Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ceramika

  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE Nowe łączniki Porotherm - nierdzewne, uniwersalne, do każdego typu ścian (fot. WIENERBERGER)

    Nowe łączniki Porotherm

    Kompleksowa oferta rozwiązań ściennych Porotherm została uzupełniona o nowe nierdzewne łączniki murowe o wysokiej trwałości i wszechstronnym zastosowaniu.
  • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Sznurek murarski można w łatwy sposób osadzić w zaprawie, zamiast wbijać go w element ścienny (fot. KMR)

    Mocowanie sznurka murarskiego

    Jak w prosty sposób zamocować sznurek wyznaczający linię ściany? Zamiast wbijać gwóźdź w twardy pustak lub bloczek, można miękko osadzić go w zaprawie.
  • BUDOWLANE DETALE Do wiercenia otworów w ścianach z pustaków Porotherm należy używać wiertarki bez udaru, a wiertło i kołki muszą pasować do podłoża z ceramiki poryzowanej (fot. WIENERBERGER)

    Mocowanie w ścianie z pustaków Porotherm

    Wiercenie i montaż w ścianach z pustaków Porotherm jest bezproblemowe. Wystarczy, że użyjemy kołków przewidzianych do mocowania w pustakach ceramicznych, a podczas prac zastosujemy się do kilku prostych zasad.
  • BUDOWLANE DETALE Im dokładniej przygotujemy pierwszą warstwę pustaków, tym łatwiej będzie murować całą ścianę - w przypadku szlifowanych pustaków Porotherm, które muruje się na cienkie spoiny, jest to szczególnie istotne (fot. WIENERBERGER)

    Porotherm Dryfix – pierwsza warstwa muru

    Prawidłowe wykonanie pierwszej warstwy pustaków w technologii cienkowarstwowej Porotherm Dryfix decyduje o łatwości i poprawności dalszych prac murarskich.
  • BUDOWLANE DETALE Murując dom w technologii Porotherm 24, warto wykorzystać w ościeżach i strefie podparapetowej docinane pustaki Porotherm 25 3x1/3 (rys. WIENERBERGER)

    Równe ościeże

    Wykonanie otworu okiennego w ścianie dwuwarstwowej z zastosowaniem pustaków Porotherm 25 3x1/3 Dryfix.
  • CERAMIKA Zgodnie z badaniami SW Research, według 59% respondentów, najbardziej energooszczędnym, a jednocześnie korzystnie wpływającym na zdrowie i samopoczucie mieszkańców materiałem do murowania ścian, są pustaki ceramiczne (fot. WIENERBERGER)

    Cel – dom energooszczędny

    Priorytetami inwestorów od lat są koszty budowy domu, jego funkcjonalność, estetyka i bilans energetyczny. Najnowsze sondaże wskazują, że to właśnie energooszczędność i parametry cieplne przegród stają się kluczowe. Jak w tym trendzie odnajduje się nowoczesna ceramika?
  • CERAMIKA Ściany to dla inwestora kluczowy etap budowy domu. Bardzo ważny jest zarówno wybór właściwego materiału jak i prawidłowe wykonawstwo (fot. WIENERBERGER)

    Systemowe pustaki Porotherm

    Ściany to nie tylko przeliczane na metry kwadratowe podstawowe pustaki. To kompletny system, na który składa się szereg akcesoriów – w tym różnorodne pustaki uzupełniające. Zobacz, jakie elementy wchodzą w skład systemu Porotherm.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

    Nowe pustaki Porotherm D

    Wienerberger rozszerza ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych i wprowadza na rynek nowe, lżejsze pustaki ceramiczne Porotherm D.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Drobna rewolucja

    Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną nowość - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix.
  • JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI Ścianom z ceramiki - w tym ścianom jednowarstwowym - przypisane są określone narzędzia, najpierw na etapie murowania, a potem wykańczania domu (fot. WIENERBERGER)

    Odpowiednie narzędzia i łączniki

    Stosowanie odpowiednich narzędzi do murowania i obróbki, a później dobór właściwych dla rodzaju przegrody systemów mocowania, to czynniki nierozerwalnie powiązane z przyjętą technologią budowy. Czego używać do ścian z ceramiki?
  • JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI W ścianach jednowarstwowych staranne przygotowanie newralgicznych stref jest szczególnie istotne (fot. WIENERBERGER)

    Trudne miejsca w ścianach jednowarstwowych

    Strefy wokółokienne, wieniec, styk z dachem – ich prawidłowe wykonanie jest w ceramicznych ścianach jednowarstwowych szczególnie istotne. Jak uniknąć mostków termicznych i zachować jednorodność systemu?
  • JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI W technologii Porotherm Dryfix wszystkie detale muszą być wykonane z dużą precyzją i ściśle wg instrukcji producenta (fot. WIENERBERGER)

    Podstawowe zasady murowania na sucho

    Technologia Porotherm Dryfix to budowlana innowacja, a więc i wytyczne wykonawcze trochę się od tradycyjnych różnią. Na co zwrócić szczególną uwagę budując ceramiczne ściany jednowarstwowe?
  • JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI Stawia się je szybko, są czyste, suche, ciepłe i paroprzepuszczalne - mowa o ścianach Porotherm T Dryfix (fot. WIENERBERGER)

    Sukces murowany… na sucho

    Dzisiejszy inwestor szanuje czas i środowisko. Szuka rozwiązań dobrej jakości, energooszczędnych, ekologicznych, zdrowych, ale też szybkich i wygodnych w budowie. Nowoczesna ceramika budowlana, ze szczegółowo dopracowaną technologią murowanych na sucho ścian jednowarstwowych, doskonale wpisuje się w ten pozytywny trend.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Zaprawieni na sucho

    Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów, gdzie weryfikowali swoje umiejętności rywalizując w konkursie, mieli też okazję do integracji i wymiany doświadczeń z ekspertami z firmy Wienerberger.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Systemowe 3x1/3

    Oferta Wienerberger rozszerzyła się o nowe rozwiązanie systemowe - pustak uzupełniający Porotherm 25 3x1/3 P+W.
  • INSPIRACJE fot. WIENERBERGER

    Nowe Long John-y

    Long John to seria cegieł klinkierowych marki Wienerberger o nietypowym podłużnym kształcie i strukturyzowanej surowej fakturze lica. Teraz cegły dostępne są w czterech nowych kolorach.
  • projekt - Adam Piaseczyński

    Konkurs Architektury Ceglanej

    W ramach I edycji Konkursu Architektury Ceglanej, organizowanej przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej, studenci kierunków architektonicznych uczelni wyższych z całej Polski zaprezentowali niezwykle pomysłowe podejście do zastosowania cegieł klinkierowych w nowoczesnej architekturze.
  • ŚCIANY Ściany jednowarstwowe muszą być wymurowane idealnie równo (fot. Karolina Barszczyk)

    Jednowarstwowy test murarski

    Chcesz mieć ściany jednowarstwowe? Pilnuj wykonawców! Ich błędów nie da się zatuszować warstwą ocieplenia! Artykuł "z życia" ku przestrodze.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. LHL KLINKIER

    Płomienna ETNA

    Ponadczasowa trwałość klinkieru teraz w pulsującej wewnętrznym żarem wulkanicznej kolorystyce - cegła Etna to nowa propozycja LHL Klinkier.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Księżycowa Lunaris

    Lunaris to najnowsza cegła klinkierowa w ofercie firmy Wienerberger. Jej szary kolor i delikatny połysk idealnie wpasowują się w panujące na rynku trendy.