Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Niepowtarzalna Koramic V11

Koramic V11 to najnowsza dachówka ceramiczna w ofercie firmy Wienerberger, zaprojektowana przez Studio F.A. Porsche.

Koramic V11 to zdecydowana propozycja dla miłośników nieszablonowego designu, a przy tym wyjątkowy przykład współpracy marki technologicznej z marką budowlaną - producentem materiałów ceramicznych. „To wysokiej jakości produkt, z linii dachówek nowoczesnyc,h jednak z niespotykanym do tej pory fasetowaniem w kształcie litery V. Poza unikalnym wzornictwem ten kształt ma uzasadnienie technologiczne – nadaje precyzyjny kierunek spływającej z dachu wodzie” – wyjaśnia Maciej Brzozowski, Menedżer Produktu w firmie Wienerberger.

Koramic V11 - designed by Studio F.A. Porsche (fot. WIENERBERGER)
Koramic V11 - designed by Studio F.A. Porsche (fot. WIENERBERGER)

Koramic V11 to element architektoniczny, który subtelnie łączy się z ogólnym wyglądem budynku, nie przytłaczając go i nie grając roli głównej“ – opisuje nowy produkt Christian Schwamkrug, Dyrektor Kreatywny Studio F. A. Porsche, które jest odpowiedzialne za design dachówki. Ta została już doceniona uznaną na świecie nagrodą German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały design produktu - budynek i elementy”, a także dwiema innymi, pożądanymi przez projektantów i producentów nagrodami: Red Dot Award - Product Design w kategorii „Urban Design” oraz Iconic Award w kategorii „Innovative Architecture”.

Gwarancją jakości jest marka dachówek ceramicznych - Koramic (fot. WIENERBERGER)
Gwarancją jakości jest marka dachówek ceramicznych - Koramic (fot. WIENERBERGER)

Poza oryginalnym wykrojem dachówki, na uwagę zasługuje również jej kolorystyka. Obok popularnego od lat antracytu, Koramic V11 pojawi się również w wersji tytanowej i bazaltowej. Trwała, spieczona z dachówką angoba chroni przed uszkodzeniem mechanicznym i dodaje głębi nowym kolorom. Dachówka ma szczelne zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, kompatybilne akcesoria i dopasowane estetycznie gąsiory. Można układać ją na połaci z przesunięciem lub bez.

Dane techniczne:

  • Długość całkowita: ok. 48,0 cm
  • Szerokość całkowita: ok. 27,2 cm
  • Orientacyjny ciężar: ok. 4,3 kg
  • Minimalne zapotrzebowanie na m²: ok. 10,9 szt.
  • Średnia szerokość krycia: ok. 23,3 cm
  • Długość krycia: 36,5–39,5 cm
  • Sposób układania: bez przesunięcia
  • Minimalny spadek dachu: od 17°
  • Kolory: antracytowa angoba, bazaltowa angoba, tytanowa angoba
  • Projekt: Studio F. A. Porsche dla Wienerberger, 2019

ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUCENTA
>>> KORAMIC V11


Źródło: materiały prasowe Wienerberger Ceramika Budowlana.

Data publikacji: 3 marca 2021

Zobacz także

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające SIGNUM marki CREATON idealnie pasują do wybranego materiału pokryciowego (fot. CREATON)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Kominki dachowe – wybierz kompletny system

Kupując dachówkę ceramiczną CREATON, warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych kominków dachowych. Tylko oryginalne produkty SIGNUM będą w pełni spójne z materiałem pokryciowym i zapewnią nam uzyskanie gwarancji wynoszącej aż do 50 lat.
Liczba i rozmieszczenie pionów spustowych mają wpływ na wydajność systemu orynnowania, są też istotne dla estetyki elewacji (fot. GALECO)BUDOWLANE DETALE

Rozmieszczenie pionów spustowych

Liczba i umiejscowienie pionów spustowych to nie tylko kwestia estetyki elewacji. Ich prawidłowy układ w dużej mierze warunkuje wydajność całego systemu orynnowania.
Które kwestie są istotne przy wykonywaniu lukarny typu wole oko? Zobacz detal (fot. WIENERBERGER)BUDOWLANE DETALE

Wole oko

Podczas wykonywania wolego oka, poza doborem właściwego materiału pokryciowego, powinniśmy zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie konstrukcji połaci i sztywnego poszycia.