Pion z silikatowych pustaków wentylacyjnych muruje się łatwo jak wieżę z klocków, ale trzeba pamiętać o jego prawidłowym połączeniu ze ścianą, a także o zagadnieniach akustyki i ognioodporności.
Świeży puch ma gęstość 30 kg/m3, ale już topniejący zbity śnieg to dla dachu obciążenie ponad 10 razy większe! Zobacz, jaki wpływ na ciężar ma struktura pokrywy śnieżnej.
Ściana o wysokiej termoizolacyjności jest naszym sprzymierzeńcem zarówno pod względem rachunków za ogrzewanie, jak i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Budowa domu bez pozwolenia, bez kierownika, bez milczącej zgody, za to z szeregiem składanych pod sankcją karną oświadczeń... Jakie korzyści i jakie zagrożenia dla inwestora niesie nowa ustawa? Rozmowa z rzeczoznawcą budowlanym - tekst + link do kanału na YouTube.
Chcesz skończyć prace murarskie jeszcze w tym roku, a na wiosnę od razu ruszyć z wykończeniem? Bardzo dobrze, zadbaj tylko o to, żeby konstrukcja przezimowała bezpiecznie.
Narożnik w ścianie z ceramiki o grubości 25 cm najłatwiej i najdokładniej wykonamy korzystając z systemowego pustaka uzupełniającego Porotherm 25 3x1/3.
Fachowcy wyjaśniają, dlaczego tak ważna jest aplikacja piany kilkoma cieńszymi warstwami zamiast jedną grubą - i ostrzegają przed skutkami niewłaściwego wykonawstwa.
Szczelina wentylacyjna musi być osłonięta przed inwazją nieproszonych gości, a jednocześnie mieć na tyle duży przekrój, żeby zapewnić odpowiedni dostęp powietrza pod dachówki.
Kryte dachówką wielopołaciowe dachy są przepiękne, ale przez swoją skomplikowaną konstrukcję dość trudne. Warto z grubsza poznać ich problematykę, żeby wybrać najlepszy materiał pokryciowy, a także wiedzieć, czego się spodziewać na liście zakupowej.
Czy robić fundamenty przed zimą? Jeśli aura pozwala, to robić, ale tak, żeby nie uległy uszkodzeniu przez kilka miesięcy deszczu, śniegu oraz naprzemiennych cykli zamarzania i odwilży.
Co robić, kiedy wciągniemy w odkurzacz zabawkę, nakrętkę czy maseczkę, a te utkną w przewodach? Najpierw możemy wypróbować domowe sposoby udrożnienia instalacji. Jeśli zawiodą - pomogą profesjonalni serwisanci.
Od dnia 19 września 2021 roku projekt budowlany sporządzany jest na innych niż wcześniej zasadach. Wchodząca w życie ustawa, nazywana potocznie dużą nowelizacją Prawa budowlanego, podzieliła projekt na trzy zasadnicze części.
Zamontowane kilkanaście lat temu okna dachowe starego typu najwyższy czas wymienić na nowe. Jakie to przyniesie korzyści – i jak w praktyce wygląda przebieg prac? Zobacz realizację FAKRO w domu w podwarszawskim Chotomowie.
Nowoczesne rolety zewnętrzne zaciemniają wnętrze na życzenie, chronią przed upałem, wiatrem i utrudniają włamanie, zapewniają ciszę i poczucie prywatności. Zobacz, dlaczego warto postawić na zestaw „okno + roleta” i na jakie detale techniczne zwrócić uwagę.
Co znajduje się w typowym projekcie montażowym stropu panelowego i co musimy sprawdzić na budowie przed jego akceptacją? Zobacz przykładowe rozwiązanie.
Przepływ powietrza pod pokryciem jest ważny dla trwałości dachu. Zobacz, co decyduje o skuteczności wentylacji, jaką wysokość powinny mieć kontrłaty oraz gdzie umieścić w połaci dachówki wentylacyjne.
Dach skośny o niskim kącie nachylenia - poniżej 22 stopni - wymaga doboru odpowiednich materiałów i rozwiązań montażowych. Na jakie detale zwrócić uwagę przy kryciu dachówką i co powinno się znaleźć na liście zakupowej?
Na tej stronie znajdziecie listę artykułów, które ostatnio pojawiły się w serwisie. Dzięki temu łatwiej być na bieżąco - i nie umkną Wam żadne tematy. Owocnej lektury!