Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Zobacz najnowsze publikacje

  • ŚCIANY Który materiał wybrać na ściany domu - beton komórkowy, ceramikę czy silikaty? (fot. SOLBET)

    Z czego stawiać dom?

    Beton komórkowy, ceramika czy silikaty? Zobacz, jakimi właściwościami wyróżniają się popularne elementy murowe oraz które cechy - i dlaczego - warto brać pod uwagę przy wyborze materiału na ściany domu.
  • DACH IDEALNY Czy wiecie, że już projekt domu, a więc kształt dachu, w pewien sposób generuje zakres cenowy? Zobacz, kiedy wydasz mniej (fot. CREATON)

    Projekt domu a koszt dachu – czy da się zaoszczędzić?

    Dach to jeden z droższych elementów budynku, a ewentualne cięcia budżetowe nie mogą zagrażać jego funkcjonalności i bezpieczeństwu. Gdzie zatem szukać potencjalnych oszczędności?
  • ROZMOWY Jak nakładać tynk agregatem? W jaki sposób zaciera się tynk? Zobacz nagranie

    Tynk cementowo-wapienny. Aplikacja i zacieranie

    Profesjonalny wykonawca tynków maszynowych na żywo prezentuje, w jaki sposób poprawnie nakładać i wyrównywać, a potem mechanicznie wygładzać cementowo-wapienny tynk typu lekkiego.
  • ROZMOWY Szalowanie stropu. Migawki z placu budowy.

    Szalowanie stropu. Migawki z budowy.

    Dlaczego warto korzystać z gotowych szalunków stropowych? Z czego wykonać niewymiarowe uzupełnienia i jak ustabilizować płyty? Zobaczcie krótkie nagranie z budowy.
  • INSPIRACJE W ciasnej wielkomiejskiej zabudowie idealnie sprawdzają się okna do dachów płaskich DXW (fot. FAKRO)

    FAKRO w wielkim mieście

    Okna do płaskich dachów sprawiły, że usytuowany w ciasnej zabudowie dom w pobliżu Chicago zyskał zupełnie nową jakość i funkcjonalność.
  • WYKONAWCÓW SPOSOBY NA... Czy wiecie, że z betonu komórkowego można wykonać atrakcyjną i bezpieczną obudowę kominka? (fot. SOLBET)

    Kominek w obudowie z betonu komórkowego

    Stelaż z płyt g-k? Niekoniecznie! Beton komórkowy jest odporny na działanie ognia i wysokiej temperatury, a jego podatność na klejenie i szlifowanie pozwala wykreować nawet niecodzienny projekt obudowy kominka.
  • ZASADY MUROWANIA Zimowa aura nie jest przeszkodą w prowadzeniu prac murarskich, pod warunkiem, że zastosujemy się do odpowiednich wytycznych (fot.BIAŁE MUROWANIE)

    Jak prowadzić prace murarskie w warunkach zimowych?

    Budowa domu w okresie zimowym zawsze będzie obarczona pewnymi utrudnieniami i spadkiem efektywności. Jednak sama niska temperatura nie oznacza jeszcze konieczności zatrzymania realizacji inwestycji. Kiedy i jak murować w chłodne dni?
  • DACH IDEALNY Dobrej jakości akcesoria są spójne z estetyką dachu, a poprawiają bezpieczeństwo (fot. CREATON)

    Rozwiązania systemowe dla dachówek cementowych CREATON

    Dachówki cementowe CREATON są cenione przez inwestorów za doskonałą jakość oraz wiele zalet użytkowych, takich jak wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, duża trwałość i atrakcyjna estetyka. Uzupełnieniem pokrycia są systemy funkcyjne: komunikacji dachowej oraz ochrony przeciwśnieżnej. 
  • WIĘŹBA I POSZYCIE Specjalistyczne taśmy naprawcze do membran dachowych pozwolą szybko zakleić rozdarcie albo przymocować krawędź arkusza (fot. AIB)

    Taśmy do membran dachowych

    Co zrobić, gdy membrana odstaje po bokach albo ulegnie miejscowemu rozdarciu czy przebiciu? Z pomocą przychodzą specjalistyczne taśmy naprawcze. Czym powinny się charakteryzować dobre taśmy i gdzie je wykorzystać?
  • BRAMY GARAŻOWE Dbaj o przydomową automatykę, a przed zimą wykonaj serwis napędów do bram wjazdowej i garażowej, żeby znienacka nie odmówiły posłuszeństwa (fot. BFT)

    Napęd do bramy ­– sprawdź przed zimą!

    Zimy nie są już tak srogie, jak kiedyś, ale plucha, wiatr i marznący deszcz ze śniegiem nie zachęcają do opuszczania auta przed bramą… Aby uniknąć przykrych niespodzianek w zimowe miesiące i zapewnić sobie wygodny dostęp do garażu i posesji, zadbaj o konserwację napędu.
  • INSPIRACJE Jakie dachówki kupić na swój dach i czym się kierować przy wyborze? Ekspert CREATON radzi (ft. CREATON)

    Jakie dachówki wybrać?

    Czym się kierować przy doborze pokrycia dachowego z ceramicznych lub cementowych dachówek? Ekspert CREATON radzi.
  • BUDOWLANE DETALE Zgodnie z wytycznymi producenta, rynny w systemie Galeco BZO należy montować bez spadku lub z małym nachyleniem 1 mm/m (fot. GALECO)

    Z jakim nachyleniem montować system Galeco BEZOKAPOWY?

    Ukryty w elewacji system orynnowania Galeco BEZOKAPOWY powinno się montować ze spadkiem nie przekraczającym 1 mm/m. To jeden z warunków uzyskania optymalnego efektu wizualnego „na gotowo”, po zamontowaniu maskownicy.
  • INSPIRACJE Z odpowiednimi preparatami łatwiej na długo utrzymać piękny wygląd nawierzchni brukowych (fot. SEMMELROCK)

    Zadbaj o nawierzchnię wokół domu

    Aby wykonane z kostek i płyt tarasy, podjazdy czy ścieżki ogrodowe zachowały piękny wygląd na lata, trzeba je regularnie czyścić i impregnować. Zobacz, jakie środki dobrać do różnych zabrudzeń i jak je odpowiednio stosować. Materiał prasowy Semmelrock.
  • FUNDAMENTY Podsypkę piaskową pod podłogę na gruncie należy zagęścić mechanicznie (fot. Adam Penger)

    Podłoga - zagęszczanie gruntu

    Jak zagęścić piasek pod podłogę na gruncie?
  • DACH Utrzymanie wysokiej funkcjonalności i estetycznego wyglądu dachu wymaga regularnego wykonywania różnych prac serwisowych (fot. CREATON)

    Zadbaj o dach jesienią

    Jak dbać o dach, aby utrzymać jego wysoką funkcjonalność i cieszyć się bezproblemowym, pięknym pokryciem przez lata?
  • INSPIRACJE OKIENNE Nowoczesne przesłony zewnętrzne pełnią wiele przydatnych funkcji, a jedną z nich jest skuteczna ochrona przed przegrzewaniem wnętrza domu. Rolety czy żaluzje - zobacz, kiedy co sprawdzi się lepiej (fot. MS)

    Zostaw upał za oknem!

    Nowoczesne duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza mnóstwo światła słonecznego, ale jego nadmiar, podobnie jak brak, bywa uciążliwy. Jak wygodnie regulować nasłonecznienie i temperaturę pomieszczeń? Skutecznym i eleganckim rozwiązaniem są osłony zewnętrzne, takie jak rolety lub żaluzje fasadowe.
  • BUDOWLANE DETALE Gotowe systemy szalunkowe świetnie nadają się na formy pod żelbetowe słupy. Zobacz, jak sprawnie przygotować szalunek filara pod bramę garażową (fot. red.)

    Szalowanie słupa. Z wizytą na budowie

    Jak przygotować szalunek pod żelbetowy filar lub fragment ściany z wykorzystaniem systemowych płyt? Na ile wystarczają szalunki i jak o nie dbać? Zobacz migawki z placu budowy.
  • INSPIRACJE Markizy FAKRO VMZ Solar idealnie komponują się z elewacją holenderskiego domu, a jego mieszkańcom zapewniają komfort codziennej eksploatacji (fot. FAKRO)

    Markizy pięknie wkomponowane w dom

    Słomiana strzecha, ceglana elewacja, a na dużych przeszkleniach... nowoczesne markizy solarne. Właściciele holenderskiego domu zainwestowali w komfort, jednocześnie utrzymując nietuzinkową architekturę budynku. Zobacz case study FAKRO.
  • BUDOWLANE DETALE Zakończenie pionu spustowego w bezokapowym systemie rynnowym stanowi studzienka rewizyjna. Musi być osadzona we właściwym położeniu i ustabilizowana betonową opaską fot. GALECO)

    Studnia rewizyjna w Galeco BEZOKAPOWY

    Galeco BEZOKAPOWY to system orynnowania ukryty w elewacji. Jednym z jego istotnych elementów jest studzienka rewizyjna. Zobacz, jakie jest jej zadanie i jak ją zamontować.
  • PYTANIA I DYLEMATY Gwint wkręta musi zagłębić się w murłacie na 10 cm, całkowitą długość wylicza się w zależności od wymiarów krokwi i zaciosu (fot. TR)

    Jak dobrać długość wkrętów ciesielskich?

    Jakiej długości wkręt ciesielski dobrać do połączenia krokwi z murłatą - krokiew 16 cm wysokości, zacios 4 cm, murłata 16x16 cm?