEPT.
O czym mówią Warunki Techniczne? Które działy są istotne w kontekście zastosowania izolacji z wełny mineralnej? Podpowiadamy, dlaczego warto poczytać przepisy, planując budowę lub zakup domu.
Ułatwia wykończenie okapu podbitką, poprawia też wygląd dachu, bo zasłania orynnowanie. Montaż maskownicy jest intuicyjny, ale żeby odbył się bez komplikacji, musimy na kilka kwestii zwrócić uwagę.
Priorytetami inwestorów od lat są koszty budowy domu, jego funkcjonalność, estetyka i bilans energetyczny. Najnowsze sondaże wskazują, że to właśnie energooszczędność i parametry cieplne przegród stają się kluczowe. Jak w tym trendzie odnajduje się nowoczesna ceramika?
Ściany to nie tylko przeliczane na metry kwadratowe podstawowe pustaki. To kompletny system, na który składa się szereg akcesoriów – w tym różnorodne pustaki uzupełniające. Zobacz, jakie elementy wchodzą w skład systemu Porotherm.
Prawidłowe usytuowanie uchwytów to istotny czynnik wpływający na trwałość i bezawaryjność systemu rynnowego. Planując liczbę i rozmieszczenie haków, należy przestrzegać wytycznych producenta.
Na tej stronie znajdziecie listę artykułów, które ostatnio pojawiły się w serwisie. Dzięki temu łatwiej być na bieżąco - i nie umkną Wam żadne tematy. Owocnej lektury!