Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Strop

  • STROPY PANELOWE Wysoka temperatura przyspiesza utratę wilgotności, a to dla świeżego betonu bardzo niekorzystne. Sprawdź, jak zapewnić właściwą pielęgnację stropu we wczesnej fazie wiązania (fot. stropy.pl)

    Pielęgnacja stropu latem

    Roboty budowlane idą pełną parą. Pamiętajmy jednak, że upał daje się we znaki nie tylko nam, ale i świeżym betonowym konstrukcjom. Zobacz, jak dbać o strop Teriva Panel we wstępnej fazie dojrzewania.
  • PYTANIA I DYLEMATY Deskowanie pod strop zawsze powinno się zwilżyć - jeśli pada, deszcz wyręcza wykonawców (fot. KMR)

    Czy deszcz może zaszkodzić szalunkom pod strop?

    Robimy strop monolityczny. W trakcie rozkładania zbrojenia, przez dwa dni padał deszcz, nocą obficie. Czy nie zaszkodzi to szalunkom, nie osłabi drewna? Albo nie wpłynie na jakość betonu?
  • STROPY PANELOWE Zobacz, jak krok po kroku przebiega montaż stropu panelowego Vector (fot. stropy.pl)

    Strop Vector krok po kroku

    Nazywany „gęstożebrowym stropem zespolonym”, Vector to strop panelowy zbudowany z cienkich prefabrykowanych płyt z fabrycznie przygotowanym zbrojeniem, przeznaczonych do zabetonowania. Zobacz, jak przebiega jego montaż od projektu po rozformowanie.
  • STROPY PANELOWE Poza prefabrykowanymi płytami, do montażu stropu panelowego potrzebne będzie jeszcze zbrojenie dodatkowe, podpory, kształtki wieńcowe, beton i materiały pomocnicze. Zobacz artykuł (fot. stropy.pl)

    Płyty stropowe – i co jeszcze?

    Zbrojenie rozdzielcze, beton, kształtki wieńcowe, stemple, materiały pomocnicze… Zobacz, co - poza prefabrykatami - będzie nam potrzebne przy stropach panelowych.
  • STROPY PANELOWE Stropy panelowe nie wymagają wielu podpór montażowych, a niektóre da się wykonać nawet bez ustawiania stempli (fot. stropy.pl)

    Ile stempli pod stropem?

    Czy da się zrobić strop bez stemplowania? Jeśli mamy strop panelowy, to często się da. A tam, gdzie konieczne są podpory montażowe, potrzeba ich niewiele, co znacząco skraca czas prac przygotowawczych i ułatwia organizację budowy.
  • STROPY PANELOWE Stropy panelowe można montować praktycznie przez okrągły rok, tylko w wyjątkowo złych warunkach pogodowych prace należy wstrzymać (fot. stropy.pl)

    Stropy panelowe vs pogoda

    Kiepska aura popsuła już niejeden budowlany harmonogram. Stropy panelowe są na kaprysy pogody dość odporne, ale nawet im nie zawsze są obojętne złe warunki. Zobacz, kiedy można bezpiecznie montować strop, a kiedy lepiej wstrzymać prace.
  • BUDOWLANE DETALE Zobacz, gdzie w stropie Teriva Panel można bezpiecznie wykonać przejście instalacyjne i jakie może mieć rozmiary (fot. KONBET, stropy.pl)

    Przejście instalacyjne w stropie Teriva Panel

    Dzięki lekkiemu wypełnieniu z pianobetonu, otworowanie stropu Teriva Panel jest łatwe. Płyt nie możemy jednak dowolnie „dziurawić”. Zobacz, gdzie bezpiecznie umiejscowić wycięcie i jakie może ono mieć maksymalne wymiary.
  • STROPY PANELOWE Ile czasu trwają poszczególne etapy wykonania stropu? Zobacz artykuł (fot. stropy.pl)

    Ile czasu „kosztuje” strop?

    W dzisiejszym zabieganym świecie czas stał się pożądaną walutą, a zaoszczędzone roboczogodziny swoistym ekwiwalentem za materiały budowlane. Zobacz, ile czasu można zaoszczędzić na rozwiązaniach panelowych.
  • STROPY PANELOWE W stropie Teriva Panel uzupełniamy betonem złącza między płytami i żebra rozdzielcze oraz układamy warstwę nadbetonu. A ile betonu potrzeba w pozostałych typach stropów panelowych? Sprawdź! (fot. stropy.pl)

    Ile betonu potrzeba na strop panelowy?

    Z samych prefabrykatów nie stworzymy płyty konstrukcyjnej – strop trzeba jeszcze uciąglić za pomocą zbrojenia i betonu. Zużycie mieszanki zależy od rodzaju stropu panelowego.
  • STROPY PANELOWE Elementy stropów panelowych przy otworze na schody muszą być krótsze niż pozostałe, a do ich podparcia wykorzystuje się żelbetowe wymiany ukryte w grubości stropu (fot. stropy.pl)

    Otwór na schody

    Otwór o rozmiarach umożliwiających wstawienie schodów poważnie ingeruje w konstrukcję stropu i zawsze musi być uwzględniony w projekcie. W stropach panelowych przy otworach na schody najczęściej projektuje się wymiany.
  • STROPY PANELOWE Dopuszczalna rozpiętość stropu determinuje nam układ konstrukcyjny wnętrza. Zobacz, jaką rozpiętość mają stropy panelowe (fot. stropy.pl)

    Jakie znaczenie ma rozpiętość stropu?

    Maksymalna rozpiętość stropów panelowych wynosi do 10,5 m. Co to daje nam, inwestorom? Co w praktyce oznacza dopuszczalna rozpiętość i dlaczego ten parametr jest w rozwiązaniach stropowych tak istotny?
  • STROPY PANELOWE Przed montażem stropu panelowego inwestor musi zapewnić dogodny dojazd i przygotować podpory w budynku. Resztą zajmuje się dostawca prefabrykatów (fot. stropy.pl)

    Jak się przygotować do montażu stropu panelowego?

    Montaż gotowych płyt stropowych przebiega szybko i sprawnie. Zanim to jednak nastąpi, potrzebny jest szereg prac przygotowawczych. Co powinniśmy zrobić, zanim prefabrykaty wjadą na budowę?
  • BUDOWLANE DETALE Minimalna głębokość oparcia płyt stropu TERIVA PANEL to 6 cm (fot. stropy.pl)

    Oparcie stropu panelowego na ścianie

    Prefabrykowane płyty stropowe powinno się opierać na kształtkach wieńcowych lub na warstwie betonowej „poduszki”.
  • STROP Zsyp ułatwia życie - rzeczy przeznaczone do prania wpadają od razu do odpowiedniego kosza na dole (fot. KMR)

    Zrób zsyp na pranie!

    Strefa nocna na górze, a pralka na dole - tak często mieszkamy. Zamiast kursować po schodach z koszem na pranie, pomyśl zawczasu o zsypie przez strop!
  • STROPY PANELOWE Z pomocą profesjonalnych doradców prawie każdy strop da się sprawnie przeprojektować na TERIVA PANEL (fot. STROPY.PL)

    Strop. Akcja – adaptacja!

    Podoba Ci się prefabrykowany strop TERIVA PANEL, ale w projekcie masz inne rozwiązanie? Żaden problem. Z pomocą profesjonalnych doradców prawie każdy strop da się sprawnie przeprojektować.