Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

„TAK” dla ciepłego montażu okien

„TAK” dla ciepłego montażu okien elewacyjnych – fachowcy polecają!

Według najnowszego raportu branżowego „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2018” technologia ciepłego montażu okien elewacyjnych cieszy się coraz większą popularnością. Analitycy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku podkreślają, że monterzy skłaniają się do wyboru tej technologii ze względu na zalety ciepłego montażu, które wywierają znaczący wpływ na późniejszą eksploatację okien.


Źródło: ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, raport „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2018”

Na razie na rynku niezmiennie dominuje tradycyjny montaż okien elewacyjnych – w 2017 roku obejmował on 66,6% usług. Zauważalny jest jednak wzrost udziału technologii ciepłego montażu - o 10,8 pkt. procentowych w stosunku do roku 2016. Co więcej, aż 78,3% monterów stolarki okiennej poleca właśnie ciepły montaż.
Wśród najczęściej wymienianych czynników polecania wykonawcy wskazywali na energooszczędność (37,4%), poprawę izolacyjności (14,0%) oraz szczelności (10,2%).
Inne istotne w opinii fachowców czynniki to: zapobieganie tworzeniu mostków termicznych i skraplaniu się wody, odpowiedź na rosnące wymagania klientów i przełożenie na ich późniejsze oszczędności, poprawa parametrów akustycznych oraz zgodność z zaleceniami producenta.
Co piąty promotor montażu warstwowego zadeklarował, że jest to po prostu najlepszy sposób montażu.


Więcej informacji o projektach i badaniach rynku budowlanego na stronie: www.asm-poland.com.pl

 

Data publikacji: 6 stycznia 2019

Zobacz także

Montaż okien w warstwie izolacji daje realne oszczędności energii cieplnej (fot. AIB)OKNA

Okna w warstwie izolacji

Dawniej przypisany tylko do budownictwa pasywnego, obecnie energooszczędny montaż okien z wysunięciem poza lico muru, w grubość ocieplenia ścian, staje się pomału budowlanym standardem. Jednym z wygodniejszych rozwiązań jest kompletny system SIMPLEX BASIC AIB.
Jak dbać o okna przed zimą (fot. NITUS)OKNA

Pomóż oknom przetrwać zimę

Kupujemy okna wysokiej jakości - a potem zostawiamy je na pastwę losu. Tymczasem brak regularnej konserwacji osłabia parametry okien i skraca ich żywotność. Zobacz, jak zadbać o okna przed zimą.
Jak są zbudowane okna energooszczędne? (fot. KRISPOL)OKNA

Okna energooszczędne

Dzisiejsze Warunki Techniczne wymuszają na nas postrzeganie okien głównie przez pryzmat energooszczędności. Zobacz, co ma na nią wpływ.