Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Materiały pokryciowe

 • DACH Poruszanie się po dachu bez stopni czy ław bywa niemożliwe (fot. CREATON)

  Stopnie kominiarskie - tak czy nie?

  Montaż anteny? Konserwacja komina? Naprawa pokrycia? Niezależnie od tego, czy posyłamy na dach kominiarza albo serwisanta, czy sami wspinamy się umyć niedostępne okno dachowe – bez stopni albo ław kominiarskich nie ma mowy o bezpiecznym przemieszczaniu się po połaci.
 • PYTANIA I DYLEMATY

  Klamrowanie dachówek

  Mam dach mansardowy, dekarze powiedzieli, że na górnej połaci będą mocować spinkami tylko niektóre dachówki, a na dolnej wszystkie, dlaczego? Mam wrażenie, że chodzi tylko o większy koszt robocizny.
 • PYTANIA I DYLEMATY

  Dachówki - technologia wypału bezdotykowego

  Szukam dobrych dachówek ceramicznych. Na jednym z forów polecano dachówki produkowane w technologii wypału bezdotykowego. Na czym to polega? Czy teraz wszystkie dachówki są tak produkowane?
 • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. BLACHY PRUSZYŃSKI

  Nieszablonowa blachodachówka

  Najnowsza propozycja Blachy Pruszyński - nagrodzona Złotym Medalem na targach BUDMA 2018 blachodachówka REN - to nietuzinkowy model pokrycia, który sprawdzi się nawet na ekstrawaganckich dachach.
 • INSPIRACJE Stuprocentowa ręczna robota (fot. HERITAGE ROOF TILES)

  Dachówki ręcznie formowane

  Duch tradycyjnego rzemiosła. Elementy przechodzące z rąk do rąk. Piece opalane węglem, jedyne, które pozwalają wydobyć z gliny pstrej jej piękną unikatową grę kolorów.

 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Mnich-mniszka to pokrycie typowe dla klimatu śródziemnomorskiego (fot. KMR)

  Dach w stylu śródziemnomorskim

  Charakterystyczny wzór pokrycia typu mnich-mniszka możemy osiągnąć wybierając tradycyjne pary dachówek, bardziej nowoczesne dachówki zakładkowe albo szybką w montażu blachodachówkę modułową.
 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Gdzie ciąć dachówki - na dachu, na rusztowaniu, czy na ziemi? (fot. Michał Widuliński)

  Cięcie dachówek

  Cięcie dachówek na dachu skutkuje niszczeniem zarówno już ułożonego pokrycia, jak i jeszcze odsłoniętej folii dachowej. Z drugiej strony bieganie na dół z każdą dachówką to absurd. Jak to rozwiązać - wymagać od dekarza, żeby ciął na dole, czy pozwalać mu pracować na dachu?

 • MATERIAŁY POKRYCIOWE Poręczny format, nienaganna estetyka i doskonała jakość (fot. RUUKKI)

  Zalety blachodachówki modułowej

  Nazywa się je różnorako - modułowe, panelowe, dachówki z blachy. Są wygodniejsze w montażu niż arkusze blachodachówki ciętej i przewyższają je estetyką.