Papa na lepiku, długo, długo nic, potem masy KMB, szlamy mineralne i wreszcie hybrydowe polimery. Na przestrzeni ostatnich dekad w zakresie hydroizolacji nastąpił prawdziwy przełom. Co wyróżnia te najnowocześniejsze?
Aby uniknąć problemów z odpadającymi płytkami i wykruszaniem spoin, trzeba po pierwsze użyć odpowiedniej chemii budowlanej, a po drugie zadbać w trakcie prac o kilka istotnych szczegółów.
Czy wykonawcy słusznie „boją się” zewnętrznych okładzin ceramicznych, czy może szkody mrozowe to nie wina braku staranności, a raczej kwestia nieodpowiednich materiałów? Zobacz, z czego wykonać uszczelnienie zespolone, żeby płytki na tarasie i balkonie trwale się trzymały.
Wymieniasz stare okna z PVC? Oddaj je firmie recyklingowej! Zobacz, dlaczego to korzystne i co się dzieje na terenie zakładu. Rozmowa z Jędrzejem Nosko z firmy Metal-Plast.
Najem lokalu, współdzielone biuro czy dostęp dla opiekunki - dzięki możliwości zdalnego nadawania uprawnień poprzez SMS możemy szybko i bezpiecznie przekazać klucze z każdego miejsca na świecie.
Podobno dla złodzieja każdy dom to kwestia przygotowania i czasu, ale im tego czasu potrzeba więcej, tym możemy czuć się bezpieczniejsi. Na co zwrócić uwagę kupując system zamknięć do domu? Zapytaliśmy ekspertów EVVA Polska.
Pomimo realnych szkód wilgotnościowych, jakie woda wyrządza w strefie przyziemia, cokół budynku to detal wciąż zaniedbywany w temacie hydroizolacji. Zobacz, jak i czym powinno się go uszczelnić.
Czym są uszczelnienia szybkoschnące? Czy zawsze są lepsze od tradycyjnych? Kiedy i gdzie warto je stosować? Poznaj zalety i wady produktów hydroizolacyjnych typu „rapid”.
"Byłam, widziałam, montowałam!" - relacja ze szkolenia dla dekarzy, które odbyło się w Akademii CREATON w Widziszewie. O tym, co się dzieje na sali, opowiada Michał Kacprzak.
Wiążący beton ma prawo ulec nad strzemionami powierzchniowemu zarysowaniu, ale takie spękania łatwo jest zamknąć – wystarczy w odpowiednim momencie zatrzeć powierzchnię pacą.
Poziomą przekładką pod ścianami parteru może być papa, ale nadaje się do tego również specjalna folia fundamentowa. Podobno pracuje się z nią wygodniej. Tak przynajmniej twierdzi wykonawca - pan Tomasz.
Ciężar ściany - i masa, jaką musi przenieść wykonawca - zależy od wagi elementów murowych i ich zapotrzebowania na m2. Zobacz, który materiał jest najlżejszy, a który najcięższy dla murarzy.
Dla elementów murowych kluczowym parametrem jest wytrzymałość na ściskanie. Jednak w niektórych miejscach w budynku ściany poddawane są również innym obciążeniom - i wtedy potrzebne bywa wzmocnienie. Zobacz ogólny schemat statyczny.
Ranking BMR opiera się na badaniu opinii wykonawców, którzy spontanicznie wskazują marki najlepszej jakości i używane najczęściej. O tym, na jakiej podstawie przyznawane są wyróżnienia, jak sporządzany jest raport i co logo BMR daje konsumentom - rozmawiamy z Joanną Florczak-Czujwid.