Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ćwierć kubika betonu

Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.

Mieszanka betonowa podawana jest pompą z podajnikiem. Pompa nigdy nie wysysa betonu w 100% - na dnie zbiornika zawsze zostaje resztka, którą później w zakładzie betoniarskim i tak trzeba usunąć. Można więc podłożyć grubą folię budowlaną pod wylew zbiornika, zrzucić pozostały beton i wykorzystać go do zakończenia prac. 


Do "uszarpania" jest raptem kilka - kilkanaście litrów betonu, jeśli brakuje nam więcej, niestety musimy zamówić kolejną dostawę (fot. BZ)

 

 

Data publikacji: 21 listopada 2018

Zobacz także

Drenaż z wykorzystaniem keramzytu to dość powszechne i korzystne rozwiązanie (fot. LECA)FUNDAMENTY

Drenaż plus keramzyt

Obsypkę filtracyjną rur drenarskich warto wykonać z luźnego kruszywa keramzytowego. To rozwiązanie niekłopotliwe pod względem wykonawczym, a przy tym zapewnia dodatkowe docieplenie strefy posadowienia.
Na jedną płytę potrzeba od kilkudziesięciu do kilkuset dystansów (fot. ADAM PENGER)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Gięte kobyłki

"Kobyłki", czyli dystanse pod zbrojenie górne w płytach fundamentowych i stropowych, przygotowuje się na giętarce w czterech ruchach.
Wody z wykopu trzeba się na czas budowy pozbyć (fot. KMR)FUNDAMENTY

Uwaga, woda!

Masz działkę o wysokim poziomie ZWG? Boisz się, że podczas wiosennych roztopów woda przeszkodzi w pracach fundamentowych? Zobacz, jak się jej pozbyć z wykopu.