Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

System Budowy H+H

Sprawnie, kompleksowo i w zgodzie z naturą – System Budowy H+H. Materiał prasowy. 

System Budowy H+H to sposób na sprawną i szybką budowę, a co za tym idzie optymalizację kosztów. Dzięki szerokiej gamie produktów, takich jak bloczki do wznoszenia pionów wentylacyjnych, bloczki połówkowe czy belki nadprożowe,  a także licznym udogodnieniom ułatwiającym prace, zaoszczędzimy czas potrzebny na przykład na docinanie elementów czy tworzenie szalunków. System Budowy H+H to jednak coś więcej niż wygoda. To także rozwiązanie pozwalające wybudować dom w zgodzie z naturą. Wszystkie materiały składowe wytwarzane są jedynie z naturalnych składników, a do tego rozwiązania są przyjazne dla środowiska – w całym cyklu życia produktów.

Naturalne materiały

Do produkcji bloczków z betonu komórkowego H+H i elementów silikatowych H+H wykorzystuje się tylko te składniki, które występują w przyrodzie: piasek, wodę oraz wapno. Beton komórkowy dodatkowo zawiera cement, gips i naturalne aluminium. Nie bez znaczenia jest fakt, że są w pełni bezpieczne, a przez to, że występują powszechnie, ich pozyskiwanie nie doprowadza do zubożenia zasobów naturalnych. Wybierając produkty dostępne w Systemie H+H, mamy gwarancję, że wszelkie wykorzystywane złoża są wolne od szkodliwych zanieczyszczeń i to, że ich eksploatacja nie przyczyni się do degradacji środowiska naturalnego.

Ekologicznie i ekonomicznie

Ekologia jednak nie kończy się na wyborze naturalnych rozwiązań. Istotnym czynnikiem dla środowiska jest także to, jak produkt zachowuje się podczas użytkowania i jak wygląda jego ewentualna utylizacja.

"Ściany wykonane z elementów Systemu Budowy H+H (zwłaszcza z bloczków z betonu komórkowego) to energooszczędne przegrody odznaczające się bardzo niskimi współczynnikami przenikania ciepła. Oznacza to, że do ogrzania naszego domu będziemy potrzebowali mało energii, co przekłada się na zmniejszone zapotrzebowanie na surowce energetyczne i mniejsze spalanie, a więc także obniżenie poziomu zanieczyszczeń powietrza. Przy odpowiednio zaprojektowanych ścianach w Systemie Budowy H+H możemy nawet osiągnąć standard domu zeroenergetycznego, czyli takiego, który nie będzie potrzebował dostarczania energii z paliw kopalnych czy drewna. Obniżenie strat ciepła to korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego portfela" - podkreślają eksperci duńskiego producenta.

Dzięki szerokiej gamie produktów i licznym udogodnieniom ułatwiającym prace, system pozwala postawić ściany bez zbędnych docinek czy tworzenia szalunków (fot. H+H)
Dzięki szerokiej gamie produktów i licznym udogodnieniom ułatwiającym prace, system pozwala postawić ściany bez zbędnych docinek czy tworzenia szalunków (fot. H+H)

A co stanie się z odpadami po budowie? Na etapie produkcji zarówno beton komórkowy H+H, jak i silikatowe bloczki H+H są poddawane wewnętrznemu recyklingowi. Proces ten, zgodny w założeniami gospodarki obiegu zamkniętego, polega na tym, że wszystkie pozostałości powstające w trakcie kolejnych faz produkcji są zawracane do ponownego wykorzystania. Natomiast materiał pochodzący z rozbiórek wzniesionych ścian, po skruszeniu i zmieleniu może zostać użyty jako pełnowartościowe kruszywo do różnych prac budowlanych. Choć przystępując do budowy domu, szykujemy go na długie lata, a badania pokazują, że z materiałów H+H możemy zbudować go na wiele pokoleń, to dobrze wiedzieć, że także na wypadek częściowych wyburzeń, np. związanych z przebudową, będzie można powstały gruz przetworzyć i użyć na budowie, dzięki czemu pierwotnie pozyskane surowce nie zostaną zmarnowane.


Więcej informacji na stronie producenta:
>>> www.hplush.pl/


Źródło: materiały prasowe H+H

Data publikacji: 26 stycznia 2022

Zobacz także

Kształtki wieńcowe to wygodny i niedrogi sposób na przygotowanie ścian pod wieniec i oparcie stropu (fot. KMR)BUDOWLANE DETALE

Kształtki wieńcowe

Kształtki wieńcowe to elementy układane na górnej powierzchni ścian jako zewnętrzny szalunek tracony wieńca, a także jako podłoże pod belki lub płyty stropowe.
Kiedy musimy murować ściany na pełne spoiny poziome i pionowe, a kiedy z tych ostatnich możemy zrezygnować? (fot. H+H)ZASADY MUROWANIA

Czy spoiny pionowe są konieczne?

Ekonomiczna, szybka i łatwa wykonawczo budowa. Kiedy możemy zrezygnować z wypełniania zaprawą pionowej spoiny? Materiał prasowy H+H Polska.
Jednym ze sposobów na szybkie wymurowanie pionu wentylacyjnego jest użycie silikatowych pustaków wentylacyjnych (fot. red.)BUDOWLANE DETALE

Pion wentylacyjny murowany z silikatowych pustaków

Pion z silikatowych pustaków wentylacyjnych muruje się łatwo jak wieżę z klocków, ale trzeba pamiętać o jego prawidłowym połączeniu ze ścianą, a także o zagadnieniach akustyki i ognioodporności.