Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Dom w Młynisku - case study

Elegancki, nowoczesny dom w miejscowości Młynisko wypełniony jest światłem i harmonijnie współistnieje z pięknem naturalnego otoczenia. To między innymi zasługa optymalnie ulokowanych przeszkleń. Projektant postawił na komplet stolarki Fakro. 

Autorem projektu jest mgr inż. arch. Łukasz Weirauch. Wykonawcą odpowiedzialnym za montaż stolarki - Alando Centrum Okien i Drzwi. W budynku przewidziano liczne przeszklenia fasadowe FAKRO INNOVIEW oraz sześć okien dachowych FAKRO FTP-V. Dzięki ich przemyślanemu rozmieszczeniu, dom nie tylko wypełniony jest światłem dziennym, ale też spektakularnie prezentuje się nocą. Jednocześnie funkcjonalność zastosowanych rozwiązań pozwala zatrzeć granicę między wnętrzem domu a jego pięknym optoczeniem, na czym bardzo zależało projektantowi - w tym przypadku będącemu również inwestorem. Uzupełnieniem kompletu stolarki jest dopasowana estetycznie segmentowa brama garażowa FAKRO INNOVIEW LINE.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY OTWORZYĆ PDF

 


Źródło: materiały prasowe Fakro.

Data publikacji: 5 stycznia 2021

Zobacz także

Trudno dziś wyobrazić sobie dom bez tarasu – i prowadzących nań dużych przesuwnych przeszklonych drzwi. Ale jak dobrać odpowiednią stolarkę? Eksperci Oknoplast podpowiadają, na co zwrócić uwagę (fot. OKNOPLAST)OKNA, DRZWI

Wybieramy drzwi tarasowe

Trudno dziś wyobrazić sobie dom bez tarasu – i prowadzących nań dużych przesuwnych przeszklonych drzwi. Ale jak dobrać odpowiednią stolarkę? Eksperci Oknoplast podpowiadają, na co zwrócić uwagę.
Aby taśmy uszczelniające szczelnie i trwale zespoliły się z podłożem, powierzchnia ościeży w otworach okiennych musi być wyrównana i oczyszczona (fot. SOLBET)BUDOWLANE DETALE

Przygotowanie ościeży pod taśmy uszczelniające

Taśmy uszczelniające to nieodzowny element szczelnego montażu okien. Aby trwale zespoliły się z podłożem, powierzchnia ościeży w otworach okiennych musi być wyrównana i oczyszczona.
Taśmy uszczelniające montowane po zewnętrznej i wewnętrznej stronie połączenia okna ze ścianą chronią pianę poliuretanową przed zawilgoceniem i degradacją (fot. AIB)BUDOWLANE DETALE

Uszczelnienie taśmami strefy wokółokiennej

Taśmy uszczelniające montowane po zewnętrznej i wewnętrznej stronie połączenia okna ze ścianą chronią pianę poliuretanową przed zawilgoceniem i degradacją.