Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Dach premium z ceramiki

Dachówka ceramiczna jest pokryciem ponadczasowym. Wyróżnia ją wysoka jakość, trwałość, funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd, a zróżnicowanie formy i estetyki modeli umożliwia zaprojektowanie dachu szytego na miarę indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pokrycia ceramiczne renomowanych producentów, takich jak CREATON, odznaczają się na tle innych rozwiązań unikatową estetyką i bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych, w tym „skaczącej” ze skrajności w skrajność temperatury.  Potwierdza to szereg badań, jakim poddawane są wyroby: przykładowo dachówka ceramiczna PREMION marki CREATON przeszła test 1 000 cykli naprzemiennego zamrażania i rozmrażania bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Powierzchnia dachówek ceramicznych CREATON jest wzmacniana i chroniona wysokiej jakości powłokami: angobowaną NUANCE oraz glazurowaną FINESSE i NOBLESSE. Powłoki zabezpieczają połać przed osadzaniem się zanieczyszczeń i porastaniem przez mech, a jednocześnie zapewniają atrakcyjny wygląd i przedłużają żywotność całego dachu.

Dachówka ceramiczna CANTUS z powłoką NOBLESSE w kolorze łupka, kryształowa glazurowana (fot. CREATON)
Dachówka ceramiczna CANTUS z powłoką NOBLESSE w kolorze łupka, kryształowa glazurowana (fot. CREATON)

Potwierdzeniem deklarowanej jakości dachówek ceramicznych są przyznawane na nie gwarancje. Zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej,  CREATON na swoje wyroby udziela gwarancji aż do 50 lat. Tym samym jest ona jedną z najdłuższych obowiązujących na rynku.

Dachówki ceramiczne w każdych warunkach pogodowych zapewniają wysoką szczelność dachu. Zawdzięczają to między innymi wyjątkowo rozbudowanymi zamkami, które skutecznie chronią przed wnikaniem wody pod pokrycie. Na uwagę zasługują również żebra wzmacniające od spodu modeli wielkoformatowych, które zwiększają wytrzymałość i odporność dachu na uszkodzenia. Takie nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne stanowią też ułatwienie dla dekarzy. Lokatorzy domu z kolei docenią zapewne fakt, że dachówki ceramiczne powoli się nagrzewają – nie tworzą „wysp ciepła” - i dobrze tłumią odgłos kropel deszczu, korzystnie wpływając na komfort codziennego użytkowania poddasza.

Dachówka ceramiczna DOMINO z powłoką NUANCE w kolorze łupka, angobowana (fot. CREATON)
Dachówka ceramiczna DOMINO z powłoką NUANCE w kolorze łupka, angobowana (fot. CREATON)

Zakup markowych dachówek jest gwarancją połączenia skutecznej ochrony konstrukcji domu z dopracowaną i dostosowaną do specyfiki budynku estetyką dachu. W ofercie CREATON znajdziemy ponad 30 różnych modeli wraz z odpowiednimi akcesoriami, więc dopasujemy je zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i nowoczesnego.


Więcej szczegółowych informacji oraz ciekawych inspiracji na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych lub cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.


Źródło: materiały prasowe CREATON.

Data publikacji: 28 marca 2023

Zobacz także

Sposób wykończenia blachodachówki wpływa na jej estetykę i trwałość oraz na cenę (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Powłoki ochronne metalowych materiałów budowlanych

Co warto wiedzieć o sposobach zabezpieczania blaszanych pokryć dachowych, ogrodzeń czy paneli elewacyjnych?
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe mocowanie dachówek CREATON

Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa taśma kominowa w ofercie CREATON

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową ekonomiczną wersję taśmy do obróbek dekarskich - CREPFORM.