Jak przygotować szalunek pod żelbetowy filar lub fragment ściany z wykorzystaniem systemowych płyt? Na ile wystarczają szalunki i jak o nie dbać? Zobacz migawki z placu budowy.
Słomiana strzecha, ceglana elewacja, a na dużych przeszkleniach... nowoczesne markizy solarne. Właściciele holenderskiego domu zainwestowali w komfort, jednocześnie utrzymując nietuzinkową architekturę budynku. Zobacz case study FAKRO.
Galeco BEZOKAPOWY to system orynnowania ukryty w elewacji. Jednym z jego istotnych elementów jest studzienka rewizyjna. Zobacz, jakie jest jej zadanie i jak ją zamontować.
Z inżynierami z H+H Polska rozmawiamy o cechach silikatów i betonu komórkowego, omawiamy ich zalety w kontekście konkretnych zastosowań, radzimy, co kiedy sprawdzi się lepiej, a na co trzeba uważać. Poruszamy też ciekawy wątek łączenia obu materiałów w obrębie jednego budynku, a nawet... jednej przegrody. Zobaczcie sami!
Kwadratowy kształt rynien to dla wielu budynków estetyczne must have. Co jednak zrobić, jeśli wymagania wizualne nie idą w parze z możliwościami finansowymi? Zamiast psuć efekt klasyczną rynną półokrągłą, można wybrać tańszy wariant systemu kwadratowego – nie stalowy, tylko z PVC.
Stara stolarka okienna to dużo odpadów, które dla branży, jako regranulat PVC, stanowią cenny surowiec do produkcji nowych okien. Najpierw jednak musimy zdemontowane okna oddać do utylizacji. Zobacz, gdzie to zrobić i dlaczego to takie ważne.
Nowoczesna architektura niesie szereg wyzwań konstrukcyjnych. Adam Penger, inżynier budownictwa i wykonawca budowlany, oprowadza nas po ciekawej budowie i opowiada, dlaczego zdecydował się zainwestować w profesjonalne szalunki.
Czy zaślepki mocuje się przed czy po zamontowaniu rynien w hakach? Dlaczego zawsze potrzebny jest klej? Kiedy wybrać zaślepkę stalową, a kiedy z PVC? Ten z pozoru mało ciekawy detal może zaważyć na szczelności i estetyce orynnowania. Zobacz, jak go dobrze wykonać.
Czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie skuwać płytek? Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na powierzchnię. Zobacz, jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi inwestorzy.
Ściany z betonu komórkowego podczas budowy łatwo przyjmują wodę, co budzi niepotrzebny niepokój inwestorów. Mokre bloczki szybko wysychają, a ich parametry nie ulegają zmianie... Ale posłuchajcie sami, wyjaśniamy, o co chodzi.
Schowane w elewacji rury spustowe trzeba ocieplić tak, żeby zachowane były walory estetyczne elewacji, a przy tym nie ucierpiała termika ścian. Sprawdzonym i łatwym wykonawczo patentem jest gotowa termoizolacyjna obudowa pionu.
Na tej stronie znajdziecie listę artykułów, które ostatnio pojawiły się w serwisie. Dzięki temu łatwiej być na bieżąco - i nie umkną Wam żadne tematy. Owocnej lektury!