Wełna mineralna to najpopularniejszy materiał do ocieplania dachu. Ale którą wybrać? Superciepłą, naturalnie brązową, mniej pylącą, a może wystarczy najtańsza?
Co wybrać na ocieplenie poddasza? Kiedy lepiej sprawdzi się wełna, a kiedy pianka? Jakie są zalety, wady i konsekwencje dokonanego wyboru? Zobacz tabelaryczne zestawienie.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaką moc kryje w swojej ciepłej strukturze wełna mineralna? Jak wiele ma zastosowań? W branży ociepleń nie wymyślono dotąd innego równie wszechstronnego i długowiecznego materiału. Zresztą oceńcie sami.
Oszczędność energii jest jednym z najważniejszych kierunków dzisiejszego budownictwa. Termomodernizacja to szansa dla starych budynków, aby sprostać wymaganiom obecnych przepisów - i zapewnić mieszkańcom odpowiedni komfort użytkowy.
Strefy wokółokienne to nie tylko potencjalne mostki termiczne, ale też miejsca, w których silniej koncentrują się naprężenia. Zobacz, jak uchronić je i przed przemarzaniem, i pękaniem.
Lambda, opór cieplny, współczynnik przewodzenia ciepła, strumień, wartość deklarowana i obliczeniowa... Jakie parametry kryją się pod tymi określeniami - i jak to się ma do tego wszechobecnego współczynnika przenikania ciepła U?
Sprawdź, kiedy i gdzie należy użyć łączników mechanicznych, jakie kołki lub dyble będą Ci potrzebne i jak poprawnie zamocować nimi termoizolację do ściany.
Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych warto poświęcić chwilę na uważne sprawdzenie geometrii i wilgotności ścian oraz ewentualne przygotowanie ich powierzchni. To my, inwestorzy, będziemy później borykać się z ewentualnymi skutkami niedopilnowania tego ważnego etapu.
Termoizolacja jest jednym z najważniejszych elementów domu niskoenergetycznego. W ramach cyklu "Budynki pasywne TV", o jej szeroko pojętej jakości rozmawiamy z Krzysztofem Krzemieniem.
Za energię grzewczą płacimy, i to niemało. Sprawdź, w które elementy domu warto zainwestować, żeby poniesione koszty szybko zwróciły się w oszczędnościach na ogrzewaniu.
Zewnętrzna warstwa systemu ociepleń, czyli cienkowarstwowy tynk, decyduje o wyglądzie elewacji i całego budynku. Liczy się jego kolor, struktura - ale też właściwości. Który wybrać?
Jest szkodliwa dla zdrowia czy nie? Jaką ma lambdę? Kiedy aplikować? Czy więźba nie będzie gniła? Zwolennicy ocieplania poddasza pianką widzą w niej same zalety. Pianosceptycy powątpiewają i straszą. Jak jest naprawdę?
Szukasz sprawdzonego rozwiązania na trwałe, szczelne ocieplenie dachu, fundamentów albo podłogi? Pianka natryskowa to efekt gwarantowany przez certyfikowanych wykonawców.