Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Drobna rewolucja

Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną nowość - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix.

Rozwiązania systemowe Porotherm pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian z pustaków ceramicznych. Na system składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające. Dzięki ich dopasowaniu budowa staje się znacznie mniej skomplikowana, zapewniając lepszą jakość i szybszy czas pracy wykonywanej przez ekipę budowlaną.

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix to produkt, który powstał we współpracy ze specjalistami i architektami, aby zapewnić inwestorom najwyższą jakość i pewność rozwiązań. Szlifowany pustak cechuje się specjalnie zmodyfikowanym układem drążeń, dzięki któremu za pomocą zwykłego młotka murarskiego można w prosty sposób dociąć go, dzieląc na trzy równe części. Uzyskane elementy stanowią  systemowe uzupełnienie budowy ścian z pustaków Porotherm w narożnikach oraz przy otworach okiennych i drzwiowych. Pozwalają uzyskać właściwe przewiązanie i równą, gładką powierzchnię ościeży, ułatwiając montaż okien, drzwi i parapetów. Znacznie przyśpiesza to pracę, poprawia estetykę budowy, a co najważniejsze, pozwala na prawidłowe osadzenie oraz ocieplenie okna czy drzwi. Precyzyjne przygotowanie miejsca styku stolarki otworowej z murem to jeden z czynników zapobiegających tworzeniu się mostków termicznych i istotnie wpływających na parametry ściany. 

Porotherm Dryfix to oparta na zaprawie poliuretanowej innowacyjna technologia murowania na sucho, na cienkowarstwowe spoiny poziome. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na szybkość i czystość budowy. Jest to także idealna propozycja dla inwestorów chcących wybudować dom z myślą o przyszłości, w standardzie niemal zeroenergetycznym – im mniej mokrej zaprawy w murze, tym ściana jest bardziej sucha, a więc cieplejsza. 

Produkt w wersji 3x1/3 jest dostępny również w wersji, Profi, P+W oraz dla produktu Porotherm 25 E3 500, co daje możliwości jego zastosowania w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii Porotherm.


Źródło: materiały prasowe Wienerberger.

Data publikacji: 14 lipca 2020

Zobacz także

fot. OKNOPLASTAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Okna z effiAIR

OKNOPLAST prezentuje effiAIR, najnowsze rozwiązanie w ofercie, pozwalające na efektywne i bezpieczne wietrzenie pomieszczeń.
fot. BLACHY PRUSZYŃSKIAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

35 lat firmy Blachy Pruszyński

Lider na rynku metalowych pokryć dachowych i elewacyjnych obchodzi w tym roku 35-lecie działalności.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

FAKRO Innovations

Aplikacja FAKRO Innovations to nowoczesne narzędzie wspierające prezentację okien dachowych.