Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Systemowe 3x1/3

Oferta Wienerberger rozszerzyła się o nowe rozwiązanie systemowe - pustak uzupełniający Porotherm 25 3x1/3 P+W.

Porotherm 25 3x1/3 P+W to pustak uzupełniający do budowy ścian dwuwarstwowych z popularnych linii produktów: Porotherm 25 P+W oraz Porotherm 25 E3. Specjalnie zmodyfikowany układ drążeń umożliwia bardzo łatwy i precyzyjny podział elementu na mniejsze części o długości odpowiednio 1/3 lub 2/3 pełnego pustaka (stąd w nazwie 3 x 1/3).


Do cięcia pustaka wzdłuż specjalnie przygotowanych drążeń wystarczy młotek murarski (fot. WIENERBERGER)

Dane techniczne:

  • wymiary: 250 x 373 x 238 mm
  • masa ok. 18 kg
  • klasa wytrzymałości 15

Pustaki uzupełniające są niezastąpione w narożnikach ścian oraz w otworach okiennych i drzwiowych. Możliwość szybkiego, wygodnego i dokładnego docinania elementów wykończeniowych w tych miejscach znacznie przyśpiesza pracę, ale przede wszystkim poprawia estetykę muru, a później ułatwia montaż okien, drzwi i parapetów. 


Równo docięte elementy pozwalają na poprawne prowadzenie narożników ścian (fot. WIENERBERGER)


Pustaki uzupełniające to wygodne rozwiązanie w ościeżach otworów okiennych (fot. WIENERBERGER)

Nowy produkt wzbogaca bardzo kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Porotherm to komplementarny system, na który składają się nie tylko pustaki przeznaczone do budowy ścian o różnej konstrukcji, ale również odpowiednie zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające – pustaki połówkowe i narożnikowe, elementy nadproży i stropów budynku. W ofercie firmy Wienerberger dostępne są pustaki ceramiczne do wszystkich rodzajów ścian zewnętrznych – od najgrubszych i najcieplejszych ścian jednowarstwowych o grubości 44 cm, przez rozwiązania dwuwarstwowe (czyli ściany docieplane), po trójwarstwowe ściany wykończone elewacją z klinkieru.

Więcej informacji na stronie producenta.


 

Data publikacji: 28 marca 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Doroczne spotkanie SSO

9-10 maja 2019 roku w Ożarowie Mazowieckim Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) zorganizuje już po raz szósty Międzynarodową Konferencję ETICS, najważniejsze wydarzenie polskiej branży ociepleń. 
fot. VELUXAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Zestawy okienne VELUX

Od 25 marca 2019 roku taniej będzie można kupić zestawy okien VELUX: dwa okna dachowe wraz z kołnierzem do montażu kombi lub okno dachowe w komplecie z oknem kolankowym.
fot. GIPSETAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Taka prosta zabudowa

Gipset to innowacyjny system gotowych modułów do szybkiej zabudowy gipsowo-kartonowej, patent opracowany przez zespół polskich specjalistów.