Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Stolarka i dach

 • BRAMY GARAŻOWE Regularne serwisowanie bramy chroni przed niespodziewaną usterką (fot. KMR)

  Serwis bramy segmentowej

  Powinno się wykonywać go co roku, oczywiście nikt tego nie robi - na szczęście brama garażowa sama woła o przegląd, skrzypiąc, rzężąc i stukając podczas otwierania i zamykania. Te niepokojące dźwięki znikają w... kwadrans. Zobacz, jak to wygląda.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. FAKRO

  Kompletna oferta FAKRO

  Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych, od lat sukcesywnie rozszerza wachlarz swoich produktów i obecnie ma w ofercie komplet stolarki otworowej do całego domu, wraz z akcesoriami i systemem inteligentnego sterowania.
 • INSPIRACJE Ogród zimowy to dobry pomysł na miejsce odpoczynku (fot. MS)

  Szklana dobudowa

  Ogród zimowy to dobry sposób na uatrakcyjnienie lub powiększenie przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja musi jednak spełniać określone wymagania pod względem nośności i termoizolacyjności.
 • INSPIRACJE OKIENNE Brak dopływu świeżego powietrza jest częstym powodem chorób i spadku koncentracji (fot. ROTO)

  Zgubna hermetyka

  W pogoni za energooszczędnością zapominamy, że nasze ciepłe okna są absolutnie szczelne. Nie otwieramy ich, bo zimno, tymczasem brak świeżego powietrza fatalnie wpływa na nasze zdrowie. Pora zacząć świadomie korzystać z rozwiązań umożliwiających efektywną wentylację.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE To powłoki decydują o żywotności dachu (fot. BRAAS)

  Lukrowane betonowe

  Dachówki betonowe są mocnym i trwałym pokryciem. Ale to ich powłoki decydują o estetyce i trwałości użytkowej dachu. Sprawdź, co masz do wyboru.
 • WIĘŹBA I POSZYCIE Na prostym dachu płyty OSB są szybkim i wygodnym rozwiązaniem (fot. KMR)

  Kiedy sztywne poszycie?

  Czasami sztywne poszycie jest koniecznością, niekiedy zaleca się je ze względów użytkowych - decyduje o tym projektant. To, z czego i jak je zrobić, warto natomiast uzgodnić z dekarzami.

 • fot. KRISPOL

  Nowości od KRISPOL

  Podczas targów BUDMA firma KRISPOL zaprezentowała aż cztery nowości produktowe i wzornicze. Marka została też nagrodzona Złotym Medalem MTP za koncept salonów KRISHOME.
 • OKNA, DRZWI Systemy montażowe to pewny sposób na trwałe i ciepłe osadzenie okna w murze (fot. STROPEX)

  Energooszczędny Montaż Okien

  Montaż stolarki otworowej jest co najmniej tak ważny, jak sama stolarka. STROPEX EMO to przyjazne monterowi systemy montażu stolarki otworowej, spełniające wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego, z gwarancją niezawodności.
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. STROPEX

  EMO i URP

  Firma Stropex wprowadziła do systemów EMO (Energooszczędnego Montażu Okien) nowy element - Uniwersalny Rozpierak Pozycjonujący.
 • WIĘŹBA Zalety użytkowe - szybki montaż i idealnie równa płaszczyzna dachu (fot. WIĄZAR SYSTEM)

  Zalety wiązarów prefabrykowanych

  Trudno przecenić zalety prefabrykowanej więźby dachowej. Wiązary są lekkie, równe, zdrowe, czyste, nie wichrują się, a ich montaż trwa do trzech dni.
 • OKNA DACHOWE fot. FAKRO

  Odetchnij od smogu

  Smog jest wszechobecny. Produkty cleanAir to sposób na to, żeby przynajmniej we własnym domu oddychać czystym powietrzem.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Wzór i kolor można dobrać do swoich upodobań (fot. BRAAS)

  Cechy dachówek betonowych

  Często mówi się o nich w kontekście dachówek ceramicznych - że są od nich lepsze, gorsze albo że trudno je odróżnić. A to przecież zupełnie inny produkt! Zamiast porównywać, lepiej po prostu poznać ich cechy.
 • OKNA, DRZWI Stabilne i ciepłe podparcie okna (fot. AIB)

  Ciepłe wsparcie

  Dobry montaż to montaż stabilny i szczelny. Uniwersalna listwa podokienna podpiera okno na całej szerokości, a do tego skutecznie chroni tę strefę przed stratami ciepła.
 • OKNA, DRZWI Aby długo cieszyć się zaletami rolet, trzeba je zabezpieczyć na czas budowy (fot. KRISPOL)

  Nie używaj rolet w trakcie budowy!

  Jeśli montujesz rolety zewnętrzne na etapie stanu surowego, to zabezpiecz je i nie uruchamiaj, dopóki budynek nie będzie gotowy!
 • OKNA, DRZWI Standardowo oferowana klasa przeciwwłamaniowa RC3 to recepta na spokojny sen (fot. Hörmann)

  Bezpieczne wejście

  Firma Hörmann to popularny producent między innymi dobrej jakości drzwi wejściowych. Jakie rozwiązania stosuje w celu zapewnienia ochrony przed włamaniem?
 • OKNA, DRZWI Muszą się podobać, ale też spełniać określone parametry techniczne (fot. Hörmann)

  Wybieramy (ciepłe) drzwi

  O czym należy pamiętać wybierając drzwi zewnętrzne? O tym, że muszą być nie tylko ładne, ale też szczelne, ciepłe i bezpieczne. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Sposób wykończenia powierzchni dachówki wpływa na końcowy efekt wizualny (fot. CREATON)

  Wykończenie dachówek ceramicznych

  Dlaczego glazura tak błyszczy? Co to właściwie jest angoba? I po co w ogóle lukrować naturalne dachówki? Sprawdź, co dają powłoki ochronne, czym się różnią i jak wpływają na wygląd dachu.
 • OKNA DACHOWE Energooszczędne okna dachowe to dobrej jakości produkt i systemowy montaż (fot. FAKRO)

  Zainwestuj w ciepło

  Aby zimą nie przepłacać za ogrzewanie, a latem cieszyć się komfortem cieplnym na poddaszu, nie wystarczy kupić okien o niskim U. Sprawdź, co kryje się pod pojęciem "okna energooszczędne".
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Delikatna faktura dachu nie przytłacza bryły budynku (fot. WIENERBERGER)

  Dachówki ceramiczne płaskie - przegląd

  Szukasz płaskiego pokrycia i nie wiesz, które dachówki wybrać? Zobacz, jakie cechy wyróżniają poszczególne modele i wybierz optymalne dla swoich oczekiwań.
 • WIĘŹBA Zabezpieczona impregnatem więźba wcale nie musi być zielona (fot. KMR)

  Impregnacja więźby

  Iglasta tarcica używana na więźbę dachową jest stosunkowo tania, ale niestety nieodporna na szkodniki i grzyby, dlatego jej strukturę trzeba chronić właściwą impregnacją. Zobacz, jakie mamy możliwości.