Jastrych zamknięty jest między podłożem a posadzką, co definiuje zakres jego grubości, a tym samym zawęża nieco wybór konkretnej mieszanki. Jednocześnie na docelową grubość podkładu podłogowego ma wpływ szereg czynników eksploatacyjnych. Co musimy uwzględnić?
Tynk wewnętrzny służy do zabezpieczenia i wyrównania powierzchni ściany przed jej ostatecznym wykończeniem. Jego funkcjonalność nie kończy się jednak na walorach estetycznych. Za co jeszcze odpowiada?
Przez co najmniej kilka miesięcy to właśnie tu toczy się budowlane życie. Trzeba zapewnić dostęp do podstawowych mediów, schemat komunikacyjny, miejsce pracy i składowania sprzętu. Logistyka i porządek oszczędzą czas, pieniądze i nerwy.
Rodzaj posadzki definiuje nam grubość jastrychu w poszczególnych pomieszczeniach, ma też znaczenie dla niektórych jego cech użytkowych. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.
O tym, jaki konkretnie wybrać jastrych, decyduje wiele czynników. Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę, to warunki eksploatacji - czyli przeznaczenie pomieszczenia.
Produkty z linii Protectosil, złożone z silanów o cząsteczkach wielkości 1 nm, zapewniają skuteczną ochronę mineralnych podłoży przed wodą, plamami oraz agresją biologiczną i chemiczną.
Przeznaczone na ściany zewnętrzne bloczki najpopularniejszych producentów różnią się między sobą wymiarami i parametrami. Sprawdź, które najlepiej pasują do Twojego projektu!
Przywykliśmy do tego, że z dachu domu wystaje przynajmniej jeden komin, a w pomieszczeniach mamy grzejniki albo ciepłe podłogi. System ogrzewania podczerwienią wywraca to myślenie do góry nogami… O jego zaletach oraz o kwestiach technicznych i użytkowych rozmawiamy z przedstawicielem firmy Red Snake.
Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.
Ekipa z polecenia, pogoda jesienna, ani mroźno, ani upalnie, idealne warunki do betonowania - a tymczasem robione po południu wieńce rano okazały się pozapadane i popękane... Jak do tego doszło? I co z tym dalej począć?
Silikaty nie należą do "ciepłych" materiałów murowych. Skąd bierze się ich popularność w budownictwie energooszczędnym i pasywnym? O czym pamiętać, żeby w pełni wykorzystać ich możliwości? Ciekawa rozmowa z ekspertami Stowarzyszenia Producentów Silikatów "Białe murowanie".
Obsypkę filtracyjną rur drenarskich warto wykonać z luźnego kruszywa keramzytowego. To rozwiązanie niekłopotliwe pod względem wykonawczym, a przy tym zapewnia dodatkowe docieplenie strefy posadowienia.
Deskowanie żelbetowych elementów konstrukcyjnych nie jest tanie, ale warto zaufać wykonawcom i... przesadnie na nim nie oszczędzać. To od stabilności szalunków w dużej mierze zależy prawidłowe wykonanie wieńców, nadproży czy filarów.