Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Solbet One

"Podwójna 12-tka" - nowy większy bloczek do ścian działowych.

Murowanie ścian działowych może być szybsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu nowego produktu – bloczka z betonu komórkowego Solbet One. Nowy bloczek ma wysokość 48 cm, odpowiadającą podwojonej wysokości klasycznych elementów Solbet. Pozostałe wymiary nie uległy zmianie - szerokość to 12 cm, a długość 59 cm, więc murowanie przebiega z zachowaniem modułu. W przypadku konieczności dopasowania do wymiarów ściany, bez problemu można dociąć elementy lub wykorzystać typowe bloczki albo płytki Solbet. Co ważne, Solbet One nie wymaga sprzętu montażowego – pojedynczy bloczek waży 17 kg (odmiana 500) lub 20 kg (odmiana 600), a na 1 m2 ściany potrzeba zaledwie 3,5 sztuki. Do murowania używa się systemowej zaprawy do cienkich spoin.

​Solbet One. Wielkoformatowy bloczek do ścian działowych (fot. SOLBET)​
Solbet One. Wielkoformatowy bloczek do ścian działowych (fot. SOLBET)​


Źródło: materiały prasowe SOLBET.

 

Data publikacji: 8 marca 2023

Zobacz także

Wybór technologii murowania ścian domu może mieć wpływ na koszty jego utrzymania w przyszłości - o ścianach z ceramiki poryzowanej opowiada Patryk Rytel z firmy Wienerberger (fot. WIENERBERGER)ŚCIANY

Dom z ceramiki a rachunki za ogrzewanie

W jaki sposób nowoczesne technologie budowy domu mogą wpływać na koszty energii podczas eksploatacji? O ścianach z ceramiki poryzowanej opowiada Patryk Rytel, konsultant techniczny w firmie Wienerberger.
Który materiał wybrać na ściany domu - beton komórkowy, ceramikę czy silikaty? (fot. SOLBET)ŚCIANY

Z czego stawiać dom?

Beton komórkowy, ceramika czy silikaty? Zobacz, jakimi właściwościami wyróżniają się popularne elementy murowe oraz które cechy - i dlaczego - warto brać pod uwagę przy wyborze materiału na ściany domu.
Zimowa aura nie jest przeszkodą w prowadzeniu prac murarskich, pod warunkiem, że zastosujemy się do odpowiednich wytycznych (fot.BIAŁE MUROWANIE)ZASADY MUROWANIA

Jak prowadzić prace murarskie w warunkach zimowych?

Budowa domu w okresie zimowym zawsze będzie obarczona pewnymi utrudnieniami i spadkiem efektywności. Jednak sama niska temperatura nie oznacza jeszcze konieczności zatrzymania realizacji inwestycji. Kiedy i jak murować w chłodne dni?