Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Ocieplanie przez odbijanie

System termoizolacji cienkowarstwowej BAUTER to gama innowacyjnych powłok przeznaczonych do ochrony cieplnej budynków. 

W odróżnieniu od klasycznych materiałów termoizolacyjnych, powłoki BAUTER mają zaledwie 0,5-1,0 mm grubości, a ich działanie opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu wielokrotnego odbicia promieniowania. Odpowiadają za to „pułapki fotonowe”, czyli mikrosfery polimerowe o średnicach 5-40 mm, które powstają dzięki unikalnej kompozycji składników: żywic, wypełniaczy oraz materiałów refleksyjnych i termoizolacyjnych. Puste w środku mikrocząsteczki mają wymiary dostosowane do długości fali promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego, przez co stanowią dla niego przeszkodę, na której niemal bez straty energii ulega wielokrotnemu odbiciu w kierunku wejścia.

BAUTER INSIDE

​Deklarowany współczynnik l = 0,000056 W/(mK), minimalna grubość powłoki to 0,5 mm. Nakładanie natryskowe, na każdy typ podłoża we wnętrzu domu. Wykończenie matowe, z możliwością barwienia na dowolny kolor.

BAUTER INSIDE służy do wykonywania termoizolacji wewnątrz budynku

Termorefleksyjna powłoka BAUTER INSIDE przeznaczona jest na ściany i sufity we wnętrzach budynków.To skuteczne rozwiązanie problemu strat energii w domach, w których nie można zastosować izolacji zewnętrznej (np. z powodu trudnej lokalizacji, układu konstrukcyjnego albo ograniczeń konserwatora zabytków). Powłoka chroni ogrzewane pomieszczenie przed stratami ciepła, a przy tym – dzięki dużej elastyczności – koryguje powierzchniowe mikropęknięcia, poprawiając ogólną estetykę. Ogranicza też skraplanie się wilgoci na ścianach, nie dopuszczając do rozwoju szkodliwych zwłaszcza dla alergików pleśni i grzybów. 

Powłoka BAUTER INSIDE na ścianach starego domu i na parapecie jest praktycznie niezauważalna, ale odbija promieniowanie, ograniczając straty ciepła (fot. BAUTERMO)
Powłoka BAUTER INSIDE na ścianach starego domu i na parapecie jest praktycznie niezauważalna, ale odbija promieniowanie, ograniczając straty ciepła (fot. BAUTERMO)

BAUTER OUTSIDE

Deklarowany współczynnik l = 0,000049 W/(mK), minimalna grubość powłoki to 0,5 mm. Nakładanie natryskowe. Wykończenie matowe, z możliwością barwienia na dowolny kolor.

BAUTER OUTSIDE służy do wykonywania powłoki termoizolacyjnej na elewacji  budynku

BAUTER OUTSIDE to termoizolacyjna I termorefleksyjna powłoka do fasad, zwłaszcza ścian betonowych lub murowanych wykończonych tynkiem. Jest szczególnie polecana do budynków podlegających ochronie zabytków, gdzie przepisy nie pozwalają na zastosowanie tradycyjnych metod termoizolacji. Powłoka sprzyja poprawie bilansu energetycznego budynku poprzez zjawisko odbicia promieniowania od zabezpieczonej powierzchni. Stanowi też barierę dla wody pochodzącej z zewnątrz, przy jednoczesnej paroprzepuszczalności od strony fasady - nie zakłóca „oddychania” ściany, wilgoć może swobodnie dyfundować na zewnątrz. Dodatkową zaletą jest to, że ochrona w postaci powłoki termorefleksyjnej stabilizuje temperaturę elewacji, zwiększając jej odporność na czynniki atmosferyczne – efektem jest redukcja spękań i ochrona przed blaknięciem. 

Powłoka BAUTER OUTSIDE to rozwiązanie bezpieczne w przypadku potrzeby zachowania wyglądu elewacji (zabytkowy budynek, cegła), ale świetnie sprawdza się również na fasadach nowszych domów (fot. BAUTERMO)
Powłoka BAUTER OUTSIDE to rozwiązanie bezpieczne w przypadku potrzeby zachowania wyglądu elewacji (zabytkowy budynek, cegła), ale świetnie sprawdza się również na fasadach nowszych domów (fot. BAUTERMO)

BAUTER ROOF

Deklarowany współczynnik l = 0,000049 W/(mK), minimalna grubość powłoki to 0,5-1,0 mm. Nakładanie natryskowe. Wykończenie matowe, z możliwością barwienia na dowolny kolor.

BAUTER ROOF służy do wykonywania powłoki termofleksyjnej na dachu  budynku

Termorefleksyjna powłoka BAUTER ROOF przeznaczona jest do wykonywania ochronnych aplikacji na wszelkich pokryciach dachowych (papa, gonty, blacha, blachodachówka, dachówka) oraz na stropodachach czy daszkach nad wejściem do domu. Tworzy wodoodporną, elastyczną membranę, uszczelniając mikropęknięcia, a przede wszystkim ogranicza nagrzewanie się powierzchni dachowych (zmniejsza efekt „wyspy gorąca”) i przegrzewanie się poddaszy. Wygodna aplikacja eliminuje konieczność pracochłonnych prac remontowych i ociepleniowych.

W ofercie BAUTER dostępnych jest też wiele rozwiązań uzupełniających, jak primery czy powłoki utwardzające, a także rozwiązania przeznaczone do ochrony przed wilgocią i starzeniem się wrażliwych powierzchni metalowych lub drewnianych, polecane szczególnie do obiektów zabytkowych. 


Więcej informacji: 

bauter.eu
bautermo.eu


Źródło: materiały prasowe BAUTER.

Data publikacji: 10 marca 2023

Zobacz także

Czy pianę natryskową można kłaść bezpośrednio na deskowanie? Zobacz artykuł (fot. IzolPoznań)OCIEPLANIE PIANĄ PUR

Piana na deskowanie

Czy ocieplenie z piany PUR można natryskiwać bezpośrednio na deskowanie? Zobacz, co na ten temat mówi profesjonalny wykonawca.
IzolPoznań izolacje natryskowe. Ocieplanie poddaszy pianą. Jak wybrać dobrą ekipę?ROZMOWY

Ocieplanie poddaszy pianą. Jak znaleźć dobrą ekipę?

Rozmowa z polecanym wielkopolskim wykonawcą izolacji natryskowych o profesjonalnym podejściu do klienta, o jakości i zaufaniu do rzemiosła, jakim jest ocieplanie pianką PUR.
Licząc czas potrzebny na aplikację i odparowanie, ocieplenie z piany OCIEPLANIE PIANĄ PUR

Jak długo schnie ocieplenie z piany?

Sama pianka PUR schnie w kilka sekund, ale aby izolacja była w pełni gotowa, potrzebuje czasu na odparowanie. Zobacz, kiedy można zacząć na poddaszu prace wykończeniowe.