Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

OKNOREC we współpracy z salonami okiennymi

OKNOREC partnerem Kampanii Termomodernizacyjnej „DOTACJE NA OKNA”.

Wymiana okien jest jednym z ważnych etapów termomodernizacji budynków i wsparta jest rządowym programem dopłat z programu „Czyste powietrze 3.0”. Aby wspomóc inwestorów i usprawnić procedury pozyskania środków z rządowych dopłat, w ramach Kampanii Termomodernizacyjnej „DOTACJE NA OKNA” prowadzone są działania edukacyjne dla pracowników salonów okiennych, którzy pomagają w dokonaniu właściwego wyboru stolarki i w złożeniu odpowiedniej dokumentacji.

Poza zakupem nowych okien, bardzo ważnym aspektem w procesie termomodernizacji budynków jest „zaopiekowanie się” starą stolarką. Zdemontowane okna nie powinny trafić na składowisko odpadów (wysypisko śmieci). Dlatego w ramach projektu recyklingowego OKNOREC salony okienne oraz powiązani z nimi montażyści uzyskają wsparcie firm recyklingowych. Partnerzy i uczestnicy Kampanii Termomodernizacyjnej będą działali w celu odzyskania komponentów, z jakich zbudowane jest okno i wykorzystania ich jako surowców w produkcji nowej stolarki. Docelowo ma to zapewnić przetwarzanie zdemontowanych okien w zamkniętym łańcuchu, w procesie zapewniającym recykling okien, a nie ich utylizację.

Projekt OKNOREC - współpraca z salonami okiennymi (EPPA)

>>> www.oknorec.pl


OKNOREC, czyli RECYKLING OKIEN, to specjalny projekt, który jednoczy we wspólnym celu wszystkich uczestników branży okiennej w Polsce. W ramach projektu realizowany jest cały proces wsparcia wymiany okien z demontaży podczas renowacyjnej fali wymian okien w Polsce oraz w Europie. Celem projektu jest zapewnienie zamkniętego łańcucha produkcji nowych okien z maksymalizacją zaangażowania surowców pochodzących z recyklingu, ze zdemontowanej stolarki. Zamknięty cykl życia produktu i wielokrotne wykorzystanie surowców do wytworzenia tego samego wyrobu jest najczystszą formą ekologii.

Partnerzy projektu recyklingowego OKNOREC:
ALUPLAST, DECEUNINCK, DEKOS, FINSTRAL, GEALAN, GEBHARDT-STAHL, INTERNORM, METAL-PLAST, PROFINE, SALAMANDER, SCHÜCO,  REHAU, VEKA, VINYL PLUS.


Źródło: materiały prasowe EPPA.

Data publikacji: 7 listopada 2023

Zobacz także

Panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile od Wienerberger przeznaczone sa do układania razem z wybranymi modelami płaskich dachówek ceramicznych (fot. WIENERBERGER)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

PV Wevolt X-Tile

Wienerberger wprowadza do oferty nowoczesne panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile zintegrowane z płaskimi dachówkami ceramicznymi.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Era Budynków Pasywnych – Czas Mistrzów

W dniach 17 - 19 października na łamach Akademii Zdrowego Budownictwa odbędzie się bezpłatna międzynarodowa konferencja w formule online.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Polscy recyklerzy w EPPA

Firmy Metal-Plast i DekoS, zajmujące się recyklingiem okien, dołączają do EPPA jako członkowie stowarzyszeni.