Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ochrona drobnocząsteczkowa

Produkty z linii Protectosil, złożone z silanów o cząsteczkach wielkości 1 nm, zapewniają skuteczną ochronę mineralnych podłoży przed wodą, plamami oraz agresją biologiczną i chemiczną.

Opatentowane unikatowe cząsteczki silanów, których rozmiar wynosi ok 1 nm, są kilkadziesiąt razy mniejsze niż cząsteczki stosowanych popularnie siloksanów czy silikonów. To sprawia, że produkty Protectosil zabezpieczają nie tylko powierzchnię, ale też wszystkie pory w podłożu, tworząc równomierną warstwę hydrofobową skutecznie zapobiegającą wnikaniu wody i zanieczyszczeń. Nie dochodzi przy tym do zmiany koloru i wyglądu zabezpieczanego materiału - powłoka pozostaje przejrzysta.


Protectosil wnika w powierzchnię, tworząc powłokę wodoodporną, od której krople wody po prostu się odbijają (fot. CFI WORLD)

Preparaty są odporne na korozję biologiczną i chemiczną, promieniowanie UV oraz ścieranie. Chronią przed plamami z produktów spożywczych, płynów samochodowych, a także przed alkaliami obecnymi np. w ptasich odchodach. Ogromną zaletą środków Protectosil jest ich trwałe zespolenie z podłożem. Unikalna obróbka silanem penetruje w strukturę zabezpieczanej powierzchni i chemicznie wiąże się z krzemionką, dzięki czemu warstwa ochronna przez lata nie ulega zniszczeniu ani wypłukaniu.  


Pomimo naturalnej porowatości elementów woda nie wnika w ich strukturę - krople utrzymują się na powierzchni (fot. KMR) 

W zależności od grup funkcyjnych Produkty Protectosil mogą być zastosowane jako środki hydrofobizujące, chroniące przed korozją, antygraffiti lub jako środki do utrzymania podłoża w czystości (easy to clean). Polecane są do ochrony podłoży mineralnych:
- betonów, w tym podjazdów i tarasów z kostki betonowej lub płyt,
- cegieł,
- kamieni naturalnych, w tym piaskowców, marmurów i granitów, np. na elewacjach.
 

Należy pamiętać, że powierzchnie wrażliwe, takie jak szkło, plastik czy metal, mogą wejść w reakcję z kroplami preparatu, dlatego przed rozpoczęciem aplikacji należy zabezpieczyć okna, drzwi i inne elementy znajdujące się w pobliżu tarasu, podjazdu czy elewacji!

Wszelkie informacje na temat produktów oraz dane kontaktowe do działu sprzedaży znajdują się na stronie producenta.


 

Data publikacji: 20 lutego 2019

Zobacz także

Do zaślepienia końców rury można użyć styropianu (fot. Mirosław Gencel)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Rozgarnianie betonu... rurą

Do mieszanek betonowych o rzadkiej konsystencji zamiast klasycznej "ściągaczki" z drewna można użyć zadeklowanej plastikowej rury.
PYTANIA I DYLEMATY

Jaki wybrać komin?

Jaki komin wybrać do pieca gazowego w nowo budowanym domu - z wkładem ceramicznym czy z nierdzewki?
Prawidłowo wykonana obmurówka przez lata nie wymaga interwencji (fot. WIENERBERGER)ROZMOWY

Klinkierowa obmurówka komina

Cegły pełne czy drążone? Jakiej użyć zaprawy? Jak przygotować płytę wspornikową? Co z obróbkami? O prawidłowe wykonanie obmurówki komina zapytaliśmy ekspertów.