Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Systemowe 3x1/3

Oferta Wienerberger rozszerzyła się o nowe rozwiązanie systemowe - pustak uzupełniający Porotherm 25 3x1/3 P+W.

Porotherm 25 3x1/3 P+W to pustak uzupełniający do budowy ścian dwuwarstwowych z popularnych linii produktów: Porotherm 25 P+W oraz Porotherm 25 E3. Specjalnie zmodyfikowany układ drążeń umożliwia bardzo łatwy i precyzyjny podział elementu na mniejsze części o długości odpowiednio 1/3 lub 2/3 pełnego pustaka (stąd w nazwie 3 x 1/3).


Do cięcia pustaka wzdłuż specjalnie przygotowanych drążeń wystarczy młotek murarski (fot. WIENERBERGER)

Dane techniczne:

  • wymiary: 250 x 373 x 238 mm
  • masa ok. 18 kg
  • klasa wytrzymałości 15

Pustaki uzupełniające są niezastąpione w narożnikach ścian oraz w otworach okiennych i drzwiowych. Możliwość szybkiego, wygodnego i dokładnego docinania elementów wykończeniowych w tych miejscach znacznie przyśpiesza pracę, ale przede wszystkim poprawia estetykę muru, a później ułatwia montaż okien, drzwi i parapetów. 


Równo docięte elementy pozwalają na poprawne prowadzenie narożników ścian (fot. WIENERBERGER)


Pustaki uzupełniające to wygodne rozwiązanie w ościeżach otworów okiennych (fot. WIENERBERGER)

Nowy produkt wzbogaca bardzo kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Porotherm to komplementarny system, na który składają się nie tylko pustaki przeznaczone do budowy ścian o różnej konstrukcji, ale również odpowiednie zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające – pustaki połówkowe i narożnikowe, elementy nadproży i stropów budynku. W ofercie firmy Wienerberger dostępne są pustaki ceramiczne do wszystkich rodzajów ścian zewnętrznych – od najgrubszych i najcieplejszych ścian jednowarstwowych o grubości 44 cm, przez rozwiązania dwuwarstwowe (czyli ściany docieplane), po trójwarstwowe ściany wykończone elewacją z klinkieru.

Więcej informacji na stronie producenta.


 

Data publikacji: 28 marca 2019

Zobacz także

Bloczki różnią się parametrami i wyglądem (fot. SOLBET)BETON KOMÓRKOWY

Przegląd bloczków z betonu komórkowego

Przeznaczone na ściany zewnętrzne bloczki najpopularniejszych producentów różnią się między sobą wymiarami i parametrami. Sprawdź, które najlepiej pasują do Twojego projektu!
Zapadnięta powierzchnia wieńca to skutek złej gęstości betonu (fot. red.)ŚCIANY

Zapadnięty wieniec

Ekipa z polecenia, pogoda jesienna, ani mroźno, ani upalnie, idealne warunki do betonowania - a tymczasem robione po południu wieńce rano okazały się pozapadane i popękane... Jak do tego doszło? I co z tym dalej począć?
Na energooszczędność warto patrzeć przez pryzmat kilku cech, nie tylko parametrów cieplnych elementów murowych (fot. KMR)ROZMOWY

Silikaty a energooszczędność

Silikaty nie należą do "ciepłych" materiałów murowych. Skąd bierze się ich popularność w budownictwie energooszczędnym i pasywnym? O czym pamiętać, żeby w pełni wykorzystać ich możliwości? Ciekawa rozmowa z ekspertami Stowarzyszenia Producentów Silikatów "Białe murowanie".