Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ćwierć kubika betonu

Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.

Mieszanka betonowa podawana jest pompą z podajnikiem. Pompa nigdy nie wysysa betonu w 100% - na dnie zbiornika zawsze zostaje resztka, którą później w zakładzie betoniarskim i tak trzeba usunąć. Można więc podłożyć grubą folię budowlaną pod wylew zbiornika, zrzucić pozostały beton i wykorzystać go do zakończenia prac. 


Do "uszarpania" jest raptem kilka - kilkanaście litrów betonu, jeśli brakuje nam więcej, niestety musimy zamówić kolejną dostawę (fot. BZ)

 

 

Data publikacji: 21 listopada 2018

Zobacz także

Fundamenty trzeba przed zimą obsypać (fot. Paulina OO)FUNDAMENTY

Fundamenty przed zimą

Czy robić fundamenty przed zimą? Jeśli aura pozwala, to robić, ale tak, żeby nie uległy uszkodzeniu przez kilka miesięcy deszczu, śniegu oraz naprzemiennych cykli zamarzania i odwilży.
Drenaż z wykorzystaniem keramzytu to dość powszechne i korzystne rozwiązanie (fot. LECA)FUNDAMENTY

Drenaż plus keramzyt

Obsypkę filtracyjną rur drenarskich warto wykonać z luźnego kruszywa keramzytowego. To rozwiązanie niekłopotliwe pod względem wykonawczym, a przy tym zapewnia dodatkowe docieplenie strefy posadowienia.
Na jedną płytę potrzeba od kilkudziesięciu do kilkuset dystansów (fot. ADAM PENGER)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Gięte kobyłki

"Kobyłki", czyli dystanse pod zbrojenie górne w płytach fundamentowych i stropowych, przygotowuje się na giętarce w czterech ruchach.